Huawei Ascend Y550 - 64 bit alsóhangon

Bevezető

Valóságos belháború zajlik a kínai Lenovo, Xiaomi és Huawei között a piac harmadik számú okostelefon gyártójának címéért: nyáron még az utóbbi büszkélkedett el azzal, hogy a Samsung és az Apple mögött ők adták el a legtöbb készüléket, ősszel pedig pár nap különbséggel a Xiaomi és a Motorola felvásárlását befejező Lenovo közölte ugyanezt a nagyérdeművel.

Erős hardvert kapott a Huawei Ascend Y550
[+]

A felhasználót persze a gyártók üzleti sikerénél sokkal jobban érdekli, hogy melyik márkától milyen minőségű termékre lehet számítani, és a Huawei idén már piacra dobott nem egy remek darabot. Ilyen volt a középkategória egyik árkirályának számító Ascend G630, a villámgyors ujjlenyomat-olvasóval ellátott, fémházas Ascend Mate7, vagy a külön márkaként piacra dobott, százezer forintos csúcskészülék, a Honor 6. Most újabb ígéretes jövevény érkezett a családba.

A"
[+]

Az Y sorozat a Huawei alsóbb kategóriás készülékeit jelöli, ilyen például az Ascend Y330, amely, bár elég gyenge TFT megjelenítőt kapott alapszintű kétmagos MediaTek SoC-vel, az egyik legolcsóbb androidos alapkészülék a piacon. Az Ascend Y530 már az alsó- és középkategória határán szállt versenybe, és folytatása, jelen írásunk tárgya jelentős újításokkal próbál az ünnepi szezon egyik sztárjává válni. Sokat várunk a 64 bites Snapdragon 410-es SoC-től és az Adreno 306-os IGP-től, ígéretesnek tűnik az 1 gigabájt RAM, az LTE modem és a 4.4.4-es Android rendszer, ellenben fenntartásaink vannak a 4 gigabájt belső tárhellyel kapcsolatban, még ha SD kártyát be is lehet helyezni.

A Huawei Ascend Y550 megszokott tartozékokat kapott
[+]

Az Y550 hófehér, tesztelői kartondobozban érkezett szerkesztőségünkbe, nyilván a végleges csomagoláson termékfotók és alapvető információk is fel lesznek tüntetve. A papírszerkezet tartalma azonban a kiadásra szánt csomaggal megegyezett, azaz kaptunk egy 1 amperes töltőfejet, egy microUSB kábelt és egy hagyományos kialakítású mikrofonos fülest – no és persze némi papírnyomtatványt.

Külső és kijelző

Az Y550 nagyjából megegyezik elődje méreteivel, és a 133 x 68 x 9,5 milliméteres ház már az előd esetében sem számított aprónak, az új jövevény 153 grammos tömegével ráadásul nehezebb, mint számos öthüvelykes csúcskészülék, és ezt nem egy gigászi telep indokolja. Az Y550 egyszerűen nem spórolt a műanyaggal, az összeszerelés mégsem problémamentes: erősebben markolva bizony recseg a szerkezet, ami nem ideális mindjárt üzembe helyezéskor.

A Huawei Ascend Y550 hátlapja egyáltalán nem csúszós
[+]

Az előlapon a főszerepet a 4,5 hüvelykes, FWVGA, azaz 480 x 854 pixeles IPS megjelenítőre osztották, amelynek pixelsűrűsége bár nem túl nagy (218 ppi), a kategóriában megállja a helyét. A maximális fényerő átlagos, a betekintési szögek alapvetően rendben vannak, oldalra fordítva a fényerő és a feketék kontrasztjai persze csökkennek, és a napfény alatt sem tökéletes az olvashatóság. A kalibráció kissé hűvösre sikeredett, és ezúttal kimaradt a kézi korrekció lehetősége. Az érintésérzékeny felület gyorsan és pontosan veszi be az érintéseket.

A Huawei Ascend Y550 IPS kijelzője a kategóriában jónak számít
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei Ascend Y550 LG F60 HTC Desire 510 Samsung Galaxy Ace 4
Fehér fényerő 320 nit 348 nit 373 nit 305 nit
Fekete fényerő 0,26 nit 0,28 nit 0,24 nit 0 nit
Kontrasztarány 1234:1 1244:1 1556:1 végtelen
Színhőmérséklet 7653 K 7606 K 6609 K 7555 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kijelző meglehetősen vastag kávát kapott, főleg felül lehetett volna spórolni, alul ugyanis kellett a hely a háttérvilágítás nélküli vissza, kezdőképernyő és menü gomboknak, amelyek érzékenysége lehetne jobb is. Felül a beszélgetési hangszóró, a 2 megapixeles előlapi kamera, az értesítési LED, a közelségérzékelő szenzor és a fénymérő kapott helyet, azaz az automatikus fényerő állítási lehetőség is adott.

A Huawei Ascend Y550 kezelőgombjainak nincs háttérvilágítása
[+]

A készüléket bal oldalára fordítva nagy üresség tátong, hiszen a bekapcsoló gomb és a hangerőszabályzó jobb oldalra került. A gombok kissé keskenyek, ám a lenyomásuk ideálisnak mondható. Alulra a beszélgetési mikrofon és a microUSB port került, felülre pedig a 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenet.

A Huawei Ascend Y550 konstrukciója nem tökéletes
[+]

A hátlapra 5 megapixeles, autófókuszos kamera található ledes villanóval és újabb mikrofonnal megtámogatva, alatta a kínaiak logója szúrható ki. A multimédiás hangszóró baloldalt alul ontja ki magából a dallamokat. A csúszásmentes műanyag hátlapot leemelve a fejjel lefele feliratozott 2000 milliamperórás akkumulátort, valamint a microSIM és a microSD kártyák foglalatait pillanthatjuk meg.

Hardver és az EMUI felület

Az itthon forgalmazott készülékek legtöbbjét a Qualcomm megbízható lapkái hajtják, mégsem voltunk az idén teljesen elégedettek, mivel házon belüli alternatíva híján az ötvenezer forintos készülékektől a százezresekig rendre a Snapdragon 400-as rendszerchippel találkoztunk, ami a felső-középkategóriában már neccesen teljesített. A friss portfolió jóval ígéretesebb: a Snapdragon 210 4G-t kínál belépőszinten, a Snapdragon 615 pedig a százezer forintos árszinthez méltó teljesítményt. A kettő között helyezkedik el a 64 bites Snapdragon 410, aminek felbukkanása az alsó- és középkategória határán örvendetes hír, hiszen arrafele gyakori a teljesítményingadozás.

 Huawei Ascend Y550
[+]

Az Y550 az említett rendszerchip négymagos, 1,2 gigaherzes változatát kapta meg (MSM8916) az Adreno 306-os IGP-vel és 1 gigabájt RAM-mal egyetemben, ami komoly előrelépést jelent az Y530 kétmagos megoldásához képest. Kevésbé örvendetes a 4 gigabájtos belső tároló jelenléte, amely bár a kategória jellemzője, csak 2 gigabájt áll a felhasználó rendelkezésére alkalmazások telepítésére, ami nagyon kevés. Szerencsére van mód microSD kártyára telepíteni, ami a biztonság, sebesség és megbízhatóság szempontjából nem feltétlenül ideális, de legalább opció a nagy játékok feltételére.

 Huawei Ascend Y550
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Ascend Y550 Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Ace 4 Leagoo Lead 3
Chipset Snapdragon 410 Snapdragon 400 Snapdragon 410 MediaTek MT6582
AnTuTu 5.x Benchmark 20963 pont 18500 pont 21541 pont 14784 pont
Vellamo Browser 1999 pont 1760 pont 2301 pont nem futott le
Vellamo Metal 732 pont 745 pont 788 pont 711 pont
SunSpider 1.0.2 1189,1 ms 1480,3 ms 1099,9 ms 1372,4 ms
Geekbench 3 (single) 484 pont 345 pont 476 pont 351 pont
Geekbench 3 (multi) 1466 pont 1109 pont 1422 pont 1186 pont
GFXBench Manhattan onscreen 7,8 fps 6,9 fps 8,4 fps nem futott le
Manhattan offscreen 1080p 1,8 fps 1,7 fps 1,9 fps nem futott le
GFXBench T-Rex onscreen 15,4 fps 15,4 fps 15,3 fps nem futott le
T-Rex offscreen 1080p 5,4 fps 5,9 fps 5,3 fps nem futott le

Ha a 35-40 ezer forintos kategóriát nézzük, a Qualcomm friss megoldásával az Ascend Y550 bizony tarol, de a jóval drágább készülékekkel is felveszi a versenyt. Mindez a napi használat során is remekül tükröződik: az Emotion UI gördülékenyen fut, ahogy a böngészés is elég jónak mondható, csak a legkövérebb oldalak járnak dadogásokkal. A játékok közül a Real Racing 3 elfogadható sebességen fut, ami a kategóriában komoly fegyvertény, az Asphalt 8-at ezúttal nem próbáltuk ki. A készülék egyébként játék közben eléggé felmelegszik, ami nem ideális, bár forrónak sosem éreztük.

Az Ascend Y550 az Android 4.4.4-es verzióval kerül a boltok polcaira, amelyen az EMUI 2.3-as verziója fut. Létezik már 3.0-ás változat is, amellyel olvasóink az Ascend Mate7 kapcsán megismerkedhettek, reméljük valamikor az Y550 is megkapja. Az EMUI jellemzője, hogy nincs alkalmazásmenü, azaz minden app indítóikonja a 4 x 4-es kiosztású kezdőképernyőre kerül. A tálcára négy ikon fér. A kezdőoldalt hosszú érintéssel vagy csiptetőmozdulattal lehet átrendezni, de külön témázó is jár számos előre telepített sémával, amelyek az ikonstílustól kezdve a hátterekig mindent kicserélnek. A Google asszisztense a home gomb, az alkalmazásváltó pedig a menü gomb hosszú érintésével hívható elő, az utóbbi opciót biztosít minden futó szoftver bezárására.

 Huawei Ascend Y550  Huawei Ascend Y550

A felülről lehúzható értesítési panelen öt kapcsoló kapott helyet, a kis nyíl megérintésével másik kilenc ugrik elő, és a fényerőszabályzó is elérhetővé válik. A beállítások menü általános és összes fülekre oszlik. Itt lehet a képernyőzárat, az időzíthető „ne zavarj!” funkciót, a nagy ikonos egyszerű főképernyő módot és az energiagazdálkodási sémákat kezelni.

 Huawei Ascend Y550  Huawei Ascend Y550

Az EMUI széleskörű alkalmazásvezérlést tesz lehetővé, így egyenként tudjuk kezelni az appok engedélyeit, védetté tehetjük őket, hogy ne záródjanak be automatikusan, továbbá megadhatjuk, melyik érhesse el az internetet WiFi-n vagy mobilneten keresztül, vagy melyik küldhessen értesítést. Mozgásvezérlésből jár a képernyő lefordítása a hangok elnémításához, illetve a készülék megrázása a kezdőképernyő ikonjainak egymás mellé rendezésére.

Alkalmazások és extrák

Az EMUI telefonkönyve három fülre oszlik. A tárcsázó támogatja a gyorshívási és gyorskeresési opciókat, a címtár képes felhőből, belső tárolóból vagy másik készülékről névjegyeket beolvasni, azokat szinkronizálni és megosztani. A mellékelt email applikáció beüzemelésével nem akadt gondunk, ahogyan az SMS app is rendben végezte a dolgát. Üzeneteket vagy a remek Swype billentyűzettel lehet megírni (amely támogatja a magyar karaktereket, rendelkezik bővíthető magyar szótárral, szójavaslatokkal, korrektúrával és ujjhúzós bevitellel), vagy a Google gyári billentyűzetével.

A Huawei Ascend Y550 telefonkönyve támogatja a gyorstárcsázást A Huawei Ascend Y550 a Swype billentyűzetet mellékelte

A leghasznosabb eszköz a Telefonkezelő, amellyel a tárhelyet, az energiatakarékosságot, az értesítéseket és a hálózati kapcsolatokat széles körben lehet kezelni, javaslatokat kérni erőforrások felszabadítására vagy akár egy gombbal optimalizálni. Ugyanitt az alkalmazások engedélyeit és kapcsolatait tételenként is lehet kezelni. További eszközként jár a számológép, az időjárás, a hangrögzítő, a zseblámpa és az óra. Segítségnyújtást elakadás esetében a HiCare-től kérhetünk.

A Huawei Ascend Y550 telefonkezelője remek app A Huawei Ascend Y550 telefonkezelője hívásszűrésre is használható.

A Fájlkezelő a tárhely hagyományos tallózása mellett csoportosítja az eszközön található állományokat multimédiás vagy irodai típusok szerint, ugyanitt a könyvjelzők is elérhetők. A naptár az eseményeket éves, havi, heti, napi vagy naplószerű nézetben listázza, a Google-ös szinkronizálás természetesen megoldott. Irodai feladatokhoz a szerkeszteni is képes WPS Office-t, korábbi nevén a Kingsoft Office-t mellékelték.

A Huawei Ascend Y550 fájlkezelője A Huawei Ascend Y550 az EMUI 2.3-as felületét futtatja

Highlights néven jár alkalmazás- és tartalomajánló, a közösségi oldalakat és megosztó szolgáltatásokat pedig a Twitter, a Facebook, a Google és a Bitcasa biztosítják. Akad még néhány játék demó változata, amelyek teljesen feleslegesen foglalják az amúgy is szűkös tárhelyet, és persze a Google szoftvercsomagja is megtalálható (Chrome, Gmail, Térkép, Drive, YouTube, Kereső, Fotók, Hangouts és Play szolgáltatások).

Kamera és multimédia

Az Y550 5 megapixeles autófókuszos kamerát kapott ledes villanóval megtámogatva. A legnagyobb képfelbontás 2592 x 1944 pixel, videót legfeljebb HD-ben lehet rögzíteni, 30 fps-sel. Kameramódok közül jár intelligens automata, HDR, panoráma, hangjegyzet, hangvezérlés, továbbá effekteket és vízjelet is ki lehet választani, dátummal és címmel felcímkézve a fotókat. Képsorozat is lőhető, a legjobb fénykép üzemmóddal pedig tíz képből utólag kiválaszthatjuk a nekünk leginkább tetszőt. Az élőképen működik az érintőfókusz, itt lehet kamerát váltani, a vakut kezelni, a videofelvételt elindítani és a galériát elérni. A Honor 6-hoz hasonlóan az Y550 is kapott gyorsfelvételi módot: a hangerő le gomb kétszeri lenyomásával lezárt képernyőről egy másodpercen belül el lehet lőni egy képet. A kézi beállítások alatt az érzékenység, a fehéregyensúly, az expozíció és a telítettség finomhangolható.

 Huawei Ascend Y550
[+]

Az Y550 középszerű fotók készítésére alkalmas. A dinamikatartomány alacsony, bár nem annyira, hogy ne készülhessen jó nappali fotó, egyébként nagy kontrasztkülönbség esetében a HDR tud kompenzálni. A fehéregyensúly megbízható, a vonalélesség viszont csak erős közepes, és zaj is bőven felfedezhető a képeken. Este jóval nehezebb használható képet lőni, a fókusz sem mindig pontos, ráadásul a lencse többször is becsillant, és nem felejtettük el megtisztítani használat előtt. Az Y550 mindent egybevéve esélytelen a nagykutyákkal szemben, ám az árkategóriában belefutni sokkal rosszabb, vaku nélküli, fixfókuszos mobilkamerákba. Videoklippünk itt tekinthető meg

A Huawei Ascend Y550 zenelejátszója hangulat alapján is csoportosítja számainkat  Huawei Ascend Y550

Számainkat a kellemes megjelenésű Huawei Zenével játszhatjuk le, amely a szokásos csoportosítások mellett (albumok, előadók, mappák, számok és listák) képes hangfájljainkat hangulat szerint is rendezni (vidám, derűs, szomorú, pörgő + kedvencek). A lejátszó az összes ismertebb formátummal megbirkózik. A hangszínszabályzó a füles csatlakoztatásával bírható működésre, akárcsakakárcsak az FM-rádió:

 Huawei Ascend Y550 A Huawei Ascend Y550 FM-rádiót is kapott

A fapados videolejátszó a H.263, H.264 és Mpeg4 tartalmakat gond nélkül lejátszotta, a DivX, Xvid és AC3 kódolásokkal viszont meggyűlt a baja. A hiányosságot alternatív lejátszó telepítésével orvosoltuk. A mellékelt mikrofonos fülestől minőségi zeneélményt ne várjunk, headsetnek viszont megfelelő. A hátlapi hangszóró hangereje rendben van, így a csengőhangokat messzebbről is meghalljuk, a kiáradó zaj minősége viszont erősen közepes.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Huawei nem beszélt mellé, amikor gyors adatkapcsolatot ígért összes készülékéhez: a kedvező árú Y550 is Cat.4-es LTE modemet kapott 150 Mbps-es letöltési sebességgel megfelelő hálózaton. 3G-n 42 Mbps a felső határ. Használatunk során a vételi jel stabilan átlagon felüli volt, a beszélgetési hangminőség viszont lehetett volna jobb is. A 802.11b/g/n szabványú WiFi modem érzékenységével abszolút elégedettek voltunk, nem maradtak ki egyébként a hotspot, Direct és DLNA funkciók sem. Bluetooth-ból 4.0 jár A2DP-vel, USB-ből pedig 2.0 a szabvány MTP és OTG funkciókkal. A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és GLONASS műholdak jeleit is igénybe vehetjük, így a pozíciószerzés gyors és pontos. NFC vagy infra az Y550-hez nem jár.

A Huawei Ascend Y550 4G modemet is kapott
[+]

Két böngészőt találtunk a tesztkészüléken: a Google Chrome-ot és a gyári AOSP-alapú szoftvert. Az utóbbi támogatja több lap megnyitását, a zoomalapú sortörést (ami jól jön az alacsony kijelző felbontás miatt), a böngészett oldal megosztását, mentését offline olvasáshoz és az asztali nézet kérését. Ilyen apró kijelzőn nem ideális a komolyabb tartalomfogyasztás, ugyanakkor a hardver rendben megoldja a görgetéseket és átmeneteket, csak a legzsírosabb oldalaknál találkozni döccenésekkel.

A Huawei Ascend Y550 2000 milliamperórás akkumulátora átlagkos üzemidőt nyújt
[+]

Az Ascend Y550 2000 milliamperórás akkumulátort kapott, amely elfogadható üzemidőre képes. A készenléti fogyasztás alacsony, a napi rutin mellett pedig 4-4,5 órás képernyőidőre lehet számítani, ami egy-másfél napos használatra fordítható át attól függően, ki milyen gyakran varázsolja elő a Huawei készülékét a zsebéből. Egy töltésre közepes fényerőn 5 óra böngészés jut, ami meglehetősen alacsony érték, a MinDig TV HD adását 8 órán át lehet streamelni, ami már sokkal jobb adat. A beállítások között elérhető intelligens és ultra energiatakarékos mód, az előbbi a hardveres teljesítménnyel és a hálózatokkal machinál, az utóbbi pedig mindent kilő a hívás és üzenet funkciókon kívül.

A Huawei Ascend Y550 olcsón kínál gyors hardvert szűkös tárhellyel
[+]

Értékelés: Huawei Ascend Y550
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 6 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Negyvenezer forintért kártyafüggetlen, 64 bites rendszerchippel és 4G modemmel felszerelt készüléket eddig nem lehetett vásárolni, a hasonló hardveres tudású riválisok egyszerűen drágábbak. A ledes villanó, a fénymérő, a közelségérzékelő, az értesítési led és az IPS paneltechnológia jelenléte sem mindig adott a árkategóriában, a kínai gyártó tehát piros pontot érdemel, hogy a magasabb szegmensek hardverét lejjebb hozta. A WVGA felbontású megjelenítőn remek a rendszersebesség, gördülékeny a böngészés és még a játékok is egész jól elfutnak. Ha hozzávesszük a 4.4.4-es KitKat verziót és a Huawei decens szoftvercsomagját, remek ajánlatnak tűnik az Y550.

Akad azonban a készüléknek néhány gyenge pontja. Az összeszelelési minőség a Huaweitől szokatlanul átlagon aluli, márpedig a tartósság fontos szempont az alsóbb kategóriákban is. A 4 gigabájtos belső tárhely pedig, bár általános jelenség a kategóriában, nem sokra elég, ennek ugyanis csak a fele áll az alkalmazások és ideiglenes fájlok rendelkezésére (de legalább opció a microSD kártyára való telepítés). Az androidos kezelőgombok kaphattak volna háttérvilágítást és az érzékenységük is lehetne jobb. Összességében mégis elismerés jár a Huawei-nek, hogy az LG L60-nál, HTC Desire 510-nél vagy a Samsung Galaxy Ace 4-nél fél árkategóriával lejjebb árul hasonló tudású készüléket, és egyáltalán nincs könnyű dolgunk eldönteni, hogy tetszett, vagy ajánlott plecsnit adjunk-e az Y550-nek. Az egyik oldalon ott az összeszerelés és a belső tárhely problémája, a másikon viszont a sebesség, a kijelző és az árcédula követel tiszteletet. Aki a két kompromisszummal együtt tud élni, egy olcsó és gyors 4G-s telefonhoz jut, a teszteket pedig azért írjuk, hogy plecsnik nélkül is dönteni tudjon a Kedves Olvasó, megfelel-e neki a vizsgált készülék.

Huawei Ascend Y550

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Huawei Ascend Y550
 Huawei Ascend Y550 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 133 x 68 x 9,5 milliméter
Tömeg 153 gramm
Színvariációk Fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 854 (218 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 4 GB (2 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 Mhz
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/1800/2600 Mhz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP, LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok normál/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Play Zene, Drive, Fájlkezelő, Google+, Hangouts, Google Maps, Telefonkezelő
Multimédia
Fő kamera 5 megapixel, autófókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videó felvétel 720p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, fénymérő, közelségérzékelő, értesítési LED

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés