Nokia Lumia 625 - 4G az ablakpárkányon

Hardver, UI

Idáig sem voltak túlzottan nagy eltérések a Lumia modellek között, a 625-ös sem nyújt a világon semmi különlegeset akkor, ha a hardvert nézegetjük. Szokás szerint egy Qualcomm lapkakészlet dolgozik a burkolat alatt, az MSM8930-as SoC kétmagos processzort rejt, a magok 1,2 GHz-en ketyegnek, a grafikus gyorsítást pedig egy Adreno 305-re bízták. Mivel ez egy kedvezőbb árú Lumia, ezért a RAM mérete csupán 512 megabájt, ami a mindennapok során nem fog túl nagy problémát okozni, a legtöbb letölthető alkalmazás megelégszik ezzel a mennyiséggel.

Nokia Lumia 625 Nokia Lumia 625

Ahogyan a legtöbb WP8-as készüléknél, itt is elmondható, hogy az optimalizáció elsőrangú, a csempés felület pillanatnyi késlekedés nélkül követi parancsainkat, nincsenek akadások, nem kell várni úgy igazán semmire. Egyszer előfordult, hogy a kamerából kilépve kissé magába fordult a rendszer, de a kijelző lezárása és újbóli feloldása megoldotta a problémát. Elvileg közelségérzékelő is van a cuccban, de nekem valamiért nem működött, remélem, hogy csak a tesztkészülék egyedi problémájáról volt szó.

Nokia Lumia 625 Nokia Lumia 625

Maga a rendszer szögre ugyanolyan, mint a többi Lumia telefonban. A WP8-ról írtunk már sokat, a funkcionalitás nem változott, a csempés kialakításban sincs innováció. Aki látott már ilyet, annak nem lesz meglepetés, de valahol pont ez az egyik előnye a Microsoft platformjának: villámhamar meg lehet tanulni kezelni, minden logikus, minden, mindig ugyanolyan. Még mindig azt gondolom, hogy az okostelefonok kapcsán kevésbé fogékony felhasználók számára ez a legjobb ugródeszka ahhoz, hogy ne idegenkedjenek az érintésvezérelt eszközöktől, meg úgy egyáltalán az okostelefonoktól. Ha rendesen beleköltözik az ember, akkor még szerethető is a csempés OS, mindenhol a saját életünk apró részeibe botlunk, ami kialakíthat egyfajta kötődést is.

Nokia Lumia 625 Nokia Lumia 625

A Nokia persze mindig is igyekezett valami egyediséget csempészni a Lumia eszközökbe, valami extrát, amitől a finn termékek eltérnek a Samsung, a HTC, vagy a Huawei készülékeitől. Ennek legjobb példája a HERE Drive nevű, offline is működő navigációs program, ami totálisan ingyenes. Viszont érdemes tudni, hogy az ilyen, olcsóbb Lumia termékekbe a Nokia egy korlátozott verziót tesz, a több mint 100 országot tartalmazó teljes navigáció neve ugyanis HERE Drive+. Tesztalanyunkban nem ez van, csak a sima változat, ami abban a régióban biztosít navigációt, ahol a telefon aktiválásra került, tehát esetünkben Magyarországon. Ha ennél több kell, akkor már a zsebünkbe kell nyúljunk.

Az egyéb extrák között megemlítendő az Adatátvitel, ami más telefonokból segít átköltözni a Lumiára, a Data Sense, ami az adatforgalmat méri (bár ez WP8-as, gyári app), illetve a Photo Beamer, amivel képeket tudunk megosztani másokkal, akik szintén használják ezt az alkalmazást. Van még némi Angry Birds, illetve néhány fotós okosság, ezekről a következő oldalon lesz szó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés