Unnecto Pro - messziről jött p(r)ózolni

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Elég jó hír, hogy az Unnecto Prót egy 802.11 b/g/n szabványt támogató WiFi modullal is felvértezték, habár a böngészés nem valami frankó, a Mobilarena honlapját is rettenetesen széttördelte, de más szájtokkal is voltak komoly gondok. Emailezésre, hirtelen információszerzésre megfelelő, de rövidebb hírek olvasását is be lehet vállalni vele. A WiFi-n kívül van még EDR-re képes Bluetooth 2.1-es chipünk, NFC és GPS viszont már nem fért a repertoárba. Adatmásolást microUSB kábelen keresztül végezhetünk, de a microSD cserélgetése is alternatív megoldást jelenthet erre.

Unnecto Pro
[+] Huawei Ascend G600 vs. Unnecto Pro

Az akkumulátor kapacitása mindössze 1000 milliamperóra, s hiába nem tartozik a masina az okostelefonok közé, a két kártya miatt ez elég soványka teljesítmény. Már az általában felfelé csaló gyári adatok sem erősek, ugyanis elvileg 240 óra készenlét és csupán 3 óra beszélgetés hozható ki a cuccból. Normál használat esetén (WiFit is igénybe véve) ez nagyjából egy napot jelent, ám ez az eredmény is erősen függ a hívások időtartamától, valamint a böngészés mennyiségétől. (Ez a második pont, ahol én már a kukába tettem volna... - Bog)

Unnecto Pro
[+]

Értékelés: Unnecto Pro
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 4 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
Adatkommunikációs képességek 5 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Fontos leszögezni, hogy az Unnecto Pro nem nekünk, európaiak számára készült, inkább a fejlődő országokban szeretne nagyobb lelkesedést kicsikarni nagyjából 99 dolláros árával. (Jó, ez itthon mindenféle rejtélyes okok miatt minimum 30 lepedő lenne - Bog) A QWERTY billentyűzet mindenképpen üdvözítő, még mindig ez az egyik legjobb szövegbeviteli módszer, habár a virtuális gombsor is rendkívül közkedvelt és praktikus megoldás sokak számára. Ugyanígy üdvözített dolog a két kártya kezelése is, hiszen lassan az emberek többsége már rendelkezni fog két SIM-mel, hogy a munkával kapcsolatos ügyeket és a privát beszélgetéseket különböző számokról intézhessék. Az viszont elég kellemetlen, hogy még mindig kevés a duál aktív készülék, s sajnos tesztmasinánk sem szélesíti ezt az egyelőre elitnek nevezhető kört. A kamera kihagyható lett volna, a WiFi pedig jó hír, bár egyre kevesebb olyan telefon van a piacon, ami ne rendelkezne ilyen modullal. Itt valójában meg is állhatunk, mivel ezeken kívül semmi extrával nem rendelkezik az Unnecto Pro, a kezelőfelület kimondottan gyors, viszont alig van rá applikáció, így a telefonáláson kívül nem sok mindenre használhatjuk. Érdemes volt azért látni, hogy a fejlődő országokra miket próbálnak rásózni, itthon viszont már vannak jobb teljes billentyűzettel rendelkező alternatívák, sok embert látni még a jól bevált Nokia E72-vel rohangálni, a Facebook rajongóknak ott a bevezetőben is említett HTC ChaCha. de nem szabad elfeledkezni a kimondottan jóra sikeredett Sony Ericsson Xperia mini próról és a ténylegesen QWERTY-re építő Blackberry modellekről sem, bár jelentős hátrányuk, hogy az Unnecto Próval szemben ezek kizárólag egy SIM kezelését teszik lehetővé. Összegezve tehát tesztalanyunk egyáltalán nem keltett rossz benyomást, meglehetősen olcsó, így biztosan van olyan felhasználó a világon, aki szívesen venné napi használatba ezt a készüléket.

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Unnecto Quattro - négysajtos alap

    Az Unnecto Quattro immáron az okostelefonok kategóriájába kíván beférkőzni, ám nem nagyon találunk benne olyat, amivel ezt kiérdemelhetné.

Előzmények

Hirdetés