Meizu MX - hiánycikk

Hardver, rendszer, UI

Hardveresen nem nagyon találni kivetnivalót a Meizu újdonságában. Hasonlóan a Samsung Galaxy S II és Galaxy Note készülékekhez, tesztalanyunkban is egy Exynos 4210 lapkakészlet található. A 45 nanométeres csíkszélességű lapkában egy kétmagos ARM Cortex-A9 processzor található, mely magonként 1,4 GHz-en pörög, a grafikus számításokért pedig egy MALI-400MP GPU felel. Érdekesség, hogy a processzormagok órajelét három fokozatban szabályozhatjuk, ez 600 MHz, 1 GHz és 1,4 GHz mértékű lépéseket jelent (low, normal és high, azaz alacsony, normál és magas fokozatok). Bár ez jótékony hatással van az akkumulátoridőre, a működésre kevésbé; magas fokozaton érezhetően folyamatosabb a működés, főleg egyszerre több alkalmazás futtatása esetén. A lapkakészlet mellett 1 GB LP-DDR2 RAM és 2 GB ROM található, a belső tárhely mérete pedig 12 GB kapacitású.

Meizu MX Meizu MX

A működési sebességre nem lehet panasz, a Meizu MX sikeresen vette az akadályokat. A telefont nagyon nehéz megakasztani, az összetettebb weboldalak és az 1080p felbontású videók lejátszása meg sem kottyan neki. A multitasking, azaz egyszerre több program futtatása és a köztük történő váltogatás is szélsebes, a szintetikus teszteken pedig igen magas pontszámokat ért el a mobil. Az alábbi táblázatban egy szintén Exynos-szal szerelt Galaxy S II és egy Tegra 2 250-re épülő Samsung Galaxy Tab 10.1V-vel eresztettük össze a gépet.

Szintetikus tesztek
Benchmark Meizu MX Samsung Galaxy S II Samsung Galaxy Tab 10.1V
Linpack for Android (single)

67,881 MFLOPS / 1,23 s

57,224 MFLOPS / 1,46 s 32,182 MFLOPS / 2,61 s
Linpack for Android (multi) 74,979 / 2,26 s 89,431 / 1,89 s 58,362 / 2,89 s
Smartbench 2012 Prod. 2812 pont 2699 pont 2180 pont
Smartbench 2012 Games 1564 pont 2167 pont 1315 pont
AnTuTu Benchmark 6631 pont 5891 pont 4622 pont

Meizu MX Meizu MX

A telefonon az Android rendszer 2.3.5-ös, Gingerbread névre hallgató verziója fut; hamarosan azonban érkezik rá a hivatalos Ice Cream Sandwich frissítés. Az alap droidos felhasználói felületnek nyoma sincs a készüléken, a meizus srácok egy egyedi grafikákkal operáló UI-t húztak a rendszer fölé, amely a Flyme OS névre hallgat. Az M9 által kitaposott úton haladó megoldás egyfajta Android-iOS hibridként hat, az alkalmazásokat csoportosító menüt ugyanis elfelejthetjük. Ehelyett minden telepített app ikonja a készenléti képernyő oldalaira kerül (á lá iOS), melyre ettől függetlenül widgeteket is ki tudunk pakolni az androidos hagyományoknak megfelelően. A tisztelt olvasó pedig kövezzen meg, de az időjárás-jelentő minialkalmazás külseje számomra egy az egyben a Windows Phone 7 letisztult, minimalista irányvonalait tükrözi. A képernyő tetejéről lehúzható állapotsáv immár csak olyan hosszú, amennyi értesítésünk van (azaz csak addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér), ez pedig a Samsung-féle bada rendszerből köszön vissza. Egyszóval van itt minden, ám az egyveleg mégsem giccses, hanem egy jól használható, ergonomikus és kézreálló masszává áll össze.

Meizu MX Meizu MX

Az alkalmazások menü és a készenléti képernyő házassága mellett rengeteg hasznos kis apróság, az alábbiakban a legfontosabbak olvashatók. A beállítások gombot hosszan nyomva egy áttetsző panel ugrik fel, mely az adatkapcsolati beállítások mellett a zenelejátszó vezérlőinek is otthont ad, valamit az éppen futó alkalmazások monitorozására és a bezárásukra is lehetőség van. A ki- és bekapcsoló gombot hosszan nyomva tartva pedig egy újabb menü tárul a szemünk elé, amelyben a néma módot, a rezgő hívásjelzést, a repülő módot, az adatforgalmat és az orientációváltást kapcsolgathatjuk ki és be. A főképernyőn mappákat is létre hozhatunk, az egyes programokat pedig az ujjunkat az ikonon tartva, a képernyő alsó részén megjelenő sávra húzva törölhetjük. A vízszintesen görgethető listáknál automatikusan a felsorolás elejére ugorhatunk, ha (iOS mintájára) megérintjük a jobb felső sarkot. A megújult képernyőzáron a zenelejátszó vezérlői is helyet kaptak, az alul látható három ikon segítségével pedig kapásból a telefonkönyvbe, a főképernyőre vagy az üzenetkezelőbe ugorhatunk. A Meizu a konkurens gyártókhoz hasonlóan útnak indított egy saját felhő alapú megoldást is, mellyel a névjegyzék, a naptár és az üzenetkezelő tartalma mellett a beállítások szinkronizálására is van lehetőség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés