Microsoft Lumia 435 és 532 - ablakok futószalagon

Hardver, rendszer

A két telefon hardvere nagyon hasonló, de van azért eltérés. Az biztos, hogy mindkét masinában a Qualcomm Snapdragon 200-as családjának egy-egy variánsa dolgozik, ám a 435-ösben ez konkrétan a kétmagos MSM8210, míg az 532-esben ennek négymagosra felpiszkált verziója, az MSM8212 ücsörög. A GPU mindkét esetben az Adreno 302-es, a RAM mérete pedig 1 GB. Abban sincs eltérés, hogy a belső tárhely egyaránt 8 GB méretű.

Ha az ember lefuttatja a szintetikus sebességteszteket, akkor kijön az 532-es előnye, CPU teljesítményben majdnem kétszer annyit gurít a drágábbik Lumia, minden másban viszont megegyeznek a pontszámok. Akkor is látható a különbség, ha a két telefonon egyszerre indítunk el alkalmazásokat, az 532-es hamarabb tölti be az appokat, a böngésző is sebesebb, de a lassabbik géppel is együtt lehet élni, hiszen a Windows Phone rendszer szépen fut, a várakozásokat pedig animációk mögé igyekszik rejteni.

Microsoft Lumia 435 és 532 Microsoft Lumia 435 és 532

A felhasználói felület nem tartogat különösebb meglepetést, bár a két eszköz más és más előre telepített lumiás alkalmazásokkal érkezett, ami ne tévesszen meg senkit, az online boltból ingyenes alkalmazások telepítésével ugyanarra a szintre lehet hozni ebből a szempontból a masinákat. A lumiás appok gond nélkül elérhetők, a Lumia Selfie ugyanúgy felrakható mindkét gépre, mint mondjuk a MixRadio. Előbbinek mondjuk nem sok értelme van a VGA felbontású előlapi optika miatt.

Microsoft Lumia 435 és 532 Microsoft Lumia 435 és 532

Eltérést két helyen vehetünk észre, mindkettő a kijelzőhöz kapcsolódik. Az 532-esben ugyebár benne van a Glance, ennek megfelelően a beállítások listája is pontosan egy menüponttal bővebb. A másik apró különbség, hogy a drágábbik telefon kijelzővel kapcsolatos opciói között a színhőmérséklet és a telítettség is módosítható — erre a Lumia 435 nem ad lehetőséget. Más eltérést nem találtunk, a Windows Phone 8.1-es verziója a szokásos módon működik, nem maradt ki az ingyenes, offline navigáció (Here), a dokumentumkezelő (Office), a fitnesz, a gasztronómia, a Cinemagraph, a Storyteller, a OneDrive, a Skype és a Twitter sem a repertoárból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés