Unnecto Pro - messziről jött p(r)ózolni

Hardver, szoftverezettség

Az Unnecto vajmi kevés információt közölt a hardveres komponensekről, ám az már kiderült, hogy a készülékbe 256 megabájt RAM került. Ez első hallásra ma már igencsak karcsúnak tűnhet, ám az Unnecto UI tökéletesen optimalizálva lett a hardverre, így egyáltalán nem fogunk akadásokkal találkozni, gyors és pöpec a rendszer sebessége. Valójában egy egész egyszerű operációs rendszer ez, a kezelhetőség nagyjából a Nokia Symbianjához hasonlít leginkább. A belső tárhely elég kevéske, ám szerencsére gyárilag kapunk egy 4 gigabájtos microSD kártyát, de a készülék akár 32 gigabájtos kártyát is elfogad.

Unnecto Pro screen shot Unnecto Pro screen shot

A menü valóban a Symbianra hajaz, ám itt az ikonok közötti váltás már szebb effektekkel történik, kicsit látványosabb a felület. A képernyő feloldása három lépésben történik, így soha nem is fordult elő, hogy a zsebemben egyszer csak tárcsáztam volna valakit. A főképernyőn elég sok információt láthatunk, így az óra, a dátum, a WiFi státusz és a két SIM megnevezése, térerejének foka is kijelzésre került, alul pedig a menühöz, az emailekhez, a névjegyzékhez és a hívásindításhoz léphetünk az ikonok segítségével. A menü rácsos kialakítású, így rendelkezésünkre áll az üzenetküldés, a kontaktok listája, a hívásinformáció, a profilok, a multimédia, a naptár, a játékok, a beállítások, az extrák (számológép, időzítő, stopper, világóra), a WiFi, a böngésző és a fájlkezelő funkció is, melyekbe belelépve további alpontok érhetők el.

Unnecto Pro screen shot Unnecto Pro screen shot

A rendszer gyors, soha sem gondolkodik el a műveletek végrehajtása során, minden egy szempillantás alatt zajlik, ami azért számomra elég szívmelengettető dolog volt. (Fiatal még a kolléga, azért melengetik meg ilyen dolgok a csöpp szívét - Bog) Az Unnecto Pro esetén az igazán nagy kérdés mégis a SIM-ek kezelését érinti. Fontos szempont, hogy egy kétkártyás telefon duál aktív-e, azaz híváskor a két kártya egyszerre van-e a hálózaton. Sajnos tesztalanyunk sem tartozik ebbe az elit körbe, ugyanis hiába van alapesetben együttesen a hálózatra kapcsolódva mindkét SIM, híváskor a másik kártya már lekapcsolódik, így kizárólag csak egy számmal operálhatunk ilyenkor. A beállításokban természetesen megadhatjuk, hogy melyik kártya legyen az első számú, de akár le is tilthatjuk az első vagy második számú SIM-et. A hangminőség közepes, néha elég halk, illetve kicsit olcsó mikrofonhatást kölcsönöz, túl élesen hallható mindenki. (Nálam itt bukott el a telefon - Bog)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Unnecto Quattro - négysajtos alap

    Az Unnecto Quattro immáron az okostelefonok kategóriájába kíván beférkőzni, ám nem nagyon találunk benne olyat, amivel ezt kiérdemelhetné.

Előzmények

Hirdetés