Samsung Galaxy S II - a trónörökös

Alapképességek, naptárfunkciók

A TouchWiz 4.0 a telefonkönyv kialakításának átvariálását is magával hozta. A Névjegyek alkalmazás a tárcsázót, a hívásnaplót és a kontaktlistát tömöríti, így minden telefonálással kapcsolatos funkciót egy elérhetünk egy helyen. Az alap Google-fiók mellett több egyéb szolgáltatással is szinkronizálhatjuk a névjegyeinket, ilyen a Facebook, a Hotmail, a Yahoo!, a MySpace és a Linkedin, de ezek mellett saját szinkronizációs szervert is felvehetünk, valamint az Exchange ActiveSync is elérhető. A névjegyek összekötése kissé nyögvenyelős, bár a rendszer általában felajánl pár találatot, néha nagyon mellé tud lőni, a HTC Sense 3.0 algoritmusával labdába sem tud rúgni. A profilokat összeláncolva a képeket is behúzza a rendszer, így híváskor a partnerünk fotója jelenik meg a kijelzőn. A probléma ezzel az, hogy a fotókat a rendszer mindenképpen négyzet alakúra szabja át, viszont a kép nem tartja meg az arányait; így rengeteg ismerősöm törpévé avanzsálódott a torzítás miatt. Visszatérve a telefonálásra, a beszédminőség egyébként megfelelő, vevői és fogadói oldalon is tisztán és érthetően szól a készülék.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

Az SMS-kezelő terén sok innovációt nem kapunk, de ezen a téren nem is nagyon lehet villogni. A chatfolyam-nézet alap, újdonság viszont, hogy beállíthatjuk a bejövő és kimenő üzenetek háttérszínét, valamint engedélyezhetjük az úgynevezett osztott nézetet. Ez fektetett orientációban működik, ekkor a bal sávban a partnereket, jobb oldalt pedig a hozzájuk tartozó üzeneteket tallózhatjuk; ezt egyébként az e-mail kliensbe is beépítették. A szövegeket a virtuális billentyűzettel pötyöghetjük be, az alap androidos klaviatúra mellett egy, a TouchWiz 4.0 szürkés színvilágához jobban illeszkedő modellt is kapunk; persze bármikor visszatérhetünk a Swype-képes beépített megoldásra. Az érintések észlelése egyébként mindkét billentyűzeten nagyon pontos, a félregépelések csak nagy ritkán adódtak.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

A naptárprogram is Samsung gyártmány, az eseményeket napi, heti és havi bontásban nézegethetjük, a szinkronizálási lehetőségeink pedig hasonlóan sokrétűek, mint amit a névjegyzéknél tapasztalhattunk. Ráadásul a készenléti képernyőre is kipakolhatjuk a kalendáriumot, erre négy, szabadon átméretezhető minialkalmazást kapunk, melyek a napi nézettől a havi bontásig skálázódnak. A szervezőfunkciók ellátására kapunk még két noteszalkalmazást a Jegyzetek és a Feladatok személyében (utóbbiban riasztást is rendelhetünk a bejegyzésekhez), egy tudományos számológépet, valamint egy Mininaplót, amely GPS-koordinátákkal és képekkel dobja fel a mondandónkat.

Samsung i9100 Galaxy S II

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés