Nokia Lumia 920 - amikor a méret vág oda

Üzemidő, összegzés

A készülékben 2000 mAh-s akkumulátor található, mely bő egy napig képes szuflával ellátni a készüléket átlagos felhasználás mellett. Ha komolyabban igénybe vesszük, filmezgetünk és játszadozunk, akkor elképzelhető, hogy már lefekvés előtt a töltőért kell majd nyúlnunk. Ha egyáltalán nyúlnunk kell, a Lumia 920 ugyanis indukciós módon is tölthető, ha és amennyiben veszünk hozzá egy ilyen tartozékot, mert gyárilag nem a doboz része.

Nokia Lumia 920
[+]

Nem könnyű bírálatot mondani a Nokia Lumia 920-ról. Őszintén szólva nagyon reménykedtem benne, hogy az egykor szebben tündöklő gyártó visszanyerhet valamennyit régi fényéből általa, és erre minden esélyük meg is lett volna. Viszont úgy tűnik, hogy ezúttal szó szerint túl sok mindent akartak belezsúfolni a készülékbe, aminek az eredménye a 185 grammos tömeg lett. Pár éve ez még fel sem tűnt volna senkinek, azonban most 2012 vége van és a csúcs okostelefonok 120-140 grammosak. A nagy kérdés pedig az, hogy indokolja ezt a többletet a Nokia Lumia 920-nál?

Értékelés: Nokia Lumia 920
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Válasz valószínűleg nem lesz, hiszen az optikai képstabilizátorhoz tartozó kütyük nem nyomhatnak ennyit a mérlegen, de el lehet sorolni a pozitívumokat és a negatívumokat is. A 600 nites fényerejű, 768 x 1280 pixeles kijelző nem a piac legjobbja, de azért alapvetően nagyon kellemes képet ad, a polikarbonát ház pedig jó minőségű és én személy szerint kedvelem (igaz, ezt mondtam a Lumia 800-ra is, azóta pedig kiderült, hogy egyes modelleket a gyári tok koptat el). A hardver megfelelően erős, a szoftver minden hibájával együtt jól használható és szerethető, ugyanakkor megvan az a hátránya, hogy a Nokia a pár darab extra szoftverével nem tud akkora többletet adni, amekkora elég lenne ahhoz, hogy a Lumia termékcsalád egyértelműen feljebb pozicionálja magát konkurenseinél.

Az adatkommunikáció egyszerűen bámulatos, minden benne van a 920-ban, amit csak bele lehet rakni egy efféle eszközbe. Örülni és nevetni is lehet a kamera kapcsán, mely gyönyörű videókat készít, éjszaka bajnok, nappal azonban legfeljebb átlagosnak mondható. Zenei téren is furcsa a helyzet, a hangszínszabályzónak lehet örülni, de igazából egy FM-rádió valószínűleg hasznosabb lett volna. Ugyanakkor nagyon problémás a készülék ára, hiszen áfásan 200 000 forint körül volt a cikk írásakor, a hivatalos, hazai forgalmazás megkezdése előtt, ami nyilván beleférne egy induló csúcsmodellnél (az iPhone sem volt olcsóbb), de mivel a Windows Phone 8X by HTC úgy 30-40 000 forinttal olcsóbb ennél az árnál, ezért úgy nézett ki, hogy nagyjából el is dőlt, hogy ma mit érdemes vennie annak, aki most Windows Phone 8-as készülékben gondolkodik és nem akar minden nap ismeretlen helyeken navigálni. Plecsni tekintetében tehát tetszett volt a verdikt, ám az előzetes információkkal szemben a Lumia 920 még 2012-ben megjelent a hazai operátorok kínálatában, ami jótékonyan hatott az árazásra is. A feltöltőkártyával 160 ezres árcímkével nyitó Nokia így már abszolút versenyképes a HTC nagyágyújával, amely ugyan kecsesebb, könnyebb, ám nincs benne ingyenes navigáció és optikai képstabilizátor. Éppen ezért úgy tisztességes, ha a korábbi plecsnit a hivatalos ár ismeretében módosítjuk, hiszen pont emiatt soroltuk hátrébb a finn modellt korábban.

Nokia Lumia 920

Bocha

A tesztkészülék a VIP-Phone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés