Samsung Galaxy A52 - royal cuvée

Talán a Samsung legsikeresebb telefonjai között van az A-széria közepére lőtt A50 és A51, az utód A52 pedig nagyon sokat fejlődött, de olcsóbb nem lett.

Videózás

Az előlapi kamera kapcsán az a nagy hír, hogy tudja a 4K felvételt 30 fps mellett és meglehetősen korrekt is az eredmény. Persze főleg nappal, de este sem kell kétségbeesni, még ha a dinamikatartomány szűkössége miatt könnyen kiégnek, vagy alulexponáltak lesznek bizonyos körülmények között a témák. Ennek ellenére mégis az a helyzet, hogy az A52 tud olyat, amit a csúcskategóriában sem nyújt mindenki, ilyen felbontás meglehetősen ritka az előlapi kamerák kapcsán.


Ha a hátlapi kamerát óhajtjuk használni, akkor a 4K és a 30 fps a legnívósabb kinyerhető produkció, nagyon frankó, hogy menet közben lehet váltani a két szenzor között ilyenkor is (plusz ott a digitális zoom is), a stabi ebben az esetben jellemzően az optikai egységre hagyatkozik, ez pedig nem lesz mindig annyira hatékony, de az mindenképpen igaz, hogy ezen az árszinten az A52 kiemelkedőnek mondható videós képességek kapcsán, 4K30 felvételeket mutatnék alant:


A fényesség változásához gyorsan alkalmazkodik felvétel közben a telefon, a szenzorok közötti váltásnál viszont elég szignifikáns a megakadás. A fókusz ugyanakkor stabil, csak az éjszakai zoom zavarja meg néha, a hang viszont kicsit éles. Van szuperstabi mód is Full HD mellett, ez tényleg nagyon remegésmentes, de itt már komolyan bejátszik az elektronikus kompenzáció, ami miatt a minőség már nem annyira frankó, főleg este lesz fátyolos és mosott az eredmény, itt csak egy látószögünk van, ami egyébként a főkamera látószöge.


A rend kedvéért még egy Full HD snittet is ideteszek, ahol nincs a szuperstabi bekapcsolva, a képkockaszám viszont ezúttal is 30 fps, egyszerűen többet nem kínál fel az A52, pedig a hardver tudná a 60-at is. Még a profi videós módból sem lehet ezt előrángatni annak ellenére sem, hogy a többi One UI 3.0-snál frissebb Samsung rendszerű telefonhoz hasonlóan itt is lehet babrálni egy csomó aprósággal, de a külső Bluetooth mikroportok támogatása és a mikrofonok manuális irányítása ezúttal hiányzik a repertoárból. Viszont az A72-re már jött frissítés, ami megnyitotta a 60 fps-t, mivel a hardver megegyezik, ezért vélhetően az A52-re is megérkezik majd, könnyen lehet, hogy az lesz a legjobb opció nappali videózásra, mert minőségben elkalapálja már a 30 fps is a szuperstabi módot, az optikai stabilizátor pedig a kisebb rezgéseket ki tudja mozogni.

Videózásban sokat fejlődött az A52 az elődhöz képest, van szuperlassított felvétel is, ami rövid ideig tud egész komoly lassítást (de inkább jó fényviszonyok között játsszunk vele), a normál lassítás pedig 720p-ben bármeddig tudja a 120 fps-t, nyilván ott sem lesz hibátlan a minőség. Van még portré videó is, amikor az alany mögött a hátteret elhomályosítja a szoftver, ez beszélő fejes videókhoz jöhet jól, de ne sokat ugráljon a téma, mert akkor összeesik a kép, de az mindenképp örömteli, hogy ezt sem hagyták ki a repertoárból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy A72 - kicsit király

    Kiegyensúlyozott kamerateljesítményt és remek kijelzőt ad ársávjában a Samsung, de az 5G nélküli változat kissé karcsú hardverrel érkezik.

Hirdetés