Samsung Gear Sport - új körrekord

Radikális változások helyett a Gear Sport olyan apró előrelépéseket hoz, mint az 5 ATM minősítés az úszáshoz és a hölgyeknek kedvezőbb, karcsúbb kialakítás.

Üzemidő, összegzés

A 300 mAh-s telep nem tűnik nagynak, és a minikijelzős, sportra alkalmatos karperecekkel szemben, amelyek GPS-szel és pulzusméréssel is sok-sok napot kibírnak, a Gear Sportot aktív sportélet és pulzusmérés mellett bizony kétnaponta tölteni. Oké, hogy maradhat 25% a harmadikra, de ki akar annyival nekimenni? Csak értesítéskijelzéssel összejöhet a három nap használat, de mivel az órán is akad bőven tevékenység, a telefon mellett ez is gyakran köt ki töltőn, főleg mindig aktív óralappal. Az etetés ráadásul bő két órát vesz igénybe, részben telepmegóvás, részben pedig technológiai okokból, és ilyenkor derül ki, hogy mennyire a mindennap részévé válik egy ilyen mütyűr: ezt az időt is nehezen bírja ki a csukló mezítelenül. Szerencsére a bölcsőn is lehet a Geart kezelni. Nyilván opció az esti töltés, csak akkor kiesik az alváskövetés, szóval összességében a hosszabb üzemidő és a rövidebb etetés egyelőre vágyálom marad.


[+]

A Gear széria a kerek S2 óta nem sokat változott, igaz ez a tekerőgyűrűs küllemre, a Tizen OS funkciótárházára és az alkalmazás felhozatalra – a család inkább apránként lépett előre. Ez abból a szempontból örvendetes, hogy a forma és a lünetta ma is telitalálat, nincs ok a feladásukra. A Gear Sport változás helyett inkább fogyáson esett át, és így talán a hölgy vásárlók karját sem húzza le. Persze, akinek egy ekkora óra is zavaró, és nem lételeme a „méretes” AMOLED kijelző, a Gear Fit2 Prót is felcsatolhatja. Forma helyett a praktikus funkciók bővültek: a tartós acélház az 5 ATM minősítéssel végre úszásra is alkalmassá teszi a Geart, ehhez, akárcsak tucatnyi más mozgásformához pedig külön edzéstípusok járnak. Ez a Gear Sport erőssége: a mozgáskövetés, ami futás és más távolságalapú sportok esetében igazán hatékony, és ott van mellé a jófajta pulzusmérés, a pontos magasságkövetés, a megbízható GPS és a rendkívül gazdag szoftvertartalom. A Samsung Health a kalóriaégetést és klienseivel akár az orvosi műszerek statisztikázását is intézi, nem beszélve az alváskövetésről vagy az étel-ital-koffeinbevitelről.


[+]

Ahol a Gear, mint sportóra némi csalódást okoz, az tornatermi gyakorlatok (guggolás, felülés stb.) számlálása. Nincs opció ezek automatikus felismerésére és megkülönböztetésére, és ha választ is egyet közülük az ember, simán lehet, hogy guggol százötvenet, az óra pedig felismer százat. Ez is egyfajta motiváció, hogy mozogjunk többet, csak sajnos nem szándékos. Máskülönben elég széleskörű az, amit az óra akár önállóan, telefon nélkül végez, akár csatlakoztatva, és nem egy sportalkalmazás letölthető, csak nem feltétlenül működik együtt a Samsung Healthszel. Amiben viszont nincs nagy változás vagy lényeg előrelépés, az a szoftver. A TizenOS pofás, de olyan, mint régen, így hiába zseniális a lünettás kezelés, az Apple szolgáltatásai a WatchOS-be és a Google szoftverek és értesítések pedig az Android Wearbe sokkal integránsabban beépülnek. A Gear alkalmazásparkja sem bővül olyan dinamikusan, mint kellene, nem tolonganak a fejlesztők. Kár, hogy Bixby helyett lomha S Voice-t kapunk, az errefelé nem elérhető Samsung mobilfizetés elvesztette az MST-t, a hangszóró kimaradt, a Bluetooth pedig a nagyobb hatótávolságú és gyorsabb 5.0 helyett 4.2-n ragadt. Oké, mobilból is alig van 5.0-s, de valamikor csak el kell kezdeni a kütyükbe is belerakni.


[+]

Így aztán adott egy majdnem komplett okosóra, amivel kissé kényelmetlenebb méretben már találkoztunk, és ahol a majdnem szócska perdöntő lehet. (Frissítés) A 100 ezer forintos óra, ami november 10-én kerül forgalomba, kívül-belül pofás, és általános használatra remek lehet azoknak, akik egyébként tényleg sokféle tevékenységhez választanak csuklótársat, rengeteg testmozgással. Akinek viszont iPhone-ja van, egyszerűen jobban jár az Apple Watchcsal, aki meg a Google szolgáltatások kiterjesztésére vágyik, a Wear 2.0-val nagyobb szimbiózist talál. Ha hozzávesszük, hogy a sportos csoportnak kisebb, olcsóbb és jóval hosszabb üzemidejű ajánlatok akadnak akár házon belül, másoknak pedig beleférhet a gyérebb e-ink kijelző a többhetes töltésért cserébe, gyorsan fogy a levegő az új Gear körül. A tetszésünket ugyanakkor nem nehéz plecsnire formálni, mert az a kevés, ami változott, üdvözölendő. Csak most sem érezzük a népfelkelést és tömegvásárlást – ahogy elődei, a Gear Sport is szigorúan rétegtermék.

Samsung Gear Sport

Bone123

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy Note 8 - hass, alkoss, gyarapíts!

    Visszaül a trónra a produktív mobilok királya és dupla hátlapi kamerával kattintgat. Az árazás viszont olyan erősre sikeredett, hogy az S Pen színaranyból is lehetne.

  • Samsung Gear S3 - második kör

    A Gear S3 továbbviszi az elődmodell érdemeit, a tekerőgyűrű további funkciókkal bővült, az ergonómia és a megjelenés kifinomultabbá vált, nem utolsó sorban pedig a hardver is fejlődött.

  • Samsung Gear S2 - egy gyűrű mind felett

    Öt perc használat és kiderül: a kijelzőt körbevevő lünettájával jó irányba mozdította el a Samsung az okosóra piacot. Vajon a Tizen OS és persze a hozzá kapcsolódó fejlesztői közösség is felnő a feladathoz?

Hirdetés