Hirdetés

Lenovo A660 - mindketten túlélik

Doboz, külső

Meglehetősen puritán, fehér dobozban jött az eszköz, semmi extra nincs a tartozékok között, a szokásos töltőfej és adatkábel jár mellé. A készülék kompakt, főleg a jelenlegi tepsi-trendek között érződik aprónak, pedig azért a 4 inches kijelző pár éve még nagynak számított. Most inkább azt érzi a tesztelő, aki Lumia 920-at, Optimus L9-et és Xperia S-t gyötört az utóbbi hetekben-hónapokban, hogy na. Végre egy telefon, ami nem akar kiesni a kezemből, simán átérem, jól lehet fogni, és nem is kell rá annyira vigyázni. Kész felüdülés.

Lenovo Ideaphone A660
[+]

Az említett kijelző mezei TFT technológiát használ, felbontása WVGA, azaz 480 x 800 pixel. A képpontsűrűséggel nincs is gond, de direkt napfényben kifejezetten rosszul olvasható a megjelenítő, amit Gorilla Glass véd a behatásoktól. No és egy gyári fólia is, ennek eltávolítása kicsit javít a fényerősségen és a kontraszton, de semmilyen körülmények között nem fogja kiégetni a retinánkat. A kijelző alatt négy érintőgomb ül, ezek közül csak a főképernyőre visszadobó home billentyű piktogramja szokatlan, nem nagyon értem, hogy minek kellett a világszerte érthető házikó helyett egy ilyen négyzetes-körös izét rajzolni.

Lenovo Ideaphone A660
[+]

Ami még érdekes, hogy a gombok alatt van egy eltéveszthetetlen "waterproof" felirat, a jobb alsó sarokba pedig egy akkora értesítési led került, aminek zöld villogása több vidéki diszkóban helyettesíthet számos lámpát. A kijelző felett másodlagos kamera bújik meg. Az A660 oldalsó részei próbálják azt a benyomást kelteni, hogy strapacuccról van szó, kicsit recézett a felület és kapott egy zöldessárga festést is ez a terület, ami elég egyedi, de semmiképpen sem szép. Bal felől nincs semmi extra, jobb oldalra kerültek a hangerőt szabályozó gombok.

Lenovo Ideaphone A660
[+]

A készülék tetején van a kijelző lezárását / feloldását vezérlő billentyű, illetve egy közös ajtócska mögött a 3,5 mm-es jack és a microUSB kapott helyet. Ez az ajtócska egy aggasztóan vékony pánttal kapcsolódik a készülékházhoz és valahogy az az ember érzése, hogy sohasem tudja úgy visszapattintani, hogy az tökéletesen illeszkedjen. Szerintem felülre tenni a töltő csatlakozóját elég béna, egyrészt az éppen áramot vételező telefonnal beszélgetni zavaró, de az autós tartóban ülő A660-hoz eljutó kábelt is rosszabb így bedugdosni a cucc tetejébe.

Lenovo Ideaphone A660
[+]

A hátlap műanyag, erősen recézett felületű. Alul van egy hosszúkás panel a hangszóró mellett, sokáig azt hittem, hogy ezt el kell húzni ahhoz, hogy levehessem a hátlapot, de pusztán dekorációs célokat szolgál. A körömmel, alulról indítandó művelet után hozzáférünk az akkumulátorhoz, amit ki kell venni akkor is, ha a SIM-eket és akkor is, ha a microSD-t óhajtjuk babrálni. A hátlapnak van még egy bájos vonatkozása: felső részén a kamera mellett egy stilizált vízcsepp látható, a gyártó minden lehetőséget megragadott arra, hogy hirdesse a készülék vízálló mivoltát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés