Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz lajafix #7193 üzenetére

    végülis logikus, ha akkor bedöl a forint és akkor ezen annyira se lepődtem volna meg mint az 1400es OTPn, az 500ft/euros (chfes...) árfolymnál a lakáshitelek, válllkozások hitelei úgy döltek volna be, hogy rossz nézni. Ez pedig egy olyan spirált indíthatott volna el aminek a vége beláthatatlan, lakásárak a sok árverezés miatt őrületesen bezuhannak, emberek az utcán, bankok nincsenek a pénzüknél, bankok akár csődbemennek.. és ugyanez rengeteg vállalkozással is, eközben az 500Ftos euronál az állam törlesztési esélyei is drasztikusan romlanak, mindez egy olyan környezetben ami tavaly volt...

    Én csak Járaival tudom hasonlítani és hát fényévekkel veri. Járai minden héten kiállt podiumra és elmondta, hogy a forint össze fog omlani, Magyarország robog a csőd felé... Értem én, hogy Fideszes de b* meg a jegybank elnökének az ország érdekeit kell szolgálnia az pedig az, hogy nyugtatja a piacokat, nem hogy rémisztget.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz lajafix #7193 üzenetére

    Szerintem igaza van Simornak is. A devizahitelesek szorították a másik irányból az alapkamat döntéseket. kb. 6000milliárd FT-nyi devizahitellel a nyakunkon, a jelenlegi magyar fejletlen hitelszabályozás mellett nem lehetett ugrálni az alapkamattal.

    De ebben komoly szerepe van a magyar szabályozó hatóságoknak pl. a mindenkori kormánynak és a PSZÁF-nek is, hiszen a devizahitelezés korlátlan keretek között zajlott és emiatt háromszorosan rabolnak ki egy magyar hitelfelvevőt:

    1, egyedi (rossz) árfolyamon kapod és fizeted vissza a hitelt: (semmilyen szabály nincs rá, hogy a bank devizaárfolyama max. mennyivel térhet el az MNB középárfolyamtól, így alakultak ki a magyar hitelbankok, akik brutál rossz árfolyamokat alkalmaznak kifejezetten a hitelesek kedvéért.
    2, tőke kamattörlesztés arányát semmilyen szabály nem rögzíti, így a bank úgy határozza meg ezt az arányt, hogy a törlesztőd felbontja és a hiteltörlesztés első pár évében 90% kamatot fizetsz vissza max. 10% tőkearány mellett, így a bank a (kamat)hasznát beszedi rajtad egy 20 éves hitelnél már 8-10 év alatt. Ezután már nyugodtan előtörleszthetsz, (természetesen további büntetőtételek mellett :) ) mert majdnem annyi tőkével fogsz tartozni 8-10év után is mint amenyit felvettél.
    3, Rabló, extrahasznot biztosító kamatlábak. Amíg a svájci frank, eur jegybanki alapkamatok csökkentek, addig itt nyugodtan emelték a kamatokat, és beszedték az extraprofitot, miközben nyugateurópában csökkentek a lakossági hitelek kamatlábai.

    Az itt említett problémákat kezelő szabályozásokat a devizahitelezés elindulásakor meg kellett volna alkotni. Így eleve kevesebb devizahitel jött volna be az országba, és az első válságnál a bankok nem raboltak volna ki minket. Ha a fenti tételek szabályozva lettek volna, akkor a devizahitelesek sem lettek volna kiszolgáltatva a bankoknak.

    Mivel a szabályozás hiányzott, a devizahitelesek miatt az alapkamatot nem lehetett megfelelő mértékben csökkenteni, így áttételesen a magyar állam fizetett helyettük brutális mértékű állampapírhozamok formájában.

    Hasonlítsuk össze, hogy mennyit fizettünk mi a hitelezőinknek pl. a csődben levő görögökhöz képest az elmúlt két évben:

    Nem túl kedvező a kép. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák