Allview P8 Energy - az akkubajnok

Kamera, audio

Egyre komolyabban veszik a kevésbé neves kínai gyártók is a kamerát, a P8-ban is egy 13 megapixeles Samsung szenzor került hátulra. Jó erős és szinte hófehér fénye van a LED villanónak, zseblámpának is kiváló. Ugyancsak jó ötlet volt a kamera szoftverének átalakítása, itt szintén az X2 Soul Xtreme volt a minta, csak néhány dolgot azért kivettek belőle. Jobboldalon válthatunk a fotó és videó között, míg balra vannak az egyéb kezelőszervek. Egy érintés a vakut beállítani vagy váltani az előlapi kamerára (ami 5 megapixeles). Az opciók között van visszaszámláló, segédvonal, kikapcsolható zárhang, geocímke. Ez viszont csak az automata verzió, mivel a színes négyzetre bökve eljönnek az üzemmódok. Professzionálisba kapcsolva már manuálisan állítható az expozíció, ISO, fehéregyensúly, záridő és fókusz is. Ezen felül van még arcszépítő, utófókusz, filterezés, HDR, panoráma, éjszakai opció is, de ha szöveget fotózunk, akkor még PDF-et is tud készíteni belőle.


[+]

A fényképezés közben mind a fókuszálás, mind a fotó mentése villámgyors, az érintős fókusszal az élességi és fénymérési pontokat különválaszthatjuk, adott esetben ez is jól jöhet. Az elkészült képek minősége elfogadható, bár közel sem hibátlanok. A felhős idő próbára tette a dinamikatartományt, viszont a HDR elég jól segít ezen. A színek sem rosszak, bár néha kicsit mellélő az automata fehéregyensúly. Alapvetően az élesség is jó, a zaj még nem vészes, de szűrés is van elég, ugyanakkor kromatikus abberáció is felüti a fejét itt-ott. Mindent egybevéve használható minőséget produkál. Igaz ez a videóra is, itt 1080p-ben rögzíthetünk, ITT meg is nézhető a tesztfelvétel, a hang jobb az átlagosnál, viszont nagy kár, hogy nincs folyamatos fókusz.


[+]

Aki alaposabban megnézte a hátlapot, láthatott rajta egy szerény DTS Sound feliratot. Ezek alapján zenei téren is komolyabb elvárásaink lehetnek és ennek egész jól meg is felel. Teljesen kicserélték a zenelejátszót, ami sokkal jobban néz ki, mint a Google megoldása. De például az első hiba, hogy csak lejátszási listák és mappák szerint lehet válogatni a zenék között, album szerint nem. Ezt kivédhetjük azzal, ha minden albumot külön mappában töltünk fel a telefonra. Azonban még két további baki van a rendszerben. Egy mappát megnyitva nem a tényleges sorrend, hanem ábécé szerint vannak a számok és ilyen sorrendben is játssza le őket. Igazából ezek a problémák szoftveresen mind javíthatók, amit jó lenne meglépni, mert egyébként nagyon rendben van az egész. Az albumkép mellett dalszöveget is megjeleníthetünk, rázással is válthatunk számot, sőt még külön témázhatjuk is a hátteret.


[+]

Ám az igazán ütös a hangszínszabályzó. A DTS hangzás külön aktiválható, de ezen belül is vannak előre programozott profilok különféle kimeneti eszközökhöz és ha egyik sem jó, akkor lehet egyénileg is tekergetni a Dolby potmétereket. Ám ez még nem minden, mert van külön klasszikus ekvalizer is, szintén előre beállított és teljesen egyénileg szabályozható profilokkal. Ezeket keverni is lehet, úgyhogy nem sokan lesznek, akiknek ennyi lehetőség sem elég. Külön szerencse, hogy a gyári füles is kellemes darab. Igaz, hogy nem adnak hozzá többféle méretű szilikonpárnát, de alapvetően kényelmes és leginkább jól szól. Néha kicsit túl jól is, a mélyeket szereti kihangsúlyozni, de az ilyesmit finomhangolással el lehet tüntetni. Mindezek mellett nem hagyták ki az FM rádiót sem, ez szokványos, van RDS, működik és ennyi.

Teszt Allview P8 Energy Sony Xperia Z3+ Galaxy E7 Huawei P8 Nexus 5
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,05 -0,32, -0,36 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -89,1 -89,7 -90,8 -90,2 -86,7
Dinamikatartomány, dB (A): 89,2 90,2 90,8 90,6 86,6
THD, %: 0,0051 0,0057 0,0083 0,0074 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,018 0,014 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -88,2 -87,2 -88,4 -63,6 -86,5

Frekvenciaátvitel

Zajszint
Zajszint

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

    A kínai-román kooperációban készülő Allview P8 Energy mini újraértelmezi a mini fogalmát, ezen és a decens akkumulátorkapacitáson kívül azonban kevés érdekességet tud felmutatni. Viszont remekül szól.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

Előzmények

  • ZUK Z1 - a belső konkurencia

    Saját almárkát alapított a Lenovo, és már kapható is az első ilyen készülék. A Z1 ráadásul nagyon decens eszköz lett, a felső-középkategóriában komoly esélyekkel támadhat a többiekre.

  • Siswoo C55 Longbow - a józan spanyol

    Ismét egy új márka hazai debütálásának lehetünk szemtanúi. A Siswoo C55 nyolcmagos processzorral, gyári Android rendszerrel és nagy akkumulátorral próbál szerencsét.

  • Allview P6 Qmax - csak ránézésre maximális

    A gyártó olcsóbbik óriásmobilja még elég sok gyermekbetegséggel küzd, a szoftveres hibák még javulhatnak, a gyenge hardveren és a közepes anyaghasználaton viszont semmiképp nem segít a frissítés.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.

Hirdetés