UMi eMax - rájár a root

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Noha a legtöbb idei UMi modell támogatja az ominózus 800 MHz-es (B20) frekvenciát (legalábbis papíron), de még a kevésbé ropogós UMi Hammer S is, jelen írás alanya sajnos nem. Ellenben ha van megfelelő hálózat, mind a két microSIM kártyával elérhetjük a Cat.4 LTE jelentette 150 Mbps-os adatátviteli sebességet. Persze nem egyszerre. A legtöbb dual SIM készülékhez hasonlóan az eMax is dual standby alapján üzemel, viszont a legújabb trendekkel ellentétben a kétkártyás megoldás kiaknázásához nem kell lemondanunk a 16 gigabájtos belső tárhely bővíthetőségéről – ilyenkor nem is rossz, ha oldschool a cucc. Habár a gyártó nem tért ki rá, hogy mennyi az annyi, egy 32 gigabájtos kártya ellen még nem tiltakozott a rendszer, úgyhogy minimum ennyivel biztosan megtoldhatjuk a kapacitásokat. A hálózati stabilitásra nincs panasz, a hangminőség mindkét oldalon kiváló, maximum a maximum hangerőt érheti kritika, ami egy kicsit lehetne maximumabb. A WiFi két sávon, 802.11b/g/n szabványok szerint tud kapcsolatot létesíteni, HotSpot és Direct funkciókkal. A 4.0-s Blutooth mellé jár még HotKnot, ha már NFC és infra nincs, van viszont OTG, amihez ugye csinos adaptert is csomagoltak.


[+]

Van GPS, de a GLONASS műholdakat nem érzékeli, noha a pozíciószerzés így is kifogástalan, ennél gyorsabb és pontosabb GPS-szel ritkán találkozhatunk okostelefonban. Az A-GPS jelentette hálózati támogatást az EPO (Extended Prediction Orbit) technológia egészíti ki, amit egyébként kizárólag a MediaTek chipsetek támogatnak. Természetesen a többi gyártónak is van hasonló megoldása, noha a Qualcomm XTRA vagy a Broadcom LTO rövidebb időtávon (nagyjából hét nap) tudja megjósolni a pozíciókat. Az EPO tulajdonképpen egy szerverről időről-időre automatikusan lehúzható, visszafogott méretű adatcsomag, amely a műholdak feltételezett pályaadatait tartalmazza adott jövőbeni időintervallumra vonatkozóan. Ez nagyjából harminc napos előrejelzést jelent a gyakorlatban.


[+]

Ahhoz képest, hogy mindössze a készülék méretei lehetnek árulkodóak, a tömege például nem, az eMax tisztességes méretű telepet kapott. 3780 mAh-val gazdálkodhatunk, amit a rendszer egészen jó hatásfokkal végez. Százról 1%-ra 5 egész nap és 11 óra alatt esett az akksi, öt és fél óra nettó kijelzőidővel, ráadásul a gyengén és lassan reagáló automata fényerőszabályzást mellőzve, többnyire maximum fényerő mellett. Persze az átlag 8 órás éjszakákat repülő üzemmódban töltötte. Arra azonban érdemes felkészülni, hogy 12%-os töltöttségi szinttől hirtelen agonizációba kezd a készülék és az eddigiekhez képest rohamosan, percek alatt ki is leheli a lelkét. Amilyen sokáig húzza, olyan lassan regenerálódik. Úgy tűnik, a mellékelt 1 amperes töltőfej kissé nehézkesen pakolja meg a telepet, gyorstöltésre viszont semmilyen formában nincs lehetőségünk. A töltőfej egyébként olyannyira felforrósodik használat közben, hogy a gyárilag rajta lévő fólia ráolvadt. Nem feltétlenül ajánljuk a használatát.


[+]

Értékelés: UMi eMax
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Első körben teljesen meggyőző a holmi. Kulturált kinézet és minőségi összeszerelés, elfogadható kijelző, exkluzív csomagolás, a gondosság érzetét keltő, praktikusan elhelyezett felhasználói gyorstalpaló (lásd a kijelzőt és hátlapot védő fóliák). Egyszerűen minőségi benyomást kelt a dolog, úgy összességében. Aztán vagy a kellemes nosztalgia vagy döbbenet vágja fejbe a usert a 4.4-es Android láttán, amit persze ugyancsak részletes és könnyen elérhető útmutatás alapján nagyjából csak arra nem cserélhetünk le villámtempóban, amire nem akarunk. Egyrészt értékeljük az ilyen jellegű szabadság biztosítását, ugyanakkor nem feltétlenül várható el minden felhasználótól, hogy nekiálljon ROM-okat próbálgatni, ha nem kíván egy idejétmúlt rendszerrel együtt élni, legyen a szoftvercsere bármilyen egyszerű és kézenfekvő is. Egyébként a készülék teljesen jól és problémamentesen használható a dobozból kivéve, azért a rend kedvéért egy sima OTA frissítési opciót bent hagyhattak volna, hogy legalább a stock Android egy lépésben frissíthető legyen a készülékről, ha már elérhetővé tették az újabb változatokat is (amiket mondjuk még mindig nem találunk). Ettől eltekintve a mellékelt program tényleg remek, a rendszer gyors és stabil, az akkumulátor pedig egészen kiváló, de legalábbis figyelemreméltó teljesítményt nyújt. Megfontolandó a B20-as frekvencia hiánya és a teljesen korrekt, de nem kiemelkedő minőségű kijelző, viszont a kamera pocsék, a multimédiás rész gyenge, így pusztán emiatt nem tudjuk rávágni a tetszett plecsnit, még 59 ezer pénzért, hivatalos, magyarországi garanciális és szervizháttérrel megtámogatva sem. Mindamellett, ha valaki nem kifejezetten óhajt fotózni, de fontos az üzemidő, a két kártya mellett bővíthető tárhely, netalán szívesen próbálkozik különböző felületekkel és rendszerekkel, akkor nem fog csalódni. Szóval nem rossz cucc ez, csak nem való mindenkinek.

AliceWake

A tesztkészüléket a Speedshop küldte el nekünk, köszönjük! Vásárláshoz kérjük, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • UMi

Azóta történt

  • UMi Super - a kamera a kriptonitja

    Újabb középkategóriás készülék rejt 4 gigabájt RAM-ot, nyolcmagos rendszerchipet és táblagépes akkumulátort mutatós fémházban, mégsem teljes az összkép.

  • UMi London - jó oldalon halad

    Noha az alsó kategóriás készülék siralmas eredményeket mutat hardveres szempontból, a mindennapokban egyáltalán nem kellemetlen a remek kijelzővel szerelt, masszív eszköz használata.

  • UMi Max - majdnem Super

    Jó alkatrészekből összeválogatott, minőségi phablet érkezett hozzánk, de alapvetően ezen nem lehettünk meglepve, hiszen nemrég járt nálunk egy nagyon hasonló eszköz ugyanettől a gyártótól.

  • Ilyen lesz az Android Nougat az UMi Pluson

    A karácsonykor érkező frissítést már mozgóképen mutogatja az UMi

Előzmények

  • UMi Hammer S - a helység kalapácsa

    Nem a komikus eposzról beszélünk a mai tesztünkben, hanem egy feltörekvő gyártó új phabletjéről, ami a tömege alapján akár kalapács is lehetne, de még elméletben sem strapabíró.

  • UMi Zero - Zorro álarca

    A kínaiak üdvöskéje kellemes felhozatallal támad, ám az 5 hüvelykes, Full HD felbontású kijelzőt és a nyolcmagos processzort az akkumulátor nem bírja annyira.

  • UMi X3 - umiverzum

    Kínából érkezett, papíron meglepően sokat tud, többféle módon is be lehet szerezni, de messze nem hibátlan. Egy a sok közül, de a paletta felső részéről kiválasztva.

Hirdetés