UMi Zero - Zorro álarca

Bevezető, tartozékok

Már nem csak arról beszélgetünk a mobilos iparág tekintetében, hogy a nagyobb gyártók dominálnak, hanem pont az a helyzet, hogy a kisebb, feltörekvőben lévő cégek kezdik kiénekelni a sajtot az A-brandek szájából. A Xiaomi tökéletesen megmutatta, hogyan kell pár év alatt egy több tízmillió dollár értékű vállalatot felépíteni, ám nem ők az egyetlenek Kínából, akik többre hivatottak. Az UMival már korábban megismerkedhettek olvasóink, hiszen az X3 már megmutatta magát a szerkesztőségünkben, ami ha nem is tudta megteremteni igazán a "na látjátok így kell ezt csinálni" érzést, mégis igencsak jól teljesített.

UMi Zero kézben tartva
[+]

Az UMiról egyébként kevés információ található az interneten, ám az kevésbé meglepő, hogy központjuk helyszínének Shenzent választották. A cég egyébként önmagáról azt nyilatkozza, hogy ők egyáltalán nem átlagos márka akarnak lenni, hanem globálisan ismertté válnának, pont azért, mert olyan termékekkel szállnak versenybe, ami szerintük segít élvezni a mindennapokat. Az igazság inkább odaát van, mindenesetre tavaly már több okostelefont és phabletet is bemutattak, ami kezdi jelezni az eltökéltségüket.

Umi Zero

Előbbi, vagyis a mobilos csoportba tartozik tesztalanyunk, a Zero, mely az UMi első unibody házba csomagolt készüléke, méghozzá elöl-hátul Gorilla Glass üveggel ellátva. Hogy a cég mennyire büszke erre a modellre, azt jól jelzi, hogy már a weboldal about us szekciójában is szó esik a telefonról, ami az UMi legvékonyabb terméke is egyben, az árazása megint jól sikerült, a nyolcmagos processzor süvít, az akkumulátor teljesítménye viszont a vállalat szavaival ellentétben nem fogja meggyőzni majd a tulajdonost.

UMi Zero doboz
[+]

Igencsak lehet szeretni, ha már a tálalás is nyálcsorgató, márpedig a GeekBuying jóvoltából hozzánk érkező Zero dobozában található cuccok elrendezése átlagon felüli ízlésre utal. Ha a fedelet eltávolítjuk, akkor a képen is látható látvány tárul elénk, középen magával a telefonnal, valamint a használati útmutatókkal. A mobil mellé jár egy igazából semmire nem jó, viszont vagány külsejű és Z alakú "tok", balról egy külön kis dobozkában rejtőzik a töltőfej, jobbra ugyanilyen megoldásban csücsül a microUSB kábel, sajnos a headset kimaradt, pedig Távol-Keleten ez filléres mulatság lett volna.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • UMi

Azóta történt

  • Mobilarena TV: a gazdaságos telefon

    Mai adásunkban a Tesco saját forgalmazású készülékét teszteljük, mely négymagos processzorral, kellemes árral, és jó kijelzővel kecsegtet.

  • Op3n Dott telefon - a legkisebb is számít

    A Tesco saját forgalmazású telefonja igencsak kellemes áron kínál megfelelő alternatívát, hiszen négymagos processzor, IPS kijelző és két SIM-kezelés jellemzi.

  • InFocus M2 - a gyakorlat tenné a mestert

    A Foxconn műhelyéből származik, de InFocus néven lép piacra az a készülék, ami 4,2 hüvelykes HD kijelzőt, Snapdragon 400 SoC-t és felemás külső kapott.

  • THL 4000 - telepi gyerek

    A kínai vállalat újdonsága ugyanazt a négymagos MediaTek processzort hordozza magában, mint a konkurensek, ám az energiaforrása 4000 mAh-s, így jól bírja üzemidővel.

Előzmények

  • Jiayu S2 - színes álomvilág

    A kínai gyártó terméke nyolcmagos processzorral és Full HD felbontású, 5 hüvelykes kijelzővel szeretne hódítani, szép a formaterv, jó az anyaghasználat.

  • Karbonn Titanium X - nincs benne X-faktor

    Az indiai cég csúcsmodellje Full HD felbontású kijelzővel, négymagos MTK processzorral és 13 megapixeles kamerával venné fel a versenyt a konkurensekkel.

  • Philips Xenium W6500 - harcol a jó helyért

    Philips okostelefon ritkán jár nálunk, tesztalanyunk a középkategóriában szeretne sikeres lenni qHD IPS-kijelzőjével, négymagos processzorával, és kiváló színösszeállításával.

  • UMi X3 - umiverzum

    Kínából érkezett, papíron meglepően sokat tud, többféle módon is be lehet szerezni, de messze nem hibátlan. Egy a sok közül, de a paletta felső részéről kiválasztva.

Hirdetés