SciPhone i726 - az ördög műve

Menü, alapfunkciók

Azt nem tudni, milyen hardver dolgozik a burkolat alatt, de lehet, hogy jobb is így. Az viszont biztos, hogy a szoftveres fiúk tényleg megdolgoztak a pénzükért (már amennyit kaptak érte). Sikerült ugyanis az iOS felületét rápakolni a Kínában rongyosra használt MTK platformra. No, azért nem lett tökéletes az eredmény, mert keveredik a kínai és az iPhone dizájn. Ugyanez a helyzet a magyar nyelvvel, mert hiába választjuk ki, a menü kb. fele úgyis angol marad. A főképernyő hat oldalból áll, ez elvileg nem is növelhető tovább, de nincs is minek. Például az utolsó két oldal alapból felesleges, mert az itt lévő nyolc játéknak csak az ikonja van fent, melyekre bökve a telefon felszólít minket a telepítésre (honnan és mit?). A sorrend egyébként variálható, mégpedig ugyanúgy, mint az iPhone esetében, tehát egy ikont hosszan megnyomva átlépünk szerkesztés módba. A hanyagság azon is érezhető, hogy több helyen lemaradtak a vissza gombok (vagy csak nincs nyíl rajta), illetve hol fent, hol lent találjuk ezt. Viszont olyat is tud, amit az eredeti nem, képes elforgatni a főképernyőt, ráadásul 360 fokban, ám cserébe ezt szinte sehol máshol nem tudja, ahol értelme vagy haszna lenne (mondjuk üzeneteknél).

SciPhone i726

A telefonkönyv 500 nevet képes eltárolni, mindenkihez több adat is menthető. Az üzeneteknél külön van az SMS és az MMS, itt persze MTK felülettel találkozunk. Ennek legnagyobb hátránya a virtuális billentyűzet. Ez ugyanis igen apró, a képernyő viszont nem fordul el, viszont végre nem kell az összes szövegbeviteli módon és nyelven átugrálnunk, ha a kis- és nagybetű között szeretnénk váltani. E-mail klienst is tettek bele, ez csak POP3 és IMAP4 fiókokkal bír el. A naptár szimpla cucc, havi és napi nézete van, lehet bele írkálni.

SciPhone i726

Remekül sikerült a számológép, ami viszont elfordul és ilyenkor tudományos módba vált, kár, hogy a hozzá tartozó gombok nem működnek. A magyar nyelvnél az ébresztőben lévő szunnyadás nálam vitte a pálmát, ebből egyébként öt van, mindegyik ismételni is tud. Van egy nem túl informatív világóránk, illetve kétféle stopper, visszaszámláló viszont nincs (pedig önmegsemmísitővel tök jó lenne). Nem hiányzik a hangrögzítő, a szokásosan csak testsúlyt és hosszt ismerő mértékegység váltó, illetve a valutakonverter sem. Többféle hangprofilból válaszhatunk, viszont a némítás gyorsabb az oldalsó gomb nyomva tartásával.

SciPhone i726

Íme egy rövid videó a készülékről:

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés