Hirdetés

Samsung Galaxy Mega 2 - sodrófával nyújtva

Bevezető, tartozékok

Mondhatnánk, hogy a Samsungtól már megszokott a megszámlálhatatlan mennyiségű telefon piacra dobása, ám mostanság mintha történt volna valami a dél-koreaiakkal, na nem a mobilok száma mérséklődött, hanem a minőség fejlődött. A vállalat ugyanis egy kicsit ráállt arra, hogy meghallgassa a felhasználókat, az utóbbi időben pedig több nagyon jó készülék látott napvilágot, példálózhatnánk itt az Ace 4-gyel vagy a Note 4-gyel. A jelenlegi legújabb Androidra építkező TouchWiz felület is végre kezd teljesen összeállni, ha pedig lehet hinni a híreknek, akkor a Lollipop frissítésben is élen jár majd a Samsung, már ami az új firmware kiadásának sebességét illeti. A vállalat ráadásul időben reagált a piaci igényekre, és igyekezett a phablet kategóriát több termékkel népszerűsíteni.

Samsung Galaxy Mega 2 kézben tartva
[+]

A Mega sorozat elindításának célja az volt, hogy a phabletek ne csak a felsőkategóriában legyenek jelen, hanem a kedvezőbb árfekvésű telefonok között keresgélők is tudjanak óriási kijelzővel szerelt tepsiket vásárolni. A Samsung minden téren szeretne világelső lenni, így semmit sem hagynak veszni, amibe már belekezdtek, így a Galaxy Meg 6.3 utódjaként megérkezett tesztalanyunk, a Galaxy Mega 2. Érdekesség, hogy a megjelenítő mérete csökkent, ami nem feltétlenül rossz dolog, hiszen még így sem egy apró masináról beszélünk, már-már nehéz eldönteni, mi a határ a tabletek és a mobilok között. A dél-koreaiak újdonsága mindenesetre nem lesz itthon hivatalosan kapható, állítólag nem fókusztermék, ami nem is csoda, hiszen házon belül is van erős ellenfele, főleg úgy, hogy a szürkeimportos ár nem alakul nagyon kedvezően.

LG G3 Dual vs. Samsung Galaxy Mega 2
[+] LG G3 Dual vs. Samsung Galaxy Mega 2

Az XXL GSM által kölcsönadott készülék doboza olyan, mint más Samsung készülékeké, mintha fából kifaragott szelencét tartanánk a kezünkben, ami lényegében így is van, hiszen papírból készült a csomagolás. Tetején a Mega 2 képe és megnevezése látható, oldalt pedig néhány funkciót soroltak fel. Az szélek felől felbontható téglalapban most is a telefon fekszik legfelül, alá bújtatták az összes tartozékot. A gyártó phabletje mellé egy használati útmutató, egy microUSB kábel, egy töltőfej, valamint egy headset jár.

Külső

Nehéz azt mondani egy péklapátra, hogy megnyerő külsővel rendelkezik, a Galaxy Mega 2 hatalmas teste sem nyerne díjat egy telefonos szépségversenyen. A 163,6 x 84,9 x 8,6 milliméteres méret tekintélyt parancsol, a 194 grammos tömeg pedig már húzza lefelé a zsebünket, bár azért nem fog emiatt leesni rólunk a farmer. Ergonómiailag sajnos nem lehetett úgy megoldani a formatervet, hogy egy kézzel használhassuk, fel kell készülni, hogy egyik tenyerünkben tartjuk, másik kezünkkel pedig nyomkodjuk majd a kijelzőt, hiába ugyanis pár szoftveres segítség, ez már majdnem tablet méret. Az anyaghasználat minősége még nem éri el a legújabb Samsung készülékek szintjét, külsőleg műanyag és üveg váltja egymást, az összeszerelés viszont jól sikerült, egyáltalán nem recseg a ház.

Samsung Galaxy Mega 2 elölről
[+]

Az karcálló üvegborítással védett előlapot a kijelző uralja, 6 hüvelykes képátlójával a Mega 2 majdhogynem kimaxolja a phablet fogalmát. Az átlagos TFT-LCD panel 720 x 1280 pixelt jelenít meg (245 ppi képsűrűség), a színek nem annyira élénkek, mint egy AMOLED esetén, viszont így természetesebbnek tűnnek, a betekintési szög hibátlan, a fényerővel sincs különösebb probléma, napsütésben el lehet olvasni a képernyőn lévő tartalmat, más kérdés, hogy nyáron majd valószínűleg egy kicsit árnyékolni kell kezünkkel a kijelzőt. Alul két érintésérzékeny, háttérvilágítással rendelkező (alkalmazásváltó és visszalépés), valamint egy fizikai kialakítású vezérlőgomb látható, felül pedig a beszédhangszóró, a 2,1 megapixeles előlapi kamera, az értesítő led, valamint a fény- és távolságérzékelő kapott helyet.

Samsung Galaxy Mega 2 oldala felülről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy Mega 2 LG G3 Samsung Galaxy Note 4 Sony Xperia Z3
Fehér fényerő 396 nit 462 nit 301 / 480 nit 647 nit
Fekete fényerő 0,30 nit 0,49 nit 0 nit 0,53 nit
Kontrasztarány 990:1 941:1 N/A 1221:1
Színhőmérséklet 8100 K 7649 K 7478 K / 6580 K 9925 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Oldalt még a korábban már bevált fémszerű műanyag kerettel próbálta meg minőségibbé varázsolni termékét a Samsung, a Galaxy Alpha óta viszont jól tudjuk, mennyire más, ha nem csak áltatják a népet. Csinosnak persze csinos így is, de ennyi. Jobboldalon a bekapcsológombnak szenteltek helyet, az átellenes szélen szabályozhatjuk a hangerőt, alul pedig a microUSB csatlakozót és a beszédmikrofont figyelhetjük meg. A telefon tetejére szerelték a 3,5 milliméteres jack kimenete, plusz egy másodlagos mikrofon került még ide.

Samsung Galaxy Mega 2 hátlap
[+]

A hátlap sem új találmány, a Note 3-nál már elsütötte a vállalat ezt a varrott bőrre emlékeztető dizájnt, ami megint csak látványvilág tekintetében szép, viszont plasztik. A borítás felső részén erőteljesen kidudorodik a 8 megapixeles kamera, sosem voltam híve ennek, hiszen az asztalra helyezve ezen fekszik a telefon. Alá egy erős ledes vaku került, jobb alul pedig a hangszóró lármáját hallhatjuk (már ha képes lenne kimagasló hangerőre). A hátlapot néhány pattintás után levehetjük a helyéről, majd megpillanthatjuk a nyúlánk akkumulátort, és az egymás fölé szerelt microSD és microSIM foglalatot.

Hardver, szoftverezettség

A Mega 2 kétféle változatban került forgalomba, az egyikben (így tesztalanyunkban is) egy Exynos 4 Quad 4415 SoC, a másikban pedig egy Snapdragon 410 chipset teljesít szolgálatot. Bővebben mi most a hozzánk kerülő variánst fogjuk elemezni. Az ARMv7 architektúrájú processzorban négy darab 1,5 gigahertzre skálázott Cortex-A9 mag található, a grafikus gyorsító szerepkörét pedig a manapság már nem túl acélosnak számító Mali-400MP4 látja el. RAM tekintetében nem spórolt annyira a Samsung, egy 1,5 gigabájtos modult szereltek a telefonba. A belső adattároló mérete 16 gigabájt, ám ebből lecsíp a rendszer egy darabot, így nagyjából 13 szabad gigabájtra kell számítani. A microSD bővíthetőség persze enyhíthet a multimédiás tartalmakra ácsingózó felhasználók szívén, maximum 32 gigabájtos kártyákat tudunk beletuszkolni a foglalatba.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Mega 2 LG G3 Sony Xperia Z3 HTC Butterfly 2
Quadrant Standard 10392 pont 22290 pont 21146 pont 26536 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 24688 pont 36398 pont 43120 pont 45829 pont
Vellamo Browser 1675 pont 2904 pont 2847 pont 3551 pont
Vellamo Metal 732 pont 1466 pont 1590 pont 1541 pont
SunSpider 1.0.2 607,7 ms 935 ms 854,4 ms 607,7 ms
Geekbench 3 (single) 438 pont 967 pont 977 pont 1037 pont
Geekbench 3 (multi) 1347 pont 2363 pont 2640 pont 2939 pont
GFXBench Man. onscreen N/A 6,9 fps 12,7 fps 12,8 fps
GFXBench Man. offscreen N/A 9,8 fps 12 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11,4 fps 15,7 fps 29,3 fps 29,8 fps
GFXBench T-Rex offscreen 7,9 fps 22,1 fps 27,2 fps 27,7 fps

Rendesen megrázta magát a dél-koreai gyártó, a KitKat óta ugyanis már lényegesebben kevesebb esetben fordul elő az, hogy a szoftver megakad. A Mega 2 esetén sincs ez másképpen, ugyan a csúcskategóriás, nagy kijelzővel szerelt mobilok szintjét nem éri el a készülék, mégis semmi gond nincs a rendszersebességgel, szépek és folyamatosak az áttűnések, minden idegbaj nélkül nekiveselkedhetünk komplexebb programok megnyitására is, mert akkor sem gondolkodik el sokáig a telefon. A Mali-400 viszont érezhetően nem az az izmos GPU, bár azért közepesen jól viszi a játékokat, még az Asphalt 8 sem laggol, kivéve persze akkor, ha maximumra tekerjük a grafikát, mivel akkor már kemény fejtörést okozunk az IGP-nek. Melegedés még negyedóra játék után sem tapasztalható, maximum a hátlap közepe langyosodik kicsit.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

Azért az mutatja a törődést, hogy a Mega 2-re az Android 4.4.4 KitKat operációs rendszert telepítette a Samsung, mely mellé nem maradt el az elnyűhetetlen TouchWiz felület. Az egyedi külső az ikonokat és a widgeteket érinti, melyeket nem csak a zárolt, hanem a főképernyőre is kihelyezhetünk. A lapok között különféle effektekkel léphetünk, plusz lehetőséget kapunk arra, hogy a My Magazine-t bekapcsoljuk, ami lényegében egy Flipboardra épülő hírolvasó részleg, hasonlóan egy kicsit a BlinkFeedhez. Az ikonokat betűrendben és használati sorrendben tekinthetjük meg. Mappázni a főoldalakon és a menüben lehet, a csíptető mozdulatra előbukkanó áttekintő nézet pedig szintén mindkét esetben használható. A legördülő értesítési függönyben az elmulasztott eseményeket, az alkalmazások információit, valamint a gyorsbeállítások ikonjait láthatjuk, plusz szabadon dönthetünk arról, hogy a fényerő csúszkáját ide helyezzük-e.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

A beállításokban az egykezes művelet emelendő ki, amit már a Note 3-ban megismerhettünk. Lényege, hogy az ujjunkat a képernyő jobb széléről kell balra majd hirtelen jobbra mozgatnunk, és a képernyőn látható tartalom összemegy akkorára, hogy elvileg egy kézzel tudjuk kezelni. Van még az egyszerű mód, amikor hatalmas ikonok jelennek meg a telefonon, így segítve az autózás közbeni nyomogatást, vagy a gyengén látók számára a vezérlést. A Ne zavarj funkcióval konfigurálni tudjuk, hogy a telefon mikor ne értesítsen, ergo mikor váltson néma üzemmódba, az opciónk viszont továbbra is megvan arra, hogy ha valaki többször keresne telefonon egymás után, akkor azért valamit tegyen a kütyü, hogy erről tudomást szerezzünk. A többablakos mód segítségével a képernyő két részre osztódik, a felső és az alsó területen is megnyithatunk egy-egy alkalmazást, így filmezhetünk és böngészhetünk egyszerre (eléréséhez először aktiválni kell a módot, utána pedig elég a vissza gombot hosszan megnyomni). A gyári billentyűzet jól használható, nem csak a betűk, hanem a számok is könnyedén elérhetők.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

A telefonkönyvben használhatjuk a prediktív keresőt, a névjegyekhez képet, céget, nevet, telefonszámot, email címet, csengőhangot, webcímet, jegyzetet, rezgést társíthatunk. Az alapvető androidos alkalmazások között számológépet, kamerát, ébresztőórát, email klienst, böngészőt, térképet, zene- és videólejátszót, valamint fájlkezelőt találunk. Használatba vehetjük továbbá az FM-rádiót, a S Tervezőt (vagyis a naptárt), a Samsung hangalapú asszisztensét; az S Voice-t, a képszerkesztésre alkalmas Stúdiót, a Flipboardot, valamint a két áruházat, a Galaxy Apps-t és a Play Store-t.

Multimédia, kamera

A hátlapra szerelt autofókuszos kamerát egy igencsak erős ledes villanóval látták el, maximumra csavart beállítások mellett 8 megapixelben tudunk fotózni vele. Az előlapi optika már szerényebb képességekkel bír, ám a 2,1 megapixeles felbontás még így sem mondható rossz értéknek. A szoftverben először egy minimalista felület fogad, ahol a vakut, a kameraváltást, valamint a módokat érjük el egy gombnyomással. Utóbbiban az automatikus, a szép arc, a sorozatkép, a panoráma, a virtuális séta, a HDR funkciókat kapjuk meg, a továbbiak ikonra nyomva pedig a sport és a hangalámondásos kép módokat tudjuk letölteni. A fogaskerék jele az általános beállításokat rejti, felbontást, képstabilizációt, arcfelismerést, ISO-t, effekteket (színkiemelés, szépia, fekete-fehér, negatív), visszaszámlálót és helycímkével ellátást találunk itt. VIdeók esetén Full HD a maximális engedélyezett felbontás, ezeket 30 képkocka / másodperc sebességgel rögzíthetjük.

Samsung Galaxy Mega 2 kamera
[+]

A képekről általánosságban elmondható, hogy egész jól sikerülnek. Természetesen továbbra sem a csúcsmodellek kameráihoz kell hasonlítani a kütyüt, de azért egy Galaxy S III szintet simán megüt a fényképező, ami már használható végeredménnyel kecsegtet. A dinamikatartomány erős közepes, jól jön azért néha a HDR üzemmód, a makróhoz viszont nem kell hozzányúlni, mert szép és éles felvételek készíthetők. Ugyanez igaz a sima fotókra is, a vonalélesség és a részletesség sem kiábrándító, egész jól látszódnak az apró dolgok, még ha érződik is egy kicsit az utólagos élesítés. A színek rendben vannak, a vaku kellően erős, többnyire jól lövi be a szoftver a fehéregyensúlyt, bár azért nem hibátlan a folyamat. A videók nem vészesek, de elmaradnak a képeknél megszokott kellemesebb minőségtől, érdemes egy gombnyomással az eme kékkel kiemelt linkre kattintani, hogy a tesztfilm előugorhasson.

Samsung Galaxy Mega 2 akkumulátor
[+]

A zenéinket többféle lista szerint láthatjuk, van lehetőség mostanában hozzáadott nézet, számok, albumok, előadók, mappák, műfajok és készülékek szerinti kutakodásra. A muzsikák lejátszási sebességét gyorsíthatjuk, bekapcsolhatjuk a hangszínszabályzót és az automatikus kikapcsolást (15 perc és 2 óra között, vagy megadhatjuk saját magunk is az értéket, ám a szoftver egy napban maximalizálja ezt). Zenehallgatáskor az albumborítók nagy képként látszódnak, a gyorsikonok segítségével pedig a vezérléshez, az ismétléses lejátszáshoz, a shuffle módhoz és a tekeréshez férhetünk hozzá. Az eszköz viszonylag tisztán szól, ám ez sajnos kellemetlen következménnyel is társul, ugyanis az átlaghoz képest nagyon halk a hangszóró. Kicsit azért majd boldogabbak leszünk, ha az FM-rádiót meglátjuk, ez nem túl gyakori szolgáltatás a magasabb árfekvésű Samsung telefonoknál, ám a Mega 2-nél nem hagyta ki a gyártó.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

A gyári videólejátszóhoz külön program dukál, ahol rövid előnézetet kapunk a készüléken tárolt filmekről, pár képsort megmutat belőle az alkalmazás, látványos dolog ez. Felbontások tesztelésénél az 1080p-vel próbálkoztam maximum, ami sima liba volt, könnyedén és akadásmentesen jelenítette meg ezeket a masina. A formátumoknál a DivX az egyetlen hiányzó elem, amit a telefon támogat, pedig ekkora kijelzőhöz már úgy adná magát egy megfelelő app beépítése, amit így a Play Áruházból kell majd beszereznünk.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs képességek terén egész jól helytáll a Mega 2. Kezdjük azzal, hogy a chipset a Cat.4-es 4G/LTE hálózatokat is támogatja, így 150/50 Mbps le- és feltöltési sebességet érhetünk el, ha pedig csak HSPA áll rendelkezésre, akkor ez az értékpáros 21,1/5,76 Mbps-re korlátozódik. A hangminőséggel nincs gond, tisztán és érthetően lehet csevegni a telefonnal. A repertoár részét képezi a 802.11b/g/n-es WiFi, a Bluetooth 4.0, valamint az NFC. Ha navigálni szeretnénk, márpedig ekkora kijelzőn miért ne szeretnénk, akkor a beépített A-GPS modult vehetjük igénybe, mely egész gyorsan pozicionál még mobil adatforgalom nélkül is. A microUSB csatlakozón keresztül adatokat küldhetünk az eszközre, vagy fogadhatjuk is azokat, nem utolsó sorban pedig a töltést is így veszi fel a phablet.

Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot Samsung Galaxy Mega 2 Screen Shot

Továbbra is kétféle böngészőt vehetünk igénybe Samsung eszközökön, a gyári Chrome mellett a dél-koreaiak saját programja áll rendelkezésünkre. A szoftverben létrehozhatunk könyvjelzőket, megnyithatunk lapokat a háttérben (húszig próbálkoztam, többre aligha lesz szükség), vagy akár indíthatunk privát böngészést, így nem tárolódnak az előzmények és az adatok. A görgetés gyors és folyamatos, a dupla koppintásos nagyítás is akadásmentes, viszont nem lesz túl olvasható a szöveg még ekkor sem, nincs ugyanis normális sortördelés, erre alternatívaként a beépített olvasómódot használhatjuk, a külön felület segítségével pedig már nagyítható tartalmat kapunk.

Samsung Galaxy Mega 2 akkumulátor
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy Mega 2
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Nem sok információ közöltek a hátlap alá rejtett, 2800 mAh kapacitású akkumulátor teherbírási képességeiről, így a napi használatra kell hagyatkozni. HD adás WiFi-n keresztüli streamelését nagyjából 6-7 óráig bírja szuflával a telep, ha pedig csak egy kicsit erősebb böngészős, zenehallgatásos, fotózásos napot nézünk, akkor sem kell töltőre dugni a kütyüt az éjszaka beköszönte előtt.

A Samsung Galaxy Mega 2 nem fókusztermék, nem lesz hivatalosan elérhető Magyarországon. Ez valakinek szívfájdalom, valaki csak lazán legyint egyet, pedig alapvetően nem rossz koncepció maga a Mega sorozat. A kijelzők méretének folyamatos növelése ugyanis elfogadott tény, nem egy olyan felhasználó van már a világon, akik a mobiltelefonnal szeretnének kiváltani egy netbookot, vagy adott esetben akár egy laptopot. A dél-koreaiak újdonsága pedig a hat hüvelykes megjelenítővel sok mindenre alkalmas, bátran lehet rajta filmezni, internetezni, és még a játékok szerelmeseinek sem kell csalódniuk, maximum visszavenni egy kicsit az igényekből. A kamera egész jól szuperál, az akkumulátor pedig még az erősebb nyomkodást is könnyedén elviseli minimum egy napig. A rendszersebesség kiváló, a Samsung végre tényleg odafigyelt arra, hogy a TouchWiz ne akadozzon. Két fontos gond van viszont a készülékkel. Az egyik a 100 ezer forint környéki szürkeimportos ár, a másik pedig a házon belüli ellenfél, a Note 3 Neo, mely lényegében sokkal többet tud tesztalanyunknál, mégis egy kicsit kevesebbe kerül. Ha ez mégsem tetszik a vásárlónak, akkor lehet választani a hasonló árfekvésű, viszont sokkal-sokkal erősebb Sony Xperia Z Ultrát, ha pedig még tovább kutakodunk, akkor a Huawei Ascend Mate2 4G-t is bevehetjük a buliba. Akinek tehát nem jön be az S-Pen (bár kipróbálás utána aligha lesz ilyen), de ragaszkodik a Samsung márkanévhez, annak főszereplőnk marad az egyetlen alternatíva, bár én én nem tartom annyira jó telefonnak a Mega 2-t, hogy a jelenlegi mezőny mellett plecsnit adhassak neki.

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy Mega 2
Samsung Galaxy Mega 2 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 163,6 x 84,9 x 8,6 milliméter
Tömeg 194 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 6 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (245 ppi)
Kijelző típusa TFT LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Exynos 4 Quad 4415 SoC
Processzor típusa 1,5 GHz-es négymagos Cortex-A9
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP4
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Galaxy Apps, Memo, Flipboard, Fájlkezelő, Stúdió, S Naptár, S Voice
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2,1 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2800 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés