Samsung Galaxy S II - a trónörökös

Extra szoftverek

Az extra szoftverek osztogatásánál igen bőkezűek voltak a Samsungnál, az alap androidos programok mellett jó néhány bónuszt találhatunk a rendszerben, amelyek jól kiegészítik az amúgy is kellemes kínálatot. Kapunk négy úgynevezett hubot, amelyek különböző tartalomtípusokat hivatottak egy fedél alá tömöríteni. A Social hub már a Galaxy S-ben is jelen volt, igaz, sok hasznát nem vettük; a helyzet körülbelül most is ez, az alkalmazásba a különböző szociális hálózatok és e-mail szolgáltatók fiókjait regisztrálhatjuk be, így egy helyen láthatjuk az összeset. A Music hub egy zenebolt, Readers hubban könyveket és újságokat szerezhetünk be elektronikus formában, a Game hub pedig játékok váárlására jó; mindháromban közös, hogy kis hazánkban jelenleg nem érhetjük el a fizetős szolgáltatásokat, viszont a legtöbb hubnak van próbaverziója. Ha pedig valami új programra vágyunk, a Market mellett a Samsung Apps kínálatát is átfuthatjuk.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

A multimédiás extrákat egy kép- és egy videószerkesztő alkalmazás képviseli. Előbbi elsősorban a fotóink effektezésére használható, utóbbival pedig képeket és videókat fűzhetünk össze, a kész mű alá pedig saját zenét is pakolhatunk. A videókészítő program érdekes módon maximum 720p, azaz 1280 x 720 képpontos felbontású filmeket képes kirenderelni, miközben az 1080p-s felvételeket is simán megeszi. Persze egyik program funkcionalitása sem ér fel a legegyszerűbb számítógépes alkalmazásokéhoz, a képszerkesztő néhány effekt erejéig jól jöhet, nagy szükség azonban egyikre sincs. Kapunk egy RDS-képes rádiót is, amely semmi innovatívat nem mutat fel, de ezen a téren nincs is erre szükség, megbízhatóan tesz a dolgát. A használatához igénybe kell vennünk a fülhallgatót, mivel a mobil azt használja antennaként.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

Találunk továbá egy Hírek és időjárás névre hallgató programot is, amely, mint a neve is mutatja, az aktuális időt és a történéseket jeleníti meg. Sokkal hasznosabb viszont a Feladatkezelő, mellyel többek között a futó folyamatok memória- és processzorhasználatát monitorozhatjuk, szükség esetén pedig be is zárhatjuk őket. Egy okostelefon mit sem ér a megfelelő irodaszoftver nélkül, ezt a szerepet most a Polaris Office tölti be. Egy nagyon korrekt, Office-kompatibilis szerkesztővel van dolgunk, amellyel táblázatokat, szöveges dokumentumokat és diasorokat manipulálhatunk, ráadásul a pdf fájlokkal is játszva megbirkózik. További extra a Lost Phone Management szolgáltatás, melyet a Beállítások menü Hely és biztonság pontjában kapcsolhatunk be. Ekkor SIM-kártya csere esetén SMS üzenetben értesít minket a készülék, ráadásul így távolról is zárolhatjuk és nyomon követhetjük a mobilt, valamint az adatainkat is kitörölhetjük a háttértárról.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés