Nokia Lumia 820 - tesó a mindennapokhoz

Hardver, menü

A Lumia 820-ban ugyanazt a hardvert találjuk, ami a 920-ban is domborít. Ez konkrétan egy Qualcomm MSM8960-as, kétmagos, Krait procit jelent, ami magonként 1,5 GHz-en ketyeg. Grafikus gyorsítóként egy Adreno 225-ös GPU segít, a RAM mérete pedig 1GB. Ha a Lumia 920-ra azt mondtuk, hogy fürge, akkor a 820-ra ez talán még jobban igaz, hiszen a kisebb felbontású kijelző kevésbé veszi igénybe a hardvert, ami visszatükröződik az AnTuTu szintetikus sebességteszt eredményeiben is.

AnTuTu 0.8.0 beta eredmények
Benchmark Nokia Lumia 920 HTC 8X Nokia Lumia 820 Nokia Lumia 800
Memory 738 pont 745 pont 760 pont 406 pont
CPU integer 5303 pont 4885 pont 5611 pont 916 pont
CPU float-point 4512 pont 4497 pont 4235 pont 550 pont
2D graphics ? pont 581 pont 600 pont 353 pont
Database IO 380 pont 380 pont 365 pont 155 pont
Storage Write 174 pont 174 pont 174 pont 29 pont
Storage Read 221 pont 223 pont 221 pont 132 pont
Total Score 11 328 pont (+GPU) 11 485 pont 11 966 pont 2541 pont

Nokia Lumia 820 Nokia Lumia 820

A tempó tehát adott, a rendszer pedig a Windows Phone 8, amelyik a jelek szerint rettentő jól elvan kétmagos processzorral is, akárcsak elődje, ez is úgy van optimalizálva, hogy a felhasználó soha ne érezze, hogy most a telefonja bármennyit is erőlködik. Hogy úgy összességében mennyire szerethető a felület, az egyéni preferencia kérdése, aki nem akar mélyen beletúrni, ROM-ot frissítgetni, haxolni, annak a WP8 pont tökéletes, ha és amennyiben a csempés felülelettel meg tud barátkozni.

Nokia Lumia 820 Nokia Lumia 820

A Nokia számára az a legfontosabb, hogy WP8-as készülékeit valamilyen módon megkülönböztesse, kiemelje a többi WP8-as telefon közül. Ez nagyon nem lesz könnyű menet, hiszen ilyen hardvert a HTC is összerittyent, illetve a külső szempontjából is tudnak hasonló minőséget a konkurensek. Ezért extrákkal kell felturbózni a masinát, vagy adott esetben az árat kell lefelé nyomogatni. Miután az előzetes információk szerint ez utóbbi a finneknek nemigen jött össze, ezért nyilván a szoftverezettség lehet a nyerő kombináció kulcsa.

Nokia Lumia 820 Nokia Lumia 820

Ezen alkalmazások egy része gyárilag fent van a készüléken, a másik fele utólag telepíthető. A fontosabbak közé tartozik a Transfer my Data, azaz a névjegyáttöltő, amely egy korábbi telefonról segít átköltözni. Ennek ma már talán a felhő alapú névjegyzékek korában nem olyan nagy a jelentősége, de jól jöhet. Jópofa a Városnéző, amely igazából a más platformokon már ismert Layar finn mutációja: a kamera élőképére teszi a közelben levő látnivalókat, érdekes pontokat. A Nokia Care, ami magyarul a Törődünk nevet kapta egy korrekt tippgyűjtemény a telefon használatával kapcsolatosan, a Nokia Zene egy online áruházat takar, illetve a készülékre másolt számokat is talán ezzel érdemesebb lejátszani, hiszen van benne EQ.

Nokia Lumia 820

Van egy CNN-nel közös alkalmazás, illetve egy WRC híreket összegyűjtő app is, továbbá mozis trailereket is nézhetünk egy erre készült program segítségével. A legfontosabb viszont mindenképpen a navigáció, amely egyelőre kizárólag a Nokia WP8-as telefonjain érhető el totálisan ingyen. Pillanatnyilag úgy áll a helyzet, hogy a többi gyártó csak magát a térképet kapja meg, amely ugyan tud útvonalat tervezni, de nem vezeti végig rajta a sofőrt, nem beszél. Más WP8-as készülékekre vagy vesz az ember egy külön szoftvert (a Navigon már kitette az online boltba a sajátját 80 euróért), vagy vár, hogy hátha majd a gyártó kisegíti (a HTC például lehet, hogy megpróbál valami ilyesmit), vagy pedig tesz a navira magas ívben és vagy úgyis van a kocsiban, vagy vesz bele egy olcsóbb akármit. A Nokia viszont a Drive alkalmazással offline módon, szépen, magyarul beszélve megoldja ezt a gondot, ráadásul bármeddig ingyenes, akármikor frissíthetőek a térképek, szépen beszél magyarul a szoftver és kifejezetten jó kezelni.

Nokia Lumia 820 Nokia Lumia 820

Ehhez kapcsolódik, hogy viharsebesen talál GPS jelet a masina, stabilan tartja is azt. A tömegközlekedési tervezést a Térképek alkalmazás segítségével tehetjük meg, ez nagyon menő, mutatja hogy merre kell mennem a megállóhoz, ott mire kell felszállnom, milyen megállókat fogok érinteni, hol kell leszállni és mennyi idő alatt érek oda. Ezt egyébként tovább is tudom küldeni mondjuk emailben, nagyon patent, tényleg. Csinál persze hülyeségeket, a fogaskerekűt valahogy nem komálja, helyette gyalog küld el másfél kilométer sétára, és sokszor az újabb viszonylatokat mintha nem ismerné (291-es busz). Szóval nem tökéletes, de még úgyis csiszolódik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés