Hirdetés

Wherecom KidFit - apa, hány óra?

Tajvanon alkották meg ez a gyerekeknek szánt órát, amely a szülői kapcsolattartás mellett pozíciókövetésre is alkalmas. Külön öröm, hogy a termék itthon is megvásárolható.

Működés

Van egy app, nem meglepő módon Wherecom a neve, ezt szükséges telepíteni. Első lépésként meg kell adni az eszköz IMEI számát, ezt be is tudja olvasni a dobozon levő vonalkódról, majd az órában levő SIM-hez tartozó telefonszámot. Erre küld egy kódot, amit vissza kell írni a szoftverbe és onnantól kész is. Mindehhez persze az szükséges, hogy legyen SIM a termékben és legyen rajta internet hozzáférés. És persze kapcsoljuk ki a PIN-kódot, mert az óra nem alkalmas arra, hogy ezt beütögessük.


[+]

Ha sikerrel jártunk, akkor innentől az alkalmazást használva tudunk buherálni dolgokat. És itt jönnek a jópofa és ötletes részek. A magyarul is tudó felületen egyrészt az eszközhöz társíthatunk fotót, nevet, adatokat, hiszen több órát is kezelhet a szoftver. Beállíthatjuk, hogy ki legyen az adminisztrátor, illetve melyik legyen az a két telefonszám, amit az óráról fel lehet hívni. Bekapcsolhatjuk a mozgáskövetést, ami értesít, ha az eszköz elindult valamerre, illetve létrehozhatunk több zónát is, amelyekből kilépve szintén kapunk notifikációt. Ezekhez időkeretet is lehet rendelni, tehát lehet iskolai és otthoni zónánk, amelyek a megfelelően beállított időpontokban érvényesek.


[+]

Az app kezdőoldalán mindig látjuk a térképen, hogy hol van az eszköz, fel is lehet hívni innen egy gombnyomással az órát, amely kicsöng és bármely gombbal fogadható a hívás. A hangminőség meglepően korrekt, nem túl hangos az, amit az óra produkál (de a csengőhang mellé rezgés is társul), viszont amit mondunk, az remekül hallatszik a másik oldalon. Látjuk az akkumulátor állapotát is, átlagos használat mellett 3-4 napig is elketyeg a szerkezet, de ha gyakran kell kapcsolatba lépnie a szerverrel, akkor gyorsabban merül.


[+]

Az SOS gomb is az alkalmazásnak küld értesítést, ebben benne van a pillanatnyi pozíció, illetve ha megnyomja a csemete a billentyűt, akkor maga az óra is elkezd szirénázni, valamint ezt megelőzően 15 másodpercre bekapcsol a mikrofon, rögzíti a hangot és a hangfájlt is elküldni az alkalmazásnak, ahol ezt vissza lehet hallgatni. Elég érzékeny a szerkezet, nem csak az volt tisztán érthető, amit az óra mellett állva mondtam ekkor, hanem a háttérben kivehető volt némi kutyaugatás és egy igen kellemes orgánumú fűrészgép produkciója is.


[+]

A KidFit ára bruttó 30 ezer forint és ebben ugye nincs benne a SIM. A termék havonta átlagos használat mellett 20-30 MB adatforgalmat fogyaszt, ezt egy alapszintű internetes csomag is simán kielégíti, de ha társalkodni is akarunk, akkor ugye nem árt, ha beszélgetésre is alkalmas a tarifánk. Ez mondjuk havi 300-500 forintos kiadást jelent egy feltöltőkártyás SIM esetében, ami önmagában már nem mondható vészesnek, viszont az óra ára egy kicsit fájóbb, noha ez egyszeri beruházást igényel. A magyarul kommunikáló, sokoldalú, jól működő alkalmazás, a telefonálás lehetősége és a csuklóra tehető kialakítás emeli ki az általános, személyi nyomkövetésre használt trackerek világából. Hogy mennyire lehet meggyőzni a szülőket arról, hogy szerintük érdemes-e egy ilyen eszközzel felvértezni a gyermeket… no, ezt már a forgalmazónak kell eldöntenie és megvalósítania.

Bog

A terméket a hazai forgalmazótól kaptuk. Köszönjük.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

  • Trackimo mini - kutya baja

    Kutyára rakható nyomkövetőt próbálhattunk ki. Roppant hasznos kis szerkezet, ezt azok a gazdik biztos értékelik, akiknek már csatangolt el a kedvencük.

  • Trackimo - SOS, itt vagyok!

    Nyomkövetőt teszteltünk, a Trackimo aprócska eszköze vészjelzést is le tud adni, tehetjük emberre, járműbe, csomagba, hogy mindig tudjuk, hogy merre járnak a számunkra fontos dolgok és személyek.

Hirdetés