Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

Kamera, multimédia

Az Allview E4 lite 5 megapixeles előlapi és 13 megapixeles hátlapi kamerát kapott (Samsung S5K3L2), illetve elő és hátlapi ledes villanót, ami nem mindennapos. Íme, egy előlapi fotó. Az auto- és érintőfókusz átlagos sebességű, a kameraszoftver pedig kissé puritán megjelenésű, ám tud egy-két trükköt. Akad panoráma, több nézőpontos felvétel, mozgáskövetés és élő fotó mód, amely a képek mellé egy pár másodperces 3gp videofájlt is rögzít. Az élőképen könnyen elérhető az exponáló, a videofelvevő és a galéria ikonja, illetve a V jelre exponálás, a HDR, a vaku és a kameraváltó. Akadnak még effektek, továbbá a fehéregyensúly és az érzékenység is variálható (ISO100-1600).


[+]

Az E4 lite ugyanazt a szenzort kapta, amit a 2016-os Galaxy A3 és A5, és a vonalélesség szintén valamivel jobb az átlagosnál, viszont túl komoly a zajmentesítés, a fókusz pedig nem mindig pontos, így meg kell dolgozni az albumba illő fotók elkészüléséért. A fehéregyensúly rendben van, bár a színek kissé fakók, a dinamikatartomány pedig szűkös, ezért nem árt a lomha HDR-t bevetni. Amennyiben az érintő- vagy autófókuszálás sikerrel jár, kellemes makrófotók készíthetők. Este gyakoribbak a fókuszhibák, és a zajmentesítés ilyenkor is jelentős, ráadásul sok részlet sötét marad az apró szenzor miatt, hosszabb záridők meg ugye nem érhetők el. Szerencsére, megfelelő megvilágítás esetben lehet lőni használható esti fotót, és a közepes fényerejű vaku is besegíthet. Videofelvétel legfeljebb „finom” felbontáson készülhet, amelyről rutinos olvasóink tudhatják, hogy a Full HD standard néha előforduló, egészen bizarr elnevezése. A kissé tompa hangok ellenére nem vagyunk elégedetlenek a 3gp kiterjesztésű felvételekkel, bár a kép a magas részletgazdagságot részben túlélesítéssel éri el.


[+]

Mint azt jeleztük, az alapvető zenelejátszó is AOSP alapú, következésképpen egyszerű megjelenésű, amely előadók, albumok, dalok és listák szerint rendezi a helyben tárolt fájlokat – közülük a wma kiterjesztésűekkel meggyűlt a baja. Hangszínszabályzó és FM-rádió is akad, az utóbbihoz valamilyen fülest csatlakoztatni kell, hiszen annak a kábele szolgál antennaként. Ez aligha a mellékelt agybadugós fajta lesz, mert minőségi zeneélményhez kevés, amit nyújt, hanghíváshoz viszont megfelelő.


[+]

Külön videolejátszó nincs, a mozgóképeket a galéria jeleníti meg, azok közül is a H.263, H.264, és DivX kódolásúakat, a több meghajtásához nem árt alternatív szoftvert beszerezni. 1080p a lejátszható felbontás felső határa. A hátlapi hangszóró átlag feletti hangerővel bír, ám igencsak zúgósan és tompán szól, úgyhogy nem az E4 lite fogja zenével megtölteni a nagyobb tereket. Ront a helyzeten, ha a készülék asztallapon pihen, ilyenkor nagyjából a felére csökken a hangerő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

Előzmények

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview P6 Qmax - csak ránézésre maximális

    A gyártó olcsóbbik óriásmobilja még elég sok gyermekbetegséggel küzd, a szoftveres hibák még javulhatnak, a gyenge hardveren és a közepes anyaghasználaton viszont semmiképp nem segít a frissítés.

  • Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

    Korrekt áron kínálja az Allview az új, felső-középkategóriás, de kompakt méretű készülékét. Remek az ötlet, de a megvalósítás sajnos nem hibátlan.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

Hirdetés