Samsung Galaxy A8 - jó géneket örökölt

Bevezető, tartozékok

Tavaly azt ígérte a Samsung, hogy idén már átláthatóbb és legfőképpen kisebb palettával váltják fel az elmúlt években látott káoszt és dömpinget. Ez csak részben sikerült, hiszen bár a hagyományos telefonok vonala náluk is kihalt (ma már szinte csak nagyimobilok léteznek), a Galaxy gyűjtőnév alatt még mindig óriási tobzódás van.

Samsung Galaxy A8
[+]

Most azt az elvet követik, hogy az ABC betűivel rendszerezik a különböző szériákat, ezeken belül pedig számokkal jelölik a konkrét típusokat. Így aztán van mondjuk J1, ami egy belépőszintű készülék, de a J5 és J7 már a középkategóriában játszik, ott meg már átfedésben vannak az E5 és E7 típusokkal és akkor meg ott az A-széria, ami már középszintről indul, viszont a hasonló hardveres felszereltség mellé prémium burkolatot kínál. Na és akkor az S-sorozat se egyszerű, a csúcsmodell S6-ból már most alsóhangon háromféle (sima, edge és edge+) alváltozat létezik (érdekes, az S6 mini merre van?).

Samsung Galaxy A8
[+]

Aztán gondolnak egyet és a korábbi típusokat „újracsomagolják“, jönnek a Value Edition és hasonló utónévvel megáldott változatok, nemrég még az S4 minit is „felélesztették“ ilyen módon. Az pedig végképp felteszi az i-re a pontot, hogy egy konkrét típus akár többféle chipsettel is gyártásba kerül, erre egyébként épp a jelen cikk alanya, a Galaxy A8 DuoS is remek példa.

Samsung Galaxy A8
Samsung Galaxy A8 vs. Lenovo A7000

A többi A-szériás telefonhoz illeszkedően világoskék dobozban érkezett a telefon az XXL GSM-től. Izgatottan bontottam ki, mivel ez a modell annyira új, hogy szinte egy hónapja sincs, hogy hivatalosan is bemutatták, úgyhogy igen friss eszközről beszélhetünk. A telefon alatti részt felhajtva a szokásos tartozékok sorakoznak. Egy 2 amperes töltőfek, USB adatkábel, agybadugós sztereó füles többféle szilikonpárnával, illetve egy tüske a SIM tálcák kezeléséhez.

Külső

Neve ellenére az A8 némileg kilóg az A-sorozat többi tagja közül. Nem véletlen, hogy míg at A3 és A5 után nem sokkal befutott az A7 is, addig az A8-ra a sorozat indulása után jó háromnegyed évet kellett várni. A forma is eltér a korábbi triótól, de ez egyáltalán nem baj. Itt sokkal inkább az S6 szolgált alapként, ez rögtön meglátszik a jobban lekerekített sarkokon, a körbefutó fém keret kidolgozásán. Az A8 nagyon impozáns látványt nyújt és ennek csak egyik oka a hatalmas, 5,7 hüvelykes kijelző. 5,9 mm-es vékonyságával minden eddigi Galaxy modellnél karcsúbb, 151 grammos súlya pedig kifejezetten jó érték a phabletek között. Az oldalsó kijelzőkeretet alaposan levékonyították (a nagyobb képátló ellenére gyakorlatilag nem szélesebb az A7-nél), ezen felül nagyon gusztusos a fémkeret kialakítása is. A két hosszanti oldalon ferdén lekerekített, ezzel és a hozzá szintén ívesen illeszkedő hátlappal teljesen elkerülték a szögletes, sarkos forma okozta éles, vágó hatását, tökéletesen belesimul a tenyerünkbe. Noha a Samsung a teljes fémházról beszél, a hátlap érzésre akár műanyag is lehetne, legalábbis a külső felülete. Ez azonban semmi hátrányt nem okoz, az A8 olyan minőségi darab, hogy a legmagasabb kategóriákban is referenciaként szolgálhatna. Sziklaszilárdan egyben van, kifogástalan illesztések, nyöszörgés kizárt, abszolút prémium szint minden porcikája látványra és fogásra is.

Samsung Galaxy A8
[+]

Az előlapot szinte teljesen beteríti a Gorilla Glass 4 borítással védett 5,7 hüvelykes kijelző, ekkorát házon belül csak a Note 3/4/5 és az S6 edge+ kapott. Természetesen Super AMOLED panelről van szó, amely Full HD felbontással bír. Ezzel nincs is baj, a megjelenített kép igazán kiváló, erős napfényben is remekül látható, fényerőből sincs hiány (automata módban még világosabb a panel), a betekintési szög pedig 180 fokos, de ekkor már némi zöld elszíneződéssel találkozunk. A képernyő alatt a Samsungok védjegye, a fizikai középső billentyű és a két érintős társa foglal helyet. A középső egyébként ujjlenyomat-olvasó is egyben, de erről még majd lesz szó. Felül egy előlapi kamera, fény- és közelségszenzor, no és a hangszóró osztozik a helyen. Fájó pont, hogy egy állapotjelző LED már nem fért el ide, de valami hibának ugye minden készüléknél kell lennie (sajnos). A hangszóróval viszont semmi probléma nincs, minőségre és hangerőre is rendben van, hívás közben egy extra hangnövelőt is bekapcsolhatunk.

Samsung Galaxy A8
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A8 ASUS Zenfone 2 ZE551ML Lenovo K3 Note Samsung Galaxy Note 4
Fehér fényerő 352 nit* 330 nit 431 nit 302 nit*
Fekete fényerő 0 nit 0,2 nit 0,31 nit 0 nit
Kontrasztarány N/A 1650:1 1391:1 N/A
Színhőmérséklet 7470 / 6460 K 7953 / 6447 K 8260 K 7478 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A látványra is nagyon szép fémkereten csak a feltétlen szükséges dolgokat helyezték el. Jobbra találjuk a bekapcsolót, alulra került a 3,5 mm-es jack és a microUSB is, illetve a mikrofon. Ez utóbbinak van egy párja felül, ami zajszűrőként szolgál (videózásnál meg sztereóként működik). Balra a hangerőszabályzó, amely két önálló billentyűből áll, illetve ezen az oldalon találjuk a két kipattintható fémtálcát. Ezekben helyezhetjük el a nanoSIM-eket, illetve a második foglalat egyben microSD-t is fogad.

Samsung Galaxy A8
[+]

Hátul matt felület fogad minket, szerencsére a koszt és ujjlenyomatot nem gyűjti, még ebben a fehér színben sem. A széleket leszámítva teljesen sík borításon feliratok jelzik a gyártót, illetve jelen esetben a DuoS jelöli a kétkártyás kivitelt. Felül az enyhén kiemelkedő kamera két oldalára került a LED vaku, valamint a kihangosító fémes rácsa. Hangerőben elég jó a helyzet itt is, ugyanakkor az asztalra téve némileg veszít az erejéből, de a kiálló optika ezúttal segít elkerülni a teljes elnémulást.

Hardver, szoftver

Ahogy azt a cikk elején említettem, az A8 is többféle kivitelben létezik. Egyrészt van 16 és 32 GB-os belső memóriájú, illetve egy- és kétkártyás verzió, ezekbe pedig kétféle SoC kerül beépítésre. Olvasóink jól jártak, mert a nálunk járt A8-as a legjobb variáció, hiszen 32 GB-os, duál SIM-es és az erősebbik SoC van benne. Itt a gyengébb kifejezés a Snapdragon 615-öt jelenti, ami egyébként egy teljesen jó középkategóriás konstrukció. A tesztpéldányban viszont egy Exynos 5 Octa 5430 dübörög, amivel még a Galaxy Alphában találkozhattunk. Noha ez „csak“ 32 bites, de a négy Cortex-A15 és négy Cortex-A7 processzor durván állva hagyja a Snapdragon 615-öt, de még a 801-et is átlépi, nagyjából a 805 teljesítményéhez mérhető. Ahogy a táblázatból is látszik, nincs miért szégyenkeznie, impozáns és meggyőző pontszámok szerepelnek a neve alatt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy A8 ASUS Zenfone 2 ZE551ML Lenovo K3 Note Samsung Galaxy Note 4
Rendszerchip Exynos Octa 5430 Intel Atom Z3580 MediaTek MT6752 Snapdragon 805
AnTuTu Benchmark 5.x 49566 pont 46645 pont 45570 pont 47817 pont
Vellamo Browser 3877 pont 3616 pont 2888 pont 3431 pont
Vellamo Metal 1582 pont 1110 pont 1233 pont 1828 pont
Geekbench 3 (single) 934 pont 908 pont 797 pont 1109 pont
Geekbench 3 (multi) 3398 pont 2882 pont 4029 pont 3311 pont
GFXBench Man. onscreen 13 fps 10,4 fps 6,1 fps 11,1 fps
GFXBench Man. offscreen 13 fps 13,2 fps 6,1 fps 18,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 30 fps 29,6 fps 15 fps 27,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 31 fps 29,8 fps 15 fps 42,6 fps

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Mindehhez 2 GB RAM tartozik, illetve a grafikus feladatokat egy Mali-T628MP6 intézi, utóbbi szintén igen meggyőző, nem erőlködik a Full HD-vel. Aggódni a multitask miatt sem kell, mert bár a 2 GB RAM-ra néhányan biztosan húzzák a szájukat, még a nap végén is általában 3-400 MB szabadon marad. Ebben viszont már szerepe lehet a szoftvernek is, mivel az A8 a jelenlegi legfrissebb, 5.1.1-es Androiddal kapcsol be a dobozból kivéve. Természetesen a TouchWiz felület ezúttal sem maradhatott ki, ám itt is az S6-ban megismert és lecsupaszított változatot kapjuk. Kicsit a nagy kijelző (meg három mappa) is besegít, de a frissen kicsomagolt telefon alkalmazásmenüje mindössze egyetlen oldal. Ez azt is jelenti, hogy nincs agyontömve extra alkalmazásokkal, helyette viszont annyi szoftveres extrát tömtek bele, hogy ezúttal azoknak egy külön oldalt szentelek.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

A testreszabásban nem nagyon vagyunk korlátozva, a kezdőképernyőket teljesen a saját ízlésünk szerint variálhatjuk. A bal szélről behúzható Flipboard hírfolyam szerencsére kikapcsolható, de egyébként nem csak a widgetek és a háttérkép módosítható, hanem a rácsméret (4x4, 4x5 és 5x5) és a téma is. Utóbbinál az ikonok és a betűtípus stílusa is módosul, a gyáriakon felül újakat is letölthetünk. A lehúzható értesítési függönyben lévő gyorskapcsolók szintén szerkeszthetők, a főmenüben készíthetünk mappákat az áttekinthetőség érdekében. Ugyancsak szabályozhatók az egyes alkalmazások viselkedései, mint például az értesítések megjelenítése, de még a háttérben való adathasználat is.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Az értesítések módját és szűrését a „Ne zavarj“ móddal tudjuk finomítani, mindezt akár ütemezve is. Nem csak az értesítések hangját, de a különféle rezgéses jelzések típusát és erősségét is állíthatjuk. A kijelzőnél az AMOLED képernyőmódokkal állíthatunk a színeken, ha szükségét érezzük. Csupán háromféle gesztusvezérlést kapcsolhatunk be, a lefelé fordítással némíthatunk, a készenlétbe lévő telefont kézbevéve rezgéssel jelzi az elmulasztott eseményeket és a tenyerünk húzásával készíthetünk kijelzőképet.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Vegyük akkor sorra az extra alkalmazásokat! A Galaxy Apps a Samsung alternatív szoftverboltja, itt is keresgélhetünk hasznos applikációk után. A hangrögzítő maximálisan funkcionális, de nála érdesebb az Intelligens kezelő. Itt az akkumulátor, a tárhely, a RAM és a biztonság témakörében tudunk tevékenykedni. Megnézhetjük, mi fogyaszt túlzottan sok energiát vagy foglal túl sok tárhelyet, illetve RAM-ot. A biztonsági rész egyfelől egy vírusvédelmet foglal magában, valamint itt tudjuk telepíteni és aktiválni a KNOX-ot.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

A Jegyzet képessége egyértelmű, viszont a Microsoft megállapodás miatt már a OneNote is megtalálható rajta, de amúgy a Word, Excel és PowerPoint pillanatok alatt telepíthető. Ezen felül 100 GB-os OneDrive tárhely is jár a készülékhez egy regisztráció után. Az Óra részben csinos felületű ébresztőt, stoppert és időzítőt, valamint egy 3D-s világórát is találunk. Egy szépen felturbózott naptárt rejt az S Tervező, az S Voice pedig a Samsung személyi asszisztense, de mivel magyarul nem tud, sok hasznát nem vesszük. Akad itt még egy korrekt fájlkezelő és a nálunk szintén nem működő Galaxy Life.

Extrák, adatátvitel

Lehet, hogy alkalmazásokban szűkmarkúak voltak a koreaiak, de szoftveresen egy jókora csokornyi klassz funkciót sikerült összelapátolni az A8-ba, ássuk is bele magunkat. Ugyebár egy 5,7 hüvelykes phabletet kb. lehetetlen egy kézzel kezelni, de már erre számos okosságot találtak ki. Az, hogy a tárcsázó és a virtuális billentyűzet jobb vagy bal oldalra elhúzható, mondhatni szokásos. Ám magát az egész képernyőt is lekicsinyíthetjük, ha háromszor egymás után megnyomjuk a Home billentyűt. Itt szintén jobbra vagy balra igazíthatjuk, viszont a méretét nem lehet állítani, mint korábban a Note-nál. Ennek még extrább változata, hogy szinte bármelyik gyári vagy utólag telepített alkalmazást is ablakban futtathatunk. Itt már van méretezés, áthelyezés, sőt még egy lebegő ikonba is összecsukhatjuk, ha útban van.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Ezzel nincs ám vége, mert a Kisegítő lehetőségek menüben olyan dolgokra lelhetünk, ami abszolút hasznos lehet azoknak is, akik nem látás- és hallássérültek. Segítő menünek hívják azt a képernyőn szabadon elhelyezhető gyorsgombot, ami szerkeszthető és intelligens, a használt funkcióhoz igazodó gyorsgombokat tartalmaz. Sőt, még egy egeret is aktiválhatunk vele, ilyenkor virtuális touchpadon vezérelhetjük a mutatót, de nagyító funkció is van benne, baromi jópofa cucc. A képernyőzár egy új módját próbálhatjuk ki az irányzárral. Ilyenkor egy 4-8 irányból álló mozdulattal tudjuk feloldani a képernyőt, bár értelemszerűen a legtutibb az ujjlenyomat-olvasó, ha már ilyen is van benne. Ezt persze nem csupán a képernyő zárolására használhatjuk, hanem webes bejelentkezésekhez és a Samsung fiókhoz kötődő vásárlásoknál.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Részben ehhez is köthető a Privát mód, ahol akár ujjlenyomattal levédhető bizonyos tartalmakhoz való hozzáférés. Ennek még komolyabb változata, ha a KNOX-ot aktiváljuk, ekkor két, egymástól teljesen elkülönített profilt használhatunk a telefonon és mindenhol csak az ott létrehozott és tárolt dolgokat látjuk. Egyfajta egyszerűsített gyerekzárnak is felfogható az Ablakrögzítés, amelynek lényege, hogy az alkalmazásváltóban kijelölt funkciót rögzítjük, azaz nem lehet kilépni belőle és ennek feloldását összekapcsolhatjuk a képernyőfeloldással, azaz az ujjlenyomatunkkal is. Beállítunk mondjuk egy játékot, rögzítjük és nyugodtan odaadhatjuk a gyereknek, nem fog tudni kilépni belőle. Noha a célközönségnek nem valószínű, hogy szüksége lesz rá, de az Egyszerű üzemmód sem hiányzik, ekkor óriási ikonok, átalakított kezdőképernyők és menü jelenik meg.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Adatátvitelben is komoly arzenállal rendelkezik az A8-as. Egész pontosan két dolog, az NFC és az infra hiányzik belőle. Ezen felül viszont 300 Mbit-es LTE és 42 Mbit-es HSPA gondoskodik a villámgyors mobilnetről. Helyileg a/b/g/n/ac szabványú, duál frekvenciás WiFi dolgozik, hotspot, WiFi Direct és Screen Mirroring kíséretében. Hozzátenném, hogy az érzékenysége igen jó, akár több emelettel lejjebb is már érzékeli a lakásban lévő routert. Bluetooth-ból 4.1-es került bele, persze sztereó és támogat mindenféle fitness, óra és okoskütyühöz való profilt. A microUSB 2.0-s, MHL-t nem, viszont OTG-t simán visz, úgyhogy egy pendrive csatlakoztatása nem ügy. Ha már itt tartunk, a belső 32 GB-ból kb. 25 GB szabadon használható, de akinek ez kevés, akár 128 GB-os microSD-vel bővíthet. Ugyanakkor ebben az esetben le kell mondania a második SIM-ről, mivel ennek helyére kell tenni. A kétkártyás működés dual standby elven működik, tehát amíg az egyik kártyán beszélgetünk, addig a másik nem elérhető. Bekapcsolhatunk egy olyan funkciót, hogy a két kártya egymásra legyen átirányítva, de ez nem biztos, hogy anyagilag is megéri.

Multimédia

Az S6-tal való közös pontok a multimédiában is folytatódnak, hiszen a hátlapra szerelt kamera 16 megapixeles, ráadásul F1.9 fényértékű optikát és új ISOCELL szenzort kapott (S5K3P3 névre hallgat), egyedül a képstabilizátor hiányzik, valószínűleg ez utóbbinak köszönhető, hogy a szupervékony házból is alig áll ki a lencse. A gyengébb fényben való használatot LED vaku segíti, aminek közepesen erős, de eléggé koncentrált fénye van, nagyobb területet is megvilágíthatna. A kamera villámgyorsan hozzáférhető, elegendő a középső gombot kétszer megnyomni és még lezárt képernyőnél is 2 másodpercen belül fotózhatunk. Ez akkor is működik, ha ujjlenyomatos védelmet állítottunk be, ám ilyenkor nem jelenik meg a Galéria ikonja és persze a fényképezőből kilépve kéri a zárolás feloldását.

Samsung Galaxy A8

A kamera kezelőfelülete számos funkciót kínál, nézzük sorban. Közvetlen gomb van a fotózáshoz, videofelvételhez, az első-hátsó kamerák közötti váltáshoz és persze a Galériához. A baloldalt lévő kapcsolókkal aktiválhatjuk az effektusokat, az időzítőt és a vakumódot, illetve beléphetünk a további beállításokhoz. Jobboldalon viszont van egy Mód kapcsoló, ahol számos üzemmódból választhatunk. Az automatán felül van professzionális (ilyenkor ISO, fehéregyensúly és expozíció is állítható), panoráma, sorozatkép, éjszaka, HDR. A lista tovább bővíthető, mivel a Galaxy Apps-ből új üzemmódok is letölthetők, így hátsó szelfit, animált GIF-et és hasonlókat is kipróbálhatunk. Az alapbeállításoknál felbontást, rácsvonalat, geocímkét módosíthatunk, valamint aktiválhatjuk a gyorsindítást és a hangvezérlést.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Az eredmények egyértelműen igazolják a szenzor és optika (na meg a szoftver) jó összhangját. Igen jó fényképeket lőhetünk az A8 kamerájával, a fotók részletgazdagok, jó színekkel és minimális zajjal rendelkeznek (sajnos a Jaguar XJ nem az enyém). Egyedül a dinamikatartományt lehet megszorongatni, de ilyen esetben a HDR mód igen jól végzi a dolgát. Egyszóval az A8 kamerája egyértelműen az élvonalba tartozik, a fókuszálás, exponálás és a fényképek mentése is szupergyors. Videónál kicsit csalódás az 1080p maximális felbontás, mivel a hardver ennél többet is elbírna, de ugye ez is egy olyan dolog, amit nem vehettek át a csúcskategóriából. ITT megtekinthető egy tesztfelvétel, a kép minősége normális, a sztereó hang viszont igen jó. Sajnos az automatikus fókusz hiányzik, de felvétel közben érintéssel tudjuk korrigálni az élességet.

Samsung Galaxy A8 Samsung Galaxy A8

Nagyon komolyan vették a zenei témát is, az átdolgozott lejátszó nagyon kellemes kinézetre és funkcióra egyaránt. Több módon listázhatjuk a tárolt zenéket, az albumképek láthatók, a lejátszás az értesítési sávról és a lezárt képernyőről is vezérelhető. Apróság, de igényes, hogy ha lejátszás közben bezárjuk az alkalmazást, akkor elhalkulva kapcsol ki. A véletlen keverés és ismétlés szokásosan megvan, aki meg hangszínszabályzóra vágyik, az olyat kap, hogy pislogni fog. Egyrészt vannak előre eltárolt konfigurációk, de hétsávos ekvalizeren is játszhatunk, amihez még kapunk egy adagnyi speciális effektet is. Mindenekelőtt viszont érdemes az Adapt Sound-ban az általunk használt füleshez igazítani a készüléket. Amúgy saját tapasztalatom szerint érdemes mindent alapállapotban hagyni, egyedül a Csöves erősítőt kapcsoljuk be, az javít a dolgokon, de persze ez egyénenként változó, a lehetőségek száma meg szinte végtelen. És bizony, van rádiónk is, ez is nagyon letisztult, egyszerű, de szép felülettel és akár rögzíthetjük is a műsort.

Üzemidő, összegzés

Sokan mérgesek a gyártókra a vékonyítási mánia miatt, mivel ez akarva-akaratlanul is az akkumulátorok és ezáltal az üzemidő rovására megy. Az A8 esetében azonban ügyesen dolgoztak a mérnökök. Egyrészt a szupervékony ház ellenére egy 3050 mAh-s telepet préseltek bele, ami elég jól hangzik. Másrészt viszont a telefon fogyasztása is elég jó. Egy töltéssel két teljes napot működött, ezalatt 2 órányit telefonáltam, illetve kicsivel 6 óra feletti kijelzőidő jött össze. Ha a telefonálást szolidabbra vesszük és nem maximális fényerőn használjuk, akkor a 8-9 óra sem lehetetlen küldetés. Ez persze már bőven elég 2, de akár még 3 napra is, úgyhogy az A8 üzemidő tekintetében igen jól teljesített.

Samsung Galaxy A8
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy A8 DuoS
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Kicsit fura jószág ez a Galaxy A8. Már ránézésre sem az A-sorozat csúcsának, inkább egyfajta lebutított S6-nak (vagy akár Note 5-nek) tűnik, ahol a gyengébb paramétereket a vékonyságával és a hatalmas kijelzővel igyekszik pótolni. Tulajdonképpen egy olyan modellt alkottak, amely már erősen feszegeti a középkategória legfelső határát és bizonyos tekintekben a topmobilok között kér magának helyet. Noha ismerős, de remekül sikerült a külső, a vékonyságával, fémkeretével, kifogástalan és minőségi összeszerelésével rögtön bizalmat kelt, amint a kezünkbe vesszük. Az óriási Super AMOLED kijelző remek képminőséggel örvendeztet meg, a nyolcmagos Exynos processzor bőséges erőtartalékokkal rendelkezik, miközben a friss Androidnak is örülhetünk. Alkalmazásokkal nem, de hasznos és okos szoftveres extrákkal jól kitömték, miközben ne feledkezzünk meg az ujjlenyomat-olvasóról sem. Jókora belső memória, bővíthetőség, kétkártyás üzemmód, nagyon korrekt kamera erősíti az érvek listáját. Ráadásként pedig az egészet megfejelték egy masszív akkumulátorral, ami kellően hosszú ideig biztosít energiát a működéshez.

Persze a mérleg másik oldalára is kell valami, hiszen nincs NFC, infra és vezeték nélküli töltés, no meg állapotjelző LED. Ezek a hiányosságok viszont nem tudják lerontani az erősen pozitív összképet. Már csak az árától retteg mindenki, amit látatlanban biztosan 200 ezer környékére tippelne mindenki. Azonban ez nem igaz, a Galaxy A8 kártyafüggetlenül, ebben a csúcskivitelben 140 ezer forintért lehet a miénk. Való igaz, jelenleg csak szürkeimportban juthatunk hozzá, így gyártói garanciáról nem beszélhetünk. Elveinknek megfelelően így jelen státuszában csak egy kimagasló (Nagyon) Tetszett plecsnit adhatok rá, de a Galaxy A8 ettől függetlenül a prémium phabletek között egy igen kiváló készülék.

Samsung Galaxy A8

Rusi

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy A8 DuoS
Samsung Galaxy A8 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 158 x 76,8 x 5,9 milliméter
Tömeg 151 gramm
Színvariációk fekete, fehér, pezsgő
SIM-foglalat Nano SIM + nano SIM/microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (386 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, multi-touch Super AMOLED
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Samsung Exynos 5 Octa 5430 / Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939)
Processzor típusa Quad-core 1,8 GHz ARM Cortex-A15 + quad-core 1,3 GHz ARM Cortex-A7 / Quad-core 1,0 GHz-es + quad-core 1,5 GHz-es Cortex-A53 (Snapdragon)
Processzor csíkszélessége 20 / 28 nm (Snapdragon)
Processzor utasításkészlete ARMv7 / ARMv8 (Snapdragon)
Grafikus chip Mali-T628MP6 / Adreno 405 (Snapdragon)
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 25,37 GB
Memória bővíthetősége microSDXC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 5,76 Mbps
LTE van (300/50 Mbps)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, EDR, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, WiFi Direct, Screen Mirroring
USB microUSB 2.0, OTG, MirrorLink
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok van
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java nincs
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Chrome, Galaxy Apps, Intelligens kezelő, Jegyzet, OneDrive, OneNote, S Tervező, S Voice, Saját fájlok, Samsung Galaxy Life, AccuWeather
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, autofókusz, F1.9 optika, LED vaku
Másodlagos kamera 5 megapixel, fix fókusz, F1.9 optika
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3050 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő N/A
Beszélgetési idő 17 óra
Zenelejátszási idő 51 óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, dual standby kétkártyás üzemmód, ujjlenyomat-olvasó, fény- és közelségszenzor, Samsung KNOX 2, aktív zajszűrés másodlagos mikrofonnal

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy S6 - a technológia sava-borsa

    A dél-koreai gyártó csúcsmodellje hardveresen szinte minden eddigi okostelefont felülmúl, elképesztően jó lett a kijelző és a kamera, ám az üzemidő sajnos nem túl hosszú.

  • Samsung Galaxy A7 - drága mulatság

    A fémházas A-sorozat legnagyobb és legvékonyabb tagja kapta a magas árcédulához tartozó legerősebb hardvert, ettől még bizony a csúcskategóriával versenyez.

  • Samsung Galaxy A3 - jöttem, láttam, ...

    ... de nem győztem fizetni. Az A3 apró, fürge, szuperül összerakott fémházas készülék, mely a prémium minőséget adja meg, csak éppen az árazás siklott félre. Nagyon.

  • Samsung Galaxy A5 - fém test, fém lélek

    A dél-koreai gyártó újdonsága Snapdragon 410-zel, fém házzal és HD felbontású kijelzővel hódítana a középkategóriában, csak az árat nem sikerült eltalálni.

Hirdetés