LG G8S ThinQ - átgondolásra szorul

Jelentős csúszással, de végül befutott a kisebbik dél-koreai cég MWC-s csúcsmodellje, illetve annak kissé átalakított változata. Mi is történt itt pontosan?

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Felsőkategóriás mobilról lévén szó, nyilván az adatkommunikációs rész specifikáció-oldala tökéletesen rendben van. Létezik belőle dual SIM-es verzió, tudja az 1000/150 Mbps-os átviteli maximumú LTE-t, van benne 5.0-s, mindenféle audiokodeket és profilt támogató Bluetooth, illetve kétcsatornás, 802.11 a/b/g/n/ac-s Wi-Fi, hotspottal, Directtel, 2x2 MIMO-val, továbbá Miracast és DLNA képernyőmegosztással. 3.1-es, Type-C felületű USB-csatlakozó jutott rá OTG-támogatással. A beszélgetési hangminőség hibátlan volt tesztjeink alatt, a zajszűrő algoritmus a telefonbeszélgetéseket tökéletesen kiszolgálja. Nem maradt le a mobilfizetéshez is kiválóan használható NFC, továbbá adott a giroszkóp, a gyorsulásmérő és a légnyomásmérő is. Az infraportot nélkülözni kell.

Természetesen nem egy parkolóban, hanem az M0-n mentem épp 87-tel. A tesztpéldányban nagyon rossz volt a GPSTermészetesen nem egy parkolóban, hanem az M0-n mentem épp 87-tel. A tesztpéldányban nagyon rossz volt a GPS Természetesen nem egy parkolóban, hanem az M0-n mentem épp 87-tel. A tesztpéldányban nagyon rossz volt a GPS [+]

Remélhetőleg csak egyedi hiba, de nálunk rendkívül esetlen volt a navigáció, annak ellenére, hogy villámgyorsan lát és használ is GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo és BeiDou műholdakat egyaránt. Autós és motoros navigáláskor a szoftverek rendre több száz méteres (!) késést halmoztak föl városi tempó mellett, a Waze pedig folyamatosan az utak mellé rakott, ilyet is csak nagyon belépőszintű mobilokon szoktunk tapasztalni. A szintetikus GPS-tesztek persze ettől függetlenül remekül sikerültek, villámgyorsan összerakja a műholdakat és az iránytű sem hibázik, így remélhetőleg egy szoftveres orvoslással eltűnik ez a probléma, és a hivatalos forrásból vásárlók már nem is fognak vele találkozni.

A G8S ThinQ-n a Sony Xperia 1 fekszik
A G8S ThinQ-n a Sony Xperia 1 fekszik [+]

Értékelés: LG G8s ThinQ
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

3550 mAh kapacitású akkumulátor került a készülékházba, kábeles gyorstöltés és vezeték nélküli töltés egyaránt elérhető, ezekre sajnos sűrűn szükség is lesz. Az üzemidő a videós és webböngészős teszteken a telephez mérten, 10 óra körül tudnak alakulni, viszont a rendszer optimalizálása még mindig hagy kívánnivalót maga után, ha always-on megjelenítéssel szeretnénk használni a mobilt, nap végére mindig nagyon kérni fogja a töltőt a telefon. Egy átlagos napon sokszor a 3,5 óra kijelzőidő sem volt meg, de a 4,5 órás eredménynek már ténylegesen örülni lehetett. A Quick Charge 3.0-képes töltővel egyébként fél óra alatt körülbelül 40% tölthető bele nulláról, ami kellemes eredmény, és azzal egy visszafogottabb fél napot ki is lehet húzni.

Végszó:

Az 5G-s lehetőségeket demonstrálni kívánó V50 ThinQ magára vette az LG-re jutó rivaldafényt az MWC-n, összességében viszont azt lehetett érezni, hogy a cégnél ismét kapkodva születtek döntések, és kevés hasznos újdonságot sikerült hozni az idei palettába. Minderre rátesz egy lapáttal, hogy ennyire megcsúsztak a piaci premierrel, és a februári bemutató után nálunk is csak most, a nyár közepén kerül piacra a G8S ThinQ, méghozzá egy igen markáns, 240 000 forintos áron. Volt szerencsém párhuzamosan használni a G8-at és a G8S-t, és úgy gondolom, egyáltalán nem helyettesíthető egyik a másikkal. Lényegesen kompaktabb a G8, még szebb kijelzővel, az azonos hardverre eső nagyobb kijelzőfelbontás ellenére mégsem lassabb a rendszer, sőt. Az S-változatból kispórolták a Quad DAC-ot, ami nagy hátrány, és a G8 ThinQ igazán egyedi, hangszóróács nélküli előlapja sem tudott eljutni a nagyobb testvérre.

A G8S ThinQ sajnos nem váltja ki a G8 helyét
A G8S ThinQ sajnos nem tudja kiváltani a kompaktabb G8 helyét [+]

GPS-ünk hibás működését tekintsük egyedi, és egyébként is, szoftveresen orvosolható hibának, viszont akkor is megmarad a gyenge üzemidő, az évek óta egy helyben toporgó nagylátószögű kamera, a kissé bizonytalan fehéregyensúlyú zoomoptika, a teljes kijelzős gesztusvezérelhetőség hiánya és a sajátos ergonómia. A kézfelismerő Hand ID tényleg akkor jöhetne jól, ha teljesen érintésmentes feloldást szeretnénk csinálni, viszont amilyen körülményes és nehézkes ez jelenleg, tényleg csak béta jelzővel lenne érdemes promózni, ráadásul van benne egy igen kellemes arcfelismerő, amihez csak dupla koppintást kell csinálni a kijelzőn, ami szintén nem áll nagyon távol az érintésmentességtől.

Ez az árszint pedig már tényleg a kompromisszummentességhez közelítő csúcsmodellek egy részét foglalja magában, ennyiért vehetünk egy Huawei Mate 20 Prót, egy Samsung Galaxy S10-et vagy Note9-et, de belefér egy OnePlus 7 (ízlés szerint akár a Pro) vagy egy Xiaomi Mi 9 is ebbe a keretbe, ez utóbbi után ráadásul majdnem 100 000 forint a zsebünkben is marad. Ez az a pillanat, amikor azt kell mondanunk, egyszerre kéne jobbnak és olcsóbbnak lennie a G8S ThinQ-nak ahhoz, hogy ajánlható vétel legyen, de akkor simán elférne fölé a G8 ThinQ, ami viszont tényleg valami egyedit tud nyújtani ezen a piacon.

szentkuti11

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Az LG G8 ThinQ jobb, mint a G8S ThinQ

    Véleményünk szerint az S utótagú típusváltozat nem képes teljesen betölteni a hazai G8-szerepet: rendhagyó készülékbemutató következik.

  • Az LG nem áll remekül

    Sőt, elég messze álldogál a remektől. A mobilos veszteségeket a többi üzletág is csak minimálisan kompenzálja.

  • Tripla kameralukas LG mobil jön?

    A benyújtott formatervezési minta alapján van benne fantázia, kérdéses persze, hogy lesz-e ilyen LG okostelefon.

  • Az IFA-n érkezhet az LG G8X

    Másutt V50s ThinQ nevet viselhet a kameracseppel és Snapdragon 855+-szal várt LG csúcsmobil. A dupla kijelzős különlegességről sem szabad elfeledkezni.

Előzmények

Hirdetés