Nokia Lumia 920 - amikor a méret vág oda

Külső

A teljes előlapot elfoglaló érintőkijelzők világában az ember azt hinné, hogy egy eszköz külsején, fizikai méretein nem sok múlik, de a Nokia sajnos bebizonyította, hogy igen. Adott a Lumia 920, mely egy gyönyörű, minimalista dizájnnal megáldott, fekete, szürke, piros, sárga és fehér színekben is elérhető készülék jó minőségű, strapabíró polikarbonát házzal és Gorilla Glass 2 kijelzővel. Csak akkora, mint egy ház: a fizikai mérete 130 x 70,8 x 10,7 milliméter, a tömege pedig 185 gramm. Ugyebár egy 4,5 hüvelykes megjelenítőről beszélünk, de ez nem lehet indok, hiszen a 4,7 hüvelykes Samsungnak a Galaxy S III 133, míg a 4,3 hüvelykes, ugyanilyen rendszert használó HTC 8X-nél 130 grammot nyom a mérlegen. Az nyilván hagyján, hogy egy telefon nagy, sok ember még szereti is ezt, amit a Samsung Note széria sikere jól bizonyít; azt viszont valószínűleg senki nem szereti, ha egy készülék indokolatlanul nehéz, mert annak funkcióbeli előnye semmiképp sem lehet.

Nokia Lumia 920
[+]

Számomra igazából teljesen érthetetlen, hogy ezt a finnek miért nem vették észre és hogyan sikerült egy ilyen súlyos készüléket csinálniuk. A Lumia 800 sem volt épp könnyű a 3,7 hüvelykes kijelző mellé társuló 142 grammjával, szóval elképzelhető, hogy mindez a polikarbonát számlájára írható, de akkor sincs rendben a dolog. Főleg azért, mert ha akárki kezébe veszi a 920-at, akkor azt fogja elsőnek mondani, hogy milyen rohadt nehéz. Pedig azt is észrevehetné, hogy a 768 x 1280 pixeles felbontású IPS-kijelző briliáns színekkel operál és pengeéles a képe, rácsodálkozhatna a minimalista hátlapra, a kellemes formatervre és fogásra. De tényleg nem ezekre fog, hanem a közel 20 dekagrammos tömegre, én legalábbis ezt tapasztaltam. Persze tudjuk, hogy a spéci kamera több helyet foglal és a súlyhoz is hozzáad kicsit, de ennyit?

Nokia Lumia 920
[+]

A Windows Phone 8X by HTC társaságában: kicsit nagyobb, sokkal nehezebb

Az előlap tetején egyébként viszonylag diszkréten bújik meg a Nokia felirat a jobb felső sarokban, mellette találjuk az 1,3 megapixeles felbontású előlapi kamerát és a telefonhangszórót. Lejjebb terül el a már említett IPS-kijelző, melynek 4,7 hüvelykes képátlóját a felbontással összekombinálva megkaphatjuk, hogy a pixelsűrűség inchenként 332, ami egy kellemes érték. Szuper szolgáltatás, hogy a megjelenítő érzékenysége állítható, aminek következtében kesztyűben is tökéletesen lehet használni, valamint fémből készült tárgyakkal is böködhetjük (mondjuk egy kulccsal); ez utóbbinak sok hasznát így hirtelen nem látom, előbbi viszont télen áldás lehet sok felhasználónak. Alulra három darab érintésérzékeny gomb került, melyek körül véleményem szerint túl sok az üres terület, ráadásul az én szemem kicsit zavarta, hogy vertikálisan nézve nem középre kerültek. Alább egy Mobilarena által fél perc alatt szerkesztett kép arról, hogy mi lenne, ha a kijelző középen foglalna helyet:

Nokia Lumia 920
Balra az igazi, jobbra a szerintem ideális

Ízlésről nyilván felesleges vitatkozni, de a szerkesztőség tagjai Bog kivételével egyetértettek abban, hogy a középre helyezett kijelző jobban mutatna a 920-on. De maradjunk a tényeknél: a hátlapon található a 8,7 megapixeles kamera és az ahhoz tartozó ledes villanófény, túl sok csicsa nincs körülötte, de a fémes betétlap nagyon jól mutat a teljesen sima felületű hátlapon.

Nokia Lumia 920
[+]

Felül a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet és a microSIM tűvel kiszedhető foglalata van, jobb oldalon a hangerőszabályzó-, bekapcsoló- és exponáló gombokat találjuk, alulra pedig a microUSB csatlakozó és a hangszóró került.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés