Huawei MediaPad M1 8.0 - M, mint mindenes

Multimédia, kamera

Tableteknél a hátlapi kamera sokszor csak mutatóba van, mondjuk nem is túl egészséges látvány, amikor az ember ilyen eszközzel áll neki makrofotózni. Kamera ettől még az M1-ben van, ráadásul nem is az eldobhatós fajtából. A szenzor 5 megapixeles, 2592 x 1952 maximális felbontással, a videó legfeljebb 720p-ben tud rögzíteni, auto-, célkövető- és érintőfókusz egyaránt működik. A szoftver az Emotion UI-ból ismerős, és jófajta. Módokból van kilenc (normál, intelligens, szépítés, HDR, panoráma, effekt, felvétel + hang, hangvezérlés és legjobb fénykép). Exponálni lehet a kameraikonnal, hangerőgombbal vagy opcionálisan a fotóalany széles mosolyával, sorozatkép is készíthető. Kézi módban időzítő, érzékenység (ISO100 - 800), fehéregyensúly, expozíció, telítettség és kontraszt állítható. A keresőn válthatunk az 1 megapixeles előlapi kamerára, illetve innen indíthatjuk a videofelvételt és a galériát is. Vakuikont ne keressünk, mert a villanó kimaradt, ami picit fura ilyen mindenes készüléknél.

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

Nappali fényviszonyok között a képek minősége közepes, tabletes viszonylatban viszont nem is rossz. A vonalélesség persze hagy kívánnivalót maga után, a dinamikatartomány és a fehéregyensúly ugyanakkor rendben van, és a szoftver sebességére sem lehet panasz. A HDR teszi a dolgát különösebb kontraszthibák nélkül. Este ugyebár vaku nélkül kell boldogulnunk, sötétebb helyeken így ne sok jóra számítsunk, jobban megvilágított terekben vagy városi fények mellett azonban vállalhatók a fotók, ha túl sok a zaj, ISO100-200-ra állítva lehet több részletet megörökíteni. A 720p-s videókkal nem fogunk blockbustert forgatni, de egy közepes felvevő még mindig jobb, mint egy semmilyen. A felvételek hangja eléggé tompa. Nappali videó itt, éjszakai felvétel erre tekinthető meg.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

A zenelejátszó átlagos tudású. Választhatunk zenét hangulatállapothoz (vidám, derűs, szomorú, pörgős), illetve albumok, előadók, mappák, listák vagy kedvencek alapján. Widget kezdőképernyőre, zárképernyőre és az értesítési panelre van, hangszínszabályozó viszont nincs, és az FM-rádió is kimaradt. A zeneszámok közül nem okoz egyik ismertebb formátum lejátszása sem, beleértve a flac és wma típusokat. És akkor beszéljünk a sztereó hangszórókról! Az előlapi lukakból kifejezetten kellemes minőségű, és jó erejű hang érkezik, mind a hangszórók pozícionálása, mint pedig a teljesítménye az átlag fölé emeli az M1-et. Egy egész kevés basszust is hallani, a minőség pedig csak maximum hangerő környékén torzul. Nyilván a cucc nem fogja az otthon hangrendszert nyugdíjazni, de nem is akarja: ha időnként pár méteres távolságon belül meghallgatnánk vagy megmutatnánk egy muzsikát, a készülék áll elébe.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

A videolejátszó egész jó. Baloldalt függőlegesen csúsztatva ujjunkat a hangerőt, jobboldalt pedig a fényerőt állíthatjuk. Van mód feliratok betöltésére és ablakos módban való futtatásra, a képernyőt zárolhatjuk is vétlen mozdulat vagy kikapcsolás ellen. A kódolások közül az h.263, h.264 és az mpeg4 típusú fájlok lejátszása nem okoz gondot, ezekből 1080p-s tartalom is rendben fut, bár az ac3 hang itt nem támogatott. A DivX és xvid kódolású videók nálam indultak el, ám ezen a Play áruházas alternatívák könnyedén segítenek. A 8 inches masina az előlapi hangszórókkal megfelelő filmek és sorozatok élményszerű megtekintéséhez, apró kifogás esetleg kijelző feketéinek torzulása lehet laposabb szögeknél, de gyaníthatóan szemből fogjuk fogyasztani a tartalmakat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés