Huawei P8 Lite - nem visszafogott jellem

Kamera, video, audio

Lite megnevezés ide vagy oda, nem fogta vissza magát a Huawei a kameraválasztás terén, az előlapra egy 5 megapixeles, a hátlapra pedig egy dupla ledes villanóval megtámogatott 13 megapixeles fényképező került. A hozzájuk tartozó szoftver igen erősen hasonlít az Apple megoldására, nem csak kinézetben, hanem üzemmódok választásánál is. Ahhoz ugyanis, hogy a szépítést, a fényképezést, a videózást, vagy a time-lapse-t elérjük, az ujjunkat jobbra-balra kell húzogatnunk. A sok kis kört tartalmazó ikonra rányomva az effektusokat érjük el, melyek közé régies, fekete-fehér, dicsfény, édes és egyéb lehetőségek tartoznak. További módokat a beállítások között találunk: HDR, legjobb fénykép (ilyenkor több fotó közül választhatjuk ki azt, ami a legjobban sikerült), hangjegyzet, panoráma, utófókusz és vízjel. Számos dolgot konfigurálhatunk a fogaskerék ikont megérintve, ilyen a felbontás, a GPS-címke, a hangerőgomb funkciója, az időzítő (2-5-10 másodperc), a mosolyfelvétel, az ISO (100-1600), a fehéregyensúly. Van ultra fotó menüpont, itt megadhatjuk, hogy a hangerőgomb kétszeri megnyomása esetén simán csak megnyíljon a kamera, vagy rögtön készítsen is egy pillanatképet. Videókat 1080p-ben vehetünk fel maximum, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel.

A jó idő örömére elsétáltam a budai várba, kezemben a P8 Lite-tal, és eszeveszett fotózásba kezdtem. A képeket visszanézve rögtön megállapítható, hogy eléggé rendben van a kamera, főleg a dinamikatartomány az, ami nagyon jó, pedig HDR módot szinte nem is használtam. A színek elsőre fakónak tűnnek, pedig pont így felelnek meg a valóságnak, nincsenek túlszaturálva. Az élességgel nincs gond, bár azért nem annyira részletesek a felvételek, mint a felső kategóriás szenzorok esetén, mindenesetre nincs zajosodás, cserébe néhol azért elmossa a részleteket az algoritmus. Éjszaka szép, világos felvételek lőhetők, bár ehhez nem ár stabilan fotózgatni, különben a legkisebb bemozdulás is homályos eredményeket szülhet majd. A részletgazdagság jelentősen csökken éjszaka, ám nem ez a fő gond, hanem a dupla ledes vaku ereje, ami igazából sajnos nagyon gyengének mondható, mintha később exponálna a kamera, mint ahogy a legnagyobb fényt kibocsátja a villanó. A felvett tesztvideót átlagosnak mondanám, összességében azért lehet filmezni a telefonnal, a komolyabb eszközök tulajdonosainak azonban nem ezt a masinát ajánlom erre a célra.

Huawei P8 Lite oldalsó gombok
[+]

A videolejátszó támogatja az MP4-et, valamint a H.264 kódolású filmeket, a DivX-eket azonban hírből sem ismeri, így nem árt valamilyen alternatív programmal kisegítenünk a telefont. Az alap szoftverben a képernyő jobboldalán csúsztatva ujjunkat a hangerőn, bal oldalon legyintve pedig a fényerőt változtathatjuk. A jobb felső ikon kis méretbe rakta a programot, így közben más műveleteket is végezhetünk. A hardvernek nem akadály sem a 720p, sem pedig az 1080p felbontású filmek lejátszása.

Huawei P8 Lite Screen Shot Huawei P8 Lite Screen Shot

A rendszerben van külön zenelejátszó, ami egész pofásan néz ki, és dalok, kedvencek, listák szerint válogathatunk, ami pedig még jobb, hogy külön meg tudjuk adni, melyik mappákból olvassa be a zenéket, sőt, szűrhetünk időtartam, azaz muzsikák hossza szerint is. A zenék hallgatása közben megjelenik az albumborító, ami a hátteret is ennek megfelelően színezi el. Ha elérhető, akkor megjelenik a szöveg is. Van elalvásidőzítő, nincs viszont sajnos hangszínszabályzó, mondjuk olyan sűrűn talán nem is használjuk utóbbit. Számomra igenis fontos az FM-rádió, amit a Huawei nem is hagyott ki, elég fapados, működéséhez muszáj egy fülhallgatót csatlakoztatnunk, ám legalább utána már kihangosítva is lehet használni. Nagyon jó minőségű a hangszóró, hallhatóak a mély hangok is, a magasak sem rosszak, elég hangos is a telefon, szóval jól vizsgázott ebből a szempontból is a mobil.

Test Huawei P8 Lite Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Asus Padfone S Lenovo K3 Note
Frekvenciaátvitel (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0,18, +0,13 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +1,51, -1,93
Zajszint, dB (A): -86,3 -91,3 -91,9 -94,2 -84,8
Dinamikatartomány, dB (A): 86,3 91,1 91,8 94,0 85,3
THD, %: 0,0065 0,0083 0,0068 0,033 0,0086
IMD + Zaj, %: 0,015 0,012 0,013 0,032 0,019
Sztereó áthallás, dB: -72,4 -89,6 -90,7 -92,6 -83,1

Jól szerepelt a jack kimenet a frekvenciaátvitel tesztben, szép egyenes a grafikon, nincsenek sem kisebb, sem nagyobb kilengések.

A zajszint is messze a határ-, vagyis a hallgató érték alatt marad, így zenehallgatás közben semmilyen sistergés nem zavarja majd meg az élményt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Kezünkben a Huawei P8 Lite

    A P8 középkategóriás kistestvére - amely a nagyszabású londoni bemutatót kihagyta - felbukkant a Veletechen, mi pedig kipróbáltuk.

  • Huawei P8 - nekik nem 8

    Erős csúcskészülékkel rukkolt elő a Huawei, amely a küllem és a kamerák tekintetében is megszorongathatja a riválisokat, ám hiba is becsúszott a gépezetbe.

  • Huawei Ascend G620s - a jövő a menő

    Újabb középkategóriás telefon került piacra, ám a kínai gyártó nem csak a Snapdragon 410 és a HD kijelző miatt dicsérhető, hanem az árazás miatt is.

  • Huawei Ascend G7 - ár-rés a pajzson

    A kínai gyártó egy olyan középkategóriás készüléket alkotott, amibe nagyon nehéz belekötni. Prémium minőség, remek szoftver, szuper akkumulátor, de mindezért túl sokat kérnek.

Hirdetés