Hirdetés

Ulefone Armor 17 Pro - infragranti

Szintet lépett végre az ütésálló telefonjairól ismert Ulefone, volt is honnan.

Külső, kijelző, pakk

Tucatnyi kis márka viselt dolgait követtük végig az elmúlt évtizedekben, és gyakrabban ment el az olcsó, rakoncátlan portékáktól az életkedvünk, minthogy minőséget és fejlődést regisztráltunk volna. A Kínai Népköztársaság különös jókedvvel bombázza a világpiacot no-name termékekkel, ám véletlenül se soroljuk közéjük az elmúlt években felemelkedő Realme-t vagy Pocót, mert mögöttük a BBK Electronics és a Xiaomi veterán szakértelme és jókora kincstára áll. Gondoljunk inkább a Cubot, Leagoo, Doogee, Elefone, Jiayu és hasonló brandekre, melyek közül sokan meg sem érték 2022 gazdasági nehézségeit. Márpedig az LG kilépője, illetve a HTC vagy a Sony bukdácsolása aláhúzza: irtó komplex és költséges dolog zsebre vágható, adatkommunikációs és multimédiás ezermestert alkotni kevés hibával és kígyózó vásárlósorokkal a nyereségességért.


[+]

Komoly befektetői háttér nélkül egy kis hal kapásból csak olcsóbb komponensekből válogathat, és optimalizálásra is kevés erőforrás marad, azt pedig errefelé tárgyaltam ki, hogy miért extraköltséges strapatelefont gyártani. Röviden: a kis darabszám, a nagyobb komponensdíjak, a különleges forma, a minősítések és licencek kifizetése, és persze a tervezés vagy a marketing is költséges. Máris érthető, miért fulladt bele még a nagynevű CAT S53 is saját túlárazásába, és miért lett az év egyik pozitív meglepetése az 5G-s, fürge, máris Android 13-ra váltott, használható kameraszettet és profi terméktámogatást kínáló Galaxy XCover6 Pro 240 ezerért. Persze az a mobil sem éppen olcsó, és nagyjából kétszázezertől indul az 5G-s strapatelefonok szintje, de legalább megvan a hazai szervizelőny.


[+]

Ez mindjárt problémásabb kis márkák és külföldi rendelés esetében, noha az Ulefone Armor 17 Pro megvásárolható a kínai webshop mellett európaiból is, és persze vonatkoznak rá az EU-s garanciális előírások. Ez a gyártó pedig egyértelműen a fent taglalt szintlépésen dolgozik, hogy ne csak egy legyen a sok kis név közül, amibe nagy ritkán belefutni. Tesztalanyunk áttörést jelenthet már csak komolyabb komponenseivel is, hiszen a gyártótól szokatlanul erős, Helio G99-es 4G chipet kapott, és világszinten értékelt, 108 megapixeles Samsung főszenzort kínál 3 hagyományos LED-del és ultraszéles segéddel a hátlapon.


[+]

Bónusznak pedig ott a továbbfejlesztett infrakamera, két infravörös fényt kibocsátó LED villanó segédletével. Megvan továbbá a 120 Hz-es FHD panel, a 66 wattos USB-PD villámtöltő, a vezetékmentes energiamegosztás, a sztereó hangszóró, a jack kimenet, a programozható gomb, az IP68/69K védelem (1,5 méter, 30 percig, nagy nyomású vízsugár tűrése), illetve a MIL-STD-810G jelző (leejtés másfél méter magasról). A csomagolás különösen bőkezű: alapból ott figyel a Gorilla Glass 5 üveggel és némi plasztik peremmel védett IPS kijelzőn a fólia, a pakkban pedig találunk egy általunk felragasztandó, edzett védőüveget.


[+]

A korrektül tapadó plasztik hátlap Apple MagSafe-hez hasonló mágneseket is kapott Qi-szabványú bigyók és a mágneses töltőlapok stabil csatlakozására. A sárga-fekete csomagban pedig egy mágneses kártyatartó is akad, ami az Armor 17 Pro támasztékaként is szolgál. Végül előbányászható egy gitárpengető a dupla nanoSIM és microSD tálcahármas kitolására (ami körömmel is abszolválható), a töltőfej, a két végén Type-C típusú kábel, a leíráshalmaz és a bal alsó sarokba fűzhető csuklóakasztó. Szép gyűjtemény, hogy a forrástól függően 135-150 ezres ár ne fájjon annyira.


[+]

A mennyiségi elv persze nem garancia a minőségre, ám ott kezd a dolog ígéretes lenni, hogy vad, rücskös forma helyett letisztult dizájnt és éleket kapunk jó fogással, erős vázzal és kézre eső fémgombokkal. A programozható billentyű balra helyezkedik el és szimpla, dupla, illetve hosszú lenyomásra reagál. A hangerőszabályzó és a fürge ujjlenyomat-olvasós bekapcsoló jobbra tapintható ki – a gombok sávjában fémcsík erősíti az oldalakat. A 16 megapixeles kameracseppel tarkított, 6,58”-es panelt persze elég káva veszi körbe, hogy 172,7 x 80,4 x 12,5 milliméteren és 290 grammon az Armor 17 Pro kétkezes, bitang nagy féltégla legyen, ami deformálja a nadrágzsebet. Cserébe a takarékos hardverhez és a sokrétű töltéshez 5380 mAh-s óriástelep tartozik.

Kijelző-teszt
Mérés Ulefone Armor 17 Pro CAT S53 Samsung Galaxy XCover6 Pro Evolveo StrongPhone Q8
Képátló 6,58 hüvelyk 6,5 hüvelyk 6,6 hüvelyk 4,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2408 720 x 1600 1080 x 2408 720 x 1280
Technológia IPS-LCD IPS-LCD PLS-LCD IPS-LCD
Fehér fényerő (max) 679 nit 521 nit 471 / 570 nit 533 nit
Fehér fényerő (min) 21 nit 4,2 nit 5,7 nit n/a
Fekete fényerő 0,33 nit 0,3 nit 0,32 nit 0,22 nit
Kontrasztarány 2057:1 1532:1 1782:1 2421:1
Színhőmérséklet 7990 K 7359 K 7043 K 9502 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Lőn világosság: bár ennek a strapamobilnak sem jutott 1000 nites AMOLED panel, a mellékelt IPS remek fényerejű a kinti használatra jó kontrasztaránnyal, kézzel igazítható, kissé hűvös kalibrációval, elfogadható betekintési szögekkel és színekkel, valamint jófajta érintésérzékeléssel, kesztyűben, nedves környezetben egyaránt. Ehhez tesz hozzá a 120 Hz-es képfrissítés 240 Hz-es érintésérzékeléssel, és még víz alatti kameramód is akad, ha csak a gombokkal szeretnénk a medencében bajlódni. A fénymérő és a közelségérzékelő éppúgy rendben teszi a dolgát, mint az értesítő LED és a multimédiás lejátszásba bekapcsolódó beszédhangszóró. A gyenge pont a koromsötétben bántóan világos minimális fényerő, amelyen a sárgás éjjeli mód keveset tompít.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés