Samsung Galaxy J7 (2016) - a J-hegy csúcsa

A J sorozat legnagyobb tagja sem maradt ki az aktualizálásból, így a gyártó idei gyakorlatát követve a J7 is megkapta a kisebb módosításokra utaló 2016-os jelzetet.

Hardver, szoftver

Elődjéhez hasonlóan a J7 (2016) is kétféle hardverfelépítéssel került forgalomba. Míg a Qualcomm Snapdragon 615-tel futó modellt a 617-es verzió váltja, addig az Exynos chipsettel szerelt variáns – ez van nálunk – még frissebb, konkrétan idei lapkakészletet kapott az Exynos 7 Octa 7870 formájában. Mivel egyéb paraméterekben nem történt érdemi változás, a hardveres erősítés érezhetően jobb összteljesítményt tud produkálni. A Samsung 14 nanométeres gyártástechnológiával készült, 64 bites, ARMv8 utasításkészletű, Cortex-A53-as magokból építkező megoldása referenciaértéken 1,7 GHz-et tud, ebből nekünk 1,6 GHz jut magonként, amiből nyolc adatott. A grafikus feladatokat ellátó, kétmagos Mali-T830 ugyan nem teljesít sokkal jobban, mint a J7-ben szolgáló Mali-T720, azért tartja a szintet, a 2 gigabájtra kerekedő memória pedig teljesen elegendőnek tűnik, hogy zökkenőmentesen elvigye a rendszert. Az akadozásmentes ügymenet mellé kiváló hőtulajdonságok is társulnak, ami így már egészen kellemessé teszi az összhatást.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy J7 (2016) Xiaomi Redmi 3 Meizu m2 note Lenovo Vibe P1
Rendszerchip Exynos 7 Octa 7870 Snapdragon 616 MediaTek MT6753 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 6.x 49.481 pont 35.181 pont n/a (Antutu 5.x 31.310) pont n/a (Antutu 5.x 35.563)pont
Vellamo Browser 3201 pont 2605 pont 1903 pont 1681 pont
Vellamo Metal 1066 pont 1126 pont 832 pont 955 pont
Geekbench 3 (single) 741 pont 657 pont 562 pont 647 pont
Geekbench 3 (multi) 4213 pont 3006 pont 2662 pont 2481 pont
GFXBench Manhattan onscreen 9,5 fps 12 fps 4,2 fps 5,5 fps
GFXBench Manhattan offscreen 4,9 fps 5,8 fps 4,2 fps 5,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19 fps 24 fps 12 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 12 fps 15 fps 12 fps 14 fps


[+]

A 6.0.1-es Androidra épülő felület a megszokott TouchWiz dizájnt és némiképp visszafogottabb funkcionalitást kínál, többek között a széleskörű és egyszerű témázás lehetőségét, ha mégsem lennénk elégedettek a Samsung által szállított megjelenéssel. A rendszer a szokásos kialakításban kínálja magát, alapvetően rezzenéstelenül navigálhatunk, még komolyabb terhelés sem akasztja meg a felületet, kivéve ugye a legendásan rossz hírű Flipboard Briefinget, amit valahogy sehogy se sikerül megfelelően optimalizálni, bár itt még egészen istenes. Viszont szerencsére kiiktatható. A főképernyő rácsszerkezete is babrálható, ami ekkora kijelzőméret mellett igen kellemes tulajdonság. Az értesítősáv eredendően világos színsémára épül, de az alap Androidhoz hasonlóan kétfázisú, noha a legfontosabb gyorskapcsolók az első fázisban is elérhetőek – mármint a felhasználó szerint legfontosabb, mert a sorrend és összetétel ránk van bízva. Az alkalmazásmenü alapértelmezett ABC sorrendje is szerkeszthető, ahogy a Beállítások menüben is priorizálhatjuk a listából leggyakrabban keresett, kilenc opciót.


[+]

Extra funkciókban értelemszerűen nem bővelkedünk. Két intelligens megoldást integráltak, az Intelligens kezelőt, ami widget híján a beállításokból érhető el, innen viszont menedzselhetjük a RAM-felhasználást, az akkumulátort, a tárhelyet és a Knox-szal megerősített védelmet. A Speciális funkciók között jellemzően a kényelemfokozó fícsörök szűkös választékát találjuk, mint az Intelligens jelzés, ami értesítő LED hiányában különösen hasznos, viszont csak elmulasztott hanghívásokat és beérkezett SMS-eket tudatja velünk rezgés formájában. Az egyszerű némítás mellett az egykezes használatot segítő funkciót is kapcsolgathatjuk, így a fényképező gyors elérésén kívül (dupla nyomás) a Home gomb a kijelzőtartalom lekicsinyítésére (három nyomás) is beidomítható.


[+]

Extra szoftverekkel sem lehet Dunát rekeszteni. Ez egyébként nem baj, alapvetően nincsen hiányérzetünk, amit viszont kapunk, az kimondottan hasznos. Egészen sok mindent megoldottak házon belül, így a Google-csomag ajánlatán kívül választhatjuk a gyári böngészőt, e-mail klienst, jegyzettömböt, fájlkezelőt és naptárat; ez utóbbiak például semmiben nem különbözik a csúcskészülékekben található verziótól. A számológép és a hangrögzítő sem maradt ki, valamint teljes értékű Microsoft csomaggal is fel vagyunk szerelve. Az első indításkor második főképernyőn található Galaxy Essentials widget a Samsung saját, virtuális áruházára (Galaxy Apps) mutat, ahonnan többek között térítésmentesen lehúzhatjuk az egyébként egészen potens zene- és videólejátszót, ha a Google Play Zenét nem találnánk kielégítőnek. Ezen kívül már csak az S Health kínálkozik az alkalmazásmenü Samsung mappájában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés