Samsung Galaxy A34 - plus size modell

Szoftverrel és szép hátlappal kompenzál az Galaxy A3 utódja a felszedett kilókért.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az A34 két nanoSIM-et fogad be minden 4G és 5G sáv támogatásával – a tesztmodell eSIM-et nem kínált. A beszélgetési hangminőség mindkét oldalon tiszta, amiről kellően erélyes hangszóró és korrekt zajszűrő mikrofonok gondoskodnak hangosabb környezetben is – és erre jön a virtuális közelségérzékelő öngólja. Ha függőlegesen emelem a mobilt a fülemhez (az esetek többsége), kis késéssel ugyan, de rendben elsötétedik a kijelző. Ha viszont féloldalasan a vállamnak támasztva, esetleg a kanapén elterülve fogadom a hívást, bekapcsolva marad, és átveszi a fül az érintőképernyő felett az irányítást. Lehet, hogy ez ritka eset, ám ritka ugyebár a közúti baleset is, és csak emiatt még nem cserélik az autógyártók a légzsákokat fingópárnára, szóval a közelségérzékelő szenzorral sem kellene szórakozni. A villámgyors WiFi 6 modemről ezúttal le kell mondani, de azért jók a WiFi 5 sebességek két csatornán (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot, VHT80, MIMO). A Bluetooth 5.3-as (A2DP, LE), az USB pedig 3.2-es (Type-C, MTP, OTG). A pozíciószerzés átlagtempójú és pontosságú (A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou), lépéshátrányban egy fürgébb, többcsatornás modullal szemben. Megvan az NFC, a gyorsulásmérő és a giroszkóp, kimaradt a barométer és az infra.


[+]

Az 5000 mAh kötelező középkategóriás telepméret, csak nem mindegy, melyik modell mit hoz ki belőle, és ebben a Galaxy A34 az A54-re is rálicitál: akár 6-8 órás képernyőidő és másfél, két és fél napos használhat is kijöhet egyetlen töltésből, amit még az S23 Ultra is megirigyelhet. Mindez alacsony készenléti fogyasztással igazán hosszú üzemidőt és zéró merüléstől való rettegést hoz, mégsem elég a Samsung felmentésére, amiért az adaptert kispórolta, a töltésplafon pedig 25 watt. A humoros nevű Super Fast Charge 2.0 Samsung adapter ugyanis bő másfél óráig tölti a telepet, pedig nem egy rivális végez akár ennek a harmada alatt. Még mindig kísért a Galaxy Note7 szelleme, és most nem alternatíva a Qi töltés.


[+]

Samsung Galaxy A34
Pro
Szép hátlap, minőségi összeszerelés, IP67 védelem
Remek fényerejű AMOLED panel
Jó sebesség, parádés üzemidő
Modern szoftver, 4 + 1 éves frissítésgarancia
Korrekt fotók és videók nappal
Kontra
Magas kezdőár a tudáshoz mérten
Hatalmas plasztik ház kávákkal és kameracseppel
Lassú töltés, nincs adapter és tok a dobozban
Középszerű esti képminőség, nincs 4K videóstabilizálás
Virtuális közelségérzékelő
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 7,5 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 5 pont
Ár (6/128 GB, HUF) 169 990
Ár (8/256 GB, HUF) 194 990

Két dolgot nem árul ma a Samsung: zsákbamacskát és kompakt méretű, megfizethető telefont. Ez majdnem mindent összefoglal a Galaxy A3 túlméretezett utódjáról, de azért érdemes részletezni: a középkategóriában hallatlanul hosszú szoftvertámogatással és kiemelkedő üzemidővel, megnyerő küllemmel és fogásbarát formával, elfogadható hardverrel és 5G modemmel, valamint roppant fényes AMOLED panellel és jó erejű sztereó hangszóróval rengeteg fontos dolgot kipipál, noha az adaptert és a tokot kispórolja a dobozból, a töltés pedig csigalassú. Hova lett azonban a legendás előd apró termete?

Egy kompakt mobil nem maradt az A-szériában, az A34 a káváival pedig már az S23 Ultra méreteit súrolja, és ott legalább stylus segít a képernyőt megszelídíteni. Az egykori Note széria sikere is hozzájárulhatott ahhoz az értelmezéshez a Samsungnál, hogy ha a nép a csúcsmobilból a legnagyobbat preferálja, biztos az is tepsit akar vásárolni, akinek nem létkérdés a telefon, és ezért olcsóbbat és könnyebben hordozhatót választana. Azzal viszont, hogy nincs többé az A-szériában méretválaszték, azon márkahű ismerőseink és olvasóink, akik kezesebb Galaxyt szeretnének, ám nincs 400 ezer forintjuk a legkisebb S23-ra, hoppon maradtak. Bérgyártásban ráadásul olyan hibák is előjöttek, mint a virtuális közelségérzékelő vagy a cseppszerű, 170 ezer forintért méltatlan előlapi kameradizájn, bár legalább az IP67 védelem megvan.

Mi is olvasunk külföldi teszteket, és nem egy dicséri meg az A34 jó ár/érték arányát – ott persze, ahol nem a magyar árak játszanak. Itthon ugyanis több tízezer forinttal olcsóbb és még sokévnyi támogatást élvez a jobb kamerákat kínáló Galaxy A53, árszinten pedig a Realme GT 2 és Neo 3, a Poco F4 vagy épp a Nothing Phone (1) tud több ponton rálicitálni, legyen szó hardverről vagy doboztartalomról. Aki viszont a Galaxy A3 élményt üldözi, a Pixel 6a-val spórolhat és vigasztalódhat, aki pedig kész még egy kicsit rááldozni, annak a kezes Xiaomi 12 és a parányi iPhone SE csúcshardvert nyújt. A meghízott A34-nek így marad a malmozás a komolyabb áresésig, illetve a szolgáltató jóindulata, ilyen jó terméktámogatással ugyanakkor az idő neki dolgozik, és borítékolható, hogy idővel sokkal olcsóbb lesz.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés