Hirdetés

Samsung Galaxy Tab A (2018) - árnyékban

Nem csak a csúcskategóriában kínál tízhüvelykes gépet a Samsung, viszont a Tab A nem is érződik sokkal többnek egy felnagyított középkategóriás mobilnál.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A gépnek létezik kizárólag Wi-Fi-re képes, illetve LTE-s variánsa is, mi az előbbit kaptuk meg tesztre, utóbbiba még egy nanoSIM-et lehet illeszteni a mobilnetezéshez, ezen a vonalon telefonálni viszont hiába próbálnánk vele. Mindkét gép ismeri a 802.11 a/b/g/n/ac vezeték nélküli hálózatokat 2,4 és 5 GHz-es csatornákon, a ma már egyértelműnek mondható direct (és az 4G-s modell esetén hotspot) funkciókkal karöltve. A Messenger és Viber hívások természetesen minden gond nélkül, jó minőségben vezényelhetők, persze egy jobb előlapi kamera ezekhez jól tudna jönni.


[+]

A Bluetooth 4.2-es verziószámú (A2DP, LE), az USB pedig ugyan Type-C csatolófelülettel bír, de csak 2.0-s adatátvitelt teszt lehetővé. A navigációs tesztet mindenféle gond nélkül abszolválta a kütyü, a program listázott A-GPS, GLONASS és BeiDou műholdakat is, egyedül a Galileo, ami láthatóan kimaradt. Mágneses szenzor természetesen van, de nem maradt el az gyorsulásmérő, a fényérzékelő és a giroszkóp sem, a hiányzók listáján a légnyomásmérő, az NFC és az infra szerepel.

Remek az élmény, de a fülhallgatót külön kell megvenni
Remek az élmény, de a fülhallgatót külön kell megvenni [+]

Értékelés: Samsung Galaxy Tab A (2018)
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Rendkívül jó üzemidőt tapasztaltunk. 7300 mAh kapacitás nyilván nem kevés, viszont külön dicséret illeti, hogy lényegében egyáltalán nem merül a háttérben, pedig volt mögötte egy masszív szinkronizálási feladat, amit minden gond nélkül el is látott. Ha elkezdjük kiélvezni a nagy kijelző előnyeit, böngészéssel és filmezéssel töltjük el az időt, 150 nit körüli fényerő mellett nagyjából 15-18 órás kijelzőidőre számíthatunk, ehhez halk, fülhallgatós hangot is társítva. A normál használat sem mutat ennél sokkal rosszabb értékeket, tehát egyszerű felhasználással ez egy kényelmesen, hetente tölthető eszköz lehet.

A Galaxy Tab A nem más, mint a gyártó idei, tabletes minimálprogramja. Az asztali kezelőfelületet kínáló DeX-szel, az S Pennel, illetve a HDR tartalmakat is megjelenítő Super AMOLED kijelzővel a Tab S4 nyilvánvalóan ellopja a show-t, mellette ez egy műanyagos, nehézkes óriásmobil, amivel telefonálni ugyan nem lehet, de legalább tényleg hatalmas méretű a kijelzője. Egyszerűbb felhasználásra, némi tartalomfogyasztásra, akár az idősebb vagy fiatalabb generációnak bőven meg kell felelnie, a legnépszerűbb programok kényelmesen futnak rajta, játékos fronton sincs teljesen elveszve, a hangszórója pedig egyenesen a pazar. A kérdés az, hogy mindez kinek ér meg 110 000, illetve az LTE-s változat esetén 130 000 forintot.

A felmérések alapján egyre kevesebbeknek, viszont a szűkülő tabletpiacon egyre kevésbé tűnik véresnek az árharc, sem a Samsung, sem a Huawei, sem a Lenovo nem vág durván alá a konkurenciának, az Apple pedig szintén nem az árcsökkentéseiről híres mostanában, leginkább az amerikai diákok érezhettek némi mérséklődést, de jelentősnek azt sem lehetne mondani. Így aztán az új Galaxy Tab A szinte biztosan megtalálja a helyét a piacon, és bár érthető, hogy a dupla ennyibe kerülő Tab S4 funkcióiból nem örökölhetett sokat a tesó, egy AMOLED kijelzőt mindenképpen nagyon örömmel nézegettünk volna a tesztidőszak alatt.

szentkuti11

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés