Vodafone Smart N8 - nem ugyanaz

A Vodafone Smart N8-at tulajdonképpen már ismerjük, csak más néven. A szolgáltatói variáns viszont nem csak a hátulján lévő logóban különbözik, az eltérés azonban előnyös.

Multimédia

A kamera paraméterei szintén megegyeznek, itt is f/2,0 rekeszértékű, 13 megapixeles, autofókuszos hátlapi kamerával dolgozhatunk, szelfik pedig a dedikált LED villanóval ellátott, 5 megapixeles előlapi kamerával készíthetőek. A szoftver, azzal együtt, hogy majdnem azonos felületű, egyrészt bővebb, például van manuális mód, másrészt a képek alapján kissé ügyesebb az alárakott algoritmus. Lényegében minden ugyanúgy van, csak a beállításokat nem fogaskerék, hanem háromszor három négyzet jelöli és akad benne néhány extra.


[+]

Az élőkép csúsztatásával panoráma módba válthatunk, vagy videofelvételre; a filtereket az exponáló és a kameraváltó között érhetjük el, a felső sávban pedig a HDR,az időzítő, az éjszakai üzemmód és a vaku kapcsolgatható. A Beállításokban további módok sorakoznak, mint a mikrovideó, a gyorsított felvétel, a 360 fokos panoráma és a manuális mód, amivel ugyan nyers képfájlokat nem tudunk létrehozni, de állítható az érzékenység ISO100 és 1600 között, a záridő 1/1000 és ½ másodperc között, az expozíciókorrekció +/-3 Fé tartományban, a fehéregyensúly sémák szerint, illetve uralhatjuk a fókuszt.


[+]

Az elkészült képek alapvetően jobbak, mint amilyeneket az Alcatel A3 produkált, de ez nem a jelen készülék érdeme, hanem a testvérmodellről mond el sokat inkább, mert a dinamika itt sem díjnyertes, noha a HDR azért képes elfogadható tartományig korrigálni. A fehéregyensúly hellyel-közzel megbízható, de roppant erős a zajmentesítés, miközben az élesítést is sokszor viszi túlzásba a rendszer. A részletgazdagság ebből következően hektikus, a fókusz viszont stabilan és normál tempóban működik. Nyilván nem álomszerű a performansz, de zömmel használható, ha nincsenek különösebb extra igényeink, csak nagyjából szeretnénk felismerni a témát a képen. Makróban egyébként az átlagnál pont erősebb. Kromatikus aberráció nem jellemző, bár képes előadódni, egyéb lencsehibák viszont nem zavarnak be. Gyenge fényviszonyok között nagyon nehézkes a fókuszálás, jobbára elmosódott, zajos felvételek születnek, de ha véletlenül betalál az automatika, akkor is gyenge az eredmény. Az éjszakai mód ellenben instant kinyírja a fókuszt, nem igazán használható.

Videót felvenni HD felbontásban, 30 fps sebességgel tudunk (katt), itt viszont előfordul, hogy lemarad a fókusz, majd hirtelen szeretné összeszedni magát, ami látványos, illetve a kromatikus aberráció is hangsúlyos tud lenni. A videomegjelenítés maximum a Full HD-nál tetőzik, a H265-ös kódolást pedig nem ismeri. Az AC3 hanggal és a feliratokkal szintén hadi lábon áll, így érdemes egyéb megoldás után nézni, főleg azért is, mert a gyári videolejátszóval pont ennyit lehet tenni. Lejátszani, amit felismer, de ezen kívül semmi egyebet.


[+]

A továbbra sem sztereó hangszóróval viszont valami történhetett a hátlap átszitálása során, mert irtó halk. De komolyan. Azon túl, hogy kínosan részlettelen, zavaros, és zörejszerű, alig hallható, tehát lényegében valami zavaró, kásás cincogás jön ki a készülékből. Ezen kicsit segít, ha kikapcsoljuk a Google Play Zenében található hangszínszabályzót, de akkor csak az összes probléma hangosabb lesz, úgyhogy zenét hallgatni sajnos egyáltalán nem érdemes, mert távolról sem emlékeztet zenére az a zaj, ami kijön az egyébként jó elhelyezkedésű, nehezen takarható, előlapi hangszóróból. Fülhallgatóval talán jobb a helyzet, de még mindig nagyon tompa, részlettelen és dinamikátlan a megjelenítés, főleg a gyári fülessel, aminek a kialakítása ergonómiailag már kissé meghaladott, tehát esetleg kényelmetlennek is érezhetjük azon kívül, hogy a minőségen sem nagyon segít. A hangerőn is csak minimálisan.


[+]

A hangszínszabályzó kiiktatása itt is plusz decibeleket eredményez, kissé kinyílik a hangtartomány, de nem igazán boldogul a komplexebb hangképekkel, de így legalább nem kimondottan kellemetlen. Kivéve, ha beledugunk egy komolyabb fülest, mert akkor a tompaság ugyan megszűnik, de olyan fülsértőek lesznek a magasak, hogy lefordulunk a székről. FM-rádió is akad, az állomáskeresés viszont nem valami hatékony, illetve az adás minősége sem állandó, nehezen tartja a frekvenciát, mindegy milyen fülhallgatót használunk antennaként. Az RDS információkra igen sokat kell várni, de előbb utóbb érkeznek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Három modellel bővül a Vodafone Smart-széria

    A piros szolgáltató továbbra is saját márkás termékekkel egészíti ki készülékkínálatát, ezúttal két új mobil és egy tablet látott napvilágot. Ez utóbbi egyelőre még csak Angliában érhető el.

  • Alcatel A3 - két tűz között

    Az ötvenezer forintos árkategóriában már ujjlenyomat-olvasóra, HD kijelzőre és 13 megapixeles kamerára is számíthatnak az Alcatel-vásárlók, de vajon mire elég ez a piacon?

  • Vodafone Smart Prime 7 - elégséges szolgáltatás

    A vörös szolgáltatónál máris elérhető a legújabb saját márkás kollekció két, alsó szegmensbe szánt darabja, amelyből most az életképesebbnek látszó verziót vizsgáltuk meg

Hirdetés