Nokia Asha 200 - lehetne ezt olcsóbban is

Adatkommunikáció, telefonálás, net

Adatkommunikáció terén nagyon gyenge az új gép. Igaz ugyan, hogy kétkártyás megoldásról van szó, de ez csak a dupla készenlétben nyilvánul meg, azaz bele tudunk tenni két SIM-et a gépbe (mindkettőhöz négynormás modul tartozik, azaz a 850/900/1800/1900 MHz-ek támogatottak), azok fel is mennek a hálózatra és mindkettővel tudunk üzeneteket fogadni valamint hívásokat indítani, de ha az egyikkel telefonálunk, a másik leesik a hálózatról, aki azt hívja, megy a hangpostába. Ráadásul adatátvitelre kizárólag GPRS-t és EDGE-t tudunk használni, 3G egyáltalán nincs, a WiFi pedig szintén hiányzik a repertoárból. Bluetooth viszont van, 2.1-es verziószámú, képes áttolni a sztereó hangokat.

Nokia Asha 200 Nokia Asha 200

A telefonálás és a két kártya kezelése nem nagy nehézség. A fő kezelőszerveknél, az ötirányú d-padtól balra találhatunk egy gombot, mellyel az elsődleges SIM-et tudjuk kiválasztani, azaz ha hívást indítunk vagy üzenetet küldünk, arról fog kimenni, amelyikről akarjuk. Bejövő elemeknél nyilván nincs gond, arról pedig már volt szó, hogy miként történik a hívások kezelése, ha az egyik kártyán beszélünk. A hangminőség telefonálás közben felemás, beszélgetőpartnereim azt mondták, hogy engem régen hallottak ilyen jól, az én oldalamon viszont voltak gondok, egy picit ugyanis visszhangzott a készülék, hallottam azt is, amit én mondtam, ami zavaró.

Nokia Asha 200 Nokia Asha 200

A telefonkönyv elvileg 1000 ember adatainak tárolását teszi lehetővé, SMS-ekből nem tudni, hogy mennyi fér el, az MMS-ek és az e-mailek pedig a szabad belső memória kapacitásáig jöhetnek. Vannak SNS szolgáltatások is, a Social nevű program segítségével felléphetünk Facebookra, Twitterre, orkutra és Flickrre, egy amolyan widgetet pedig a készenléti képernyőre is kirakhatunk, de az nem jelenít meg semmilyen adatot, csak elindítja a programot, ha rányomunk. A Facebook egyébként nem nagy élmény a készülékkel, a lassúcska rendszer és az EDGE adatátvitel miatt mindenre hosszú másodperceket kell várnunk, a görgetés és a menükben való lépkedés nehézkes, szóval én nem szívesen használtam a funkciót. Hasonló a helyzet a döglassú webböngészővel is, mely korrektül megjeleníti ugyan az oldalakat, de nagyon kell zoomolnunk ahhoz, hogy a feliratok olvashatók legyenek, a modern weblapok betöltése pedig rosszabb esetben perceket vesz igénybe.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés