Samsung Galaxy Nexus - alaprecept jégkrémes szendvicshez

Az ICS egyéb újításai, sebesség

A hardver tehát elég erős, nyilván megkukkantjuk, hogy az általáunk használt mérőprogramokkal mit nyújt. A szokásos szintetikus sebességtesztek eredménye a lenti táblázatban látható, s a Galaxy Nexus nem okoz csalódást, a Quadrant sokkal inkább, egyszerűen nem tud naprakész lenni. Hogy a rendszer gyors, azt egyébként akárki megmondta volna, aki csak két percig nyomkodja a készüléket, lévén a felület röccenésmentesen üzemel, az animációk folyamatosak, a programok közötti váltás pillanatok műve.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC Sensation XL Samsung Galaxy Nexus SE Xperia arc S Samsung Galaxy S II
Quadrant Standard 2322 pont 2017 pont 1629 pont 3397 pont
Linpack for Android (single) 56,952 MF. / 1,47 s 44,783 MF. / 1,87 s 41,584 MF. / 2,02 s 57,146 MF. / 1,47 s
Linpack for Android (multi) 52,774 MF. / 3,20 s 77,019 MF / 2,26 s ? 86,407 MF. / 1,95 s
Smartbench 2011 Prod. 1854 pont 3680 pont 1415 pont 3830 pont
Smartbench 2011 Games 2360 pont 2236 pont 2279 pont 2820 pont
AnTuTu Benchmark 3725 pont 6154 pont 3525 pont 6013 pont

Az új rendszer a közösségi hálózatokkal kapcsolatban is nagy változásokat mutat fel. Várható volt, hogy a Google saját social networking szolgáltatását fogja nyomni izomból, s ez így is van. A Google+ fiók összeköttetésben áll a Gmail accounttal, mindenki, aki ilyen operációs rendszerű gépet vesz a jövőben, automatikusan tagja lesz a közösségi hálózatnak, hiszen különben a Marketről sem tud szoftvereket letölteni. A fiókbeállítások között e-mailt, vállalati levelezést, Twittert és elvileg Facebookot is felvehetünk, ez utóbbit viszont nem volt hajlandó megcsinálni a rendszer, ami elég furcsa módja annak, hogy a Google a saját közösségi szolgáltatását nyomja. Ez még a 4.0.3-ban is így van.

Samsung Galaxy Nexus Samsung Galaxy Nexus

Fentiek miatt a névjegyzék alapból nemigen szinkronizálható a Facebookkal, a Google+ kontaktok bezzeg szépen összeköthetőek, működnek, lehet azonnali üzenetet is váltani velük (GTalk), behúzza a rendszer a képeket, mutatja, hogy melyik “kör” tagja az adott emberke, szóval egyébként profi, csak éppen Zuckerberg bácsi adatbázisához nem akar hozzászólni. Vannak viszont külsős programok, amelyek valamelyest áthidalják ezt a helyzetet, a Syncmypix segítségével a FB kontaktok képei beránthatóak, így azért már barátságosabb a helyzet – legalábbis olyanok számára, akik hozzánk hasonlóan a Facebookot munkahelyi kommunikációs csatorna gyanánt is használják. Természetesen a Facebook alkalmazás a Marketről letölthető és szépen fut is, kapjuk a notifikációkat, csak a névjegyzékkel nem kerül szinkronba.

Samsung Galaxy Nexus Samsung Galaxy Nexus

Talán néhány felhasználó értékelni fogja, hogy most már nem kell az Android SDK-val bűvészkedni ahhoz, hogy képernyőmentés csináljunk a telefonról, egyszerűen csak a hangerőgombok közül az alsót, valamint a kijelzőt lezáró billentyűt kell nyomni ahhoz, hogy a telefon lementse az aktuális állapotot, s azt vidáman áttolhatjuk mondjuk számítógépre. Újdonságnak számít a rendszerszintű WiFi Direct szolgáltatás, ami két hasonló tudású készülék közötti adatátvitelt produkál a WLAN szabvány felhasználásával. A naptár is sokkal szofisztikáltabban néz végre ki, jól átlátható. Ha egy eseményhez olyan kontaktot társítunk, aki a Google+ tagja, akkor a rendszer automatikusan küld neki meghívót. A tárcsázó nézete is megváltozott egy kicsit, a híváslista és a virtuális gombos felület nem okoz meglepetést, a harmadik fülre költöző névjegyzék innen nyitva erősen hajaz a WP7-ben látható People-re, legalábbis csempeszerű nézetben a konkrét telefonkönyv tetejére rak a rendszer egy mátrixot, képekkel. Itt az utóbbi időkben gyakran hívott, vagy – randa szóval – használt emberek sorakoznak. Igencsak hasznos.

Samsung Galaxy Nexus Samsung Galaxy Nexus

Még egy szignifikáns változást fog tapasztalni az, aki 2.3-mal kezdődő rendszerről áll át, ez pedig a multitasking. A legutóbb használt alkalmazások listájára a táblagépes vonalhoz hasonlóan itt már külön gomb van, függőleges sávban, kisképekkel megtámogatott módon csúsznak be az applikációk, a váltás közöttük pofonegyszerű, ha pedig valamelyiket végleg ki óhajtjuk lőni, akkor csak meg kell ragadni a képet és jobbra elhúzni. Így működik egyébként a felülről lehúzható notfikációs sáv is, az egyes értesítéseket ugyanilyen mozdulattal tudjuk negligálni. Persze rengeteg egyéb apró változás történt, ezekre igyekszünk kitérni a továbbiakban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés