Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

Hardver, szoftverezettség

A készülék burkolata alatt nem egy mai középkategóriás, hanem egy körülbelül két éves csúcshardver található, a Qualcomm Snapdragon 800 családba tartozó lapkakészlet hasonlít az LG G2-ben, vagy a Sony Xperia Z1-ben látottakhoz, de az X1 Xtreme miniben dolgozó MSM8274-es lapkakészlet LTE hálózatokra nem tud felkapcsolódni. A 28 nanométeres csíkszélességű, ARMv7 utasításkészletű négymagos Krait 400 processzor 2,15 GHz-re skálázott, hozzá pedig 2 gigabájt RAM és Adreno 330 grafikus gyorsító tartozik. A 16 gigabájtos belső tárolóegység microSD kártyával nem bővíthető, 11 gigabájt érhető el belőle a felhasználó számára, nagyobb változat sajnos nem létezik a telefonból.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview X1 Xtreme mini Alcatel OT Idol 3 (5.5) Sony Xperia E4g Asus Zenfone 2 ZE500CL
Rendszerchip Snapdragon 800 Snapdragon 615 MediaTek MT6732 Intel Atom Z2560
AnTuTu 5.x Benchmark 38478 pont 32441 pont 32158 pont 24197 pont
Vellamo Browser 3258 pont 2385 pont 2756 pont 1567 pont
Vellamo Metal 1426 pont 942 pont 958 pont 769 pont
SunSpider 1.0.2 1037,6 ms 1277,6 ms 1097,4 ms 1360,9 ms
Geekbench 3 (single) 871 pont 662 pont 728 pont 464 pont
Geekbench 3 (multi) 2588 pont 2344 pont 2169 pont 1072 pont
GFXBench Manhattan onscreen 9,7 fps 6,0 fps 13 fps nem futott le
Manhattan offscreen 1080p 9,7 fps 5,6 fps nem futott le nem futott le
GFXBench T-Rex onscreen 22 fps nem futott le 26 fps 12 fps
T-Rex offscreen 1080p 23 fps 14,0 fps nem futott le 7,1 fps

Öreg hardver nem vén hardver, mondta az Allview X1 Xtreme mini és gyakorlatilag minden kategóriatársát a földbe tiporta a szintetikus teljesítményteszteken, a vegytiszta Android 4.4.2 alapján pedig gondolhatjuk azt, hogy a telefon működése betonstabil. Sajnos azonban nincs minden teljesen rendben, az átlagosnál sokkal többször találkozunk fagyásokkal, belassulásokkal, előfordult, hogy hívást sem tudtam vele fogadni, mert az érintőképernyő csak a harmadik kijelző ki,- és bekapcsolás után döntött úgy, hogy most már érzékelni fog. Nehéz meghatározni, hogy pontosan mikor produkálja ezeket a hibákat, de természetesen amikor éppen jól működik, akkor nem lehet panasz a sebességre, az esetek nagy többségében villámgyorsan fut a módosítatlan KitKat a ketyerén.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

Intenzívebb használat során, ebben a nyári hőségben hajlamos melegedni a telefon hátlapjának közepe, nem túlzottan zavaró, de észrevehető. A módosítások nélküli Android 4.4.2-vel kapcsolatban kérdéses, hogy frissül-e valaha Lollipopra, az viszont biztos, hogy kisebb fordítási hiányosságok még ezen a verzión is maradtak, sok helyen találkozunk angol nyelvű menüpontokkal, feliratokkal, ugyanakkor a felület alapvetően magyar. A forgalmazó tud ezekről az apróságokról, a boltokba kerülő, végleges szoftverben már nem fogunk találkozni hasonlókkal.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

A Google-szoftvercsomag természetesen gyárilag telepítve van a készülékre, a hozzá tartozó gyári billentyűzet is megállja a helyét. Extra szoftverek tekintetében elég szűkös a felhozatal, a Bitdefender Mobile Security figyel telefonunk biztonságára, van benne vírusszűrő, GPS-alapú pozíciófigyelő az esetleges lopások/elvesztések esetére, akad benne vírusirtó és az alkalmazások jelszóval való védelme. Sajnos a teljes értékű változat használatáért elő kell fizetnünk (évi 15 dollár), a telefonhoz csak egy 14 napos próbaverzió jár.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

A Fájlkezelő képes elemtípusok szerint rendezni a telefonon lévő tartalmakat, természetesen hagyományos mapparendszerben is meg tud jeleníteni mindent, illetve az OTG-eszközöket is kiválóan kezelhetjük vele. Amit sajnos nem tud, az a magyar nyelv, csak angolul képes kommunikálni velünk, ez elmondható a vírusirtóról is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

  • Allview V2 Viper S - kihúzták a méregfogát

    Hardverileg kevés, formában viszont annál több változott az Allview V2 Viper X-hez képest, melynek az utódja egy jól ismert csúcskészüléket idéz meg a középkategóriában.

Előzmények

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

  • Allview V1 Viper i4G - vipera a szomszédból

    Az Allview márka lassan, de biztosan válik egyre ismertebbé a magyar piacon is, a V1 Viper i4G egy középkategóriás készülékük LTE támogatással.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

  • Allview P6 Energy - telefon, energiabank

    Berlin, IFA, az üzemidő még tart. Las Vegas, CES, az üzemidő még mindig tart. Barcelona, MWC, és az üzemidő még mindig tart. Tényleg ilyen durva az akkumulátor?

Hirdetés