Nokia N80 - N-agyszerű

Alapfunkciók

A készülék kijelzője az N91 után igazi felüdülés volt. Azonnal látható a különbség, hiszen kontrasztosabb, és teljesen pixelmentes jelenlegi tesztalanyunk képernyője, amely már paraméterei alapján is remek darab. Képes megjeleníteni 262 ezer színt, ezt nem tanúsíthatjuk, ugyanis férfi mivoltunkból adódóan a 16 színes Windows alapbeállításon nem nagyon látunk túl. A 352x416 pixeles felbontás azonban már jó ismerősként köszönt ránk (azaz Bogra), ugyanis a lassan fél éve tesztelt N90-ben is ez szerepelt. Összehasonlítási alapként melléhelyezve a D600-at, még mindig az utóbbi vezet, de ne feledkezzünk el arról, hogy ezúttal egy okostelefonról van szó.

Ezen mívolta a menübe lépve azonnal látható, de a tájékozottabbak már a készülékre ránézve is élből láthatják a menü gombjából. Apropó, a menü gombja mellett találjuk a gyorsmenü gombját is, amely megnyomása után már csak a megfelelő irányba kell billentenünk a kezelőgombot, és a megfelelő menüben találjuk magunkat. Ha ezt kombináljuk az aktív asztalon lévő ikonokkal, szinte mindent elérhetünk a menüben való kotorászás nélkül. Ráadásul ez a megtépázott rombuszra hajazó billentyű igen látványos animáció keretében dobja a kijelzőre az elérhető opciókat, a Nokia multimédia gombnak nevezi hivatalosan.

A menü egyébként az operációs rendszer jellegéből adódóan szabadon testreszabható, úgy rendezzük könyvtárakba az ikonokat, ahogy szeretnénk, azonban, ha a készülék jobb oldalán található foglalatba helyezett memóriakártyára telepítünk egy alkalmazást, akkor a kártya eltávolítása után elfelejti annak a helyét a telefon, és újra egyből a főmenübe teszi az ikonját. A készülék lelke a korábban az N91-ben és a 3250-ben megismert új generációs Symbian operációs rendszer. Ennek nagy hátránya, hogy lefelé nem kompatibilis, azonban a gyártók szerint ez az utolsó pont, ahol ilyen áldozatot kellett hozniuk, hiszen az újabb és újabb operációs rendszereik mind kompatibilisek lesznek egymással ezután, így nem kell hasonló problémákkal találkoznunk. Reméljük.

A remek gombokkal öröm volt üzeneteket írni a telefonban, ezt ki is használtuk. A hitelesített SMTP szervereket ez a készülék végre támogatja, ám amint a szoftverellátottság fejlődni fog, azaz várhatóan nyárra, a beépített alkalmazások mellett mindenki talál majd olyat magának, ami jobban közel áll hozzá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés