Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

Kamera, video, audio

A hátlapon található 16 megapixeles kamera szenzora OmniVision OV16825 típusú, a lencséje f/2.2-es apertúrájú, az ISO-értéke pedig 100 és 1600 között állítható manuálisan. A szoftver nem nyújt annyi érdekes extrát, mint az X2 Soul, az AOSP-alapokon nyugvó programban kapcsolhathatjuk a HDR-t, geotagginget, szabályozhatjuk a képméretet, a képminőséget, az időzítőt, állíthatjuk az ISO érzékenységet, az expozíciót, a fehéregyensúlyt, a vakut és a fókuszálás módját. A videózás és a fotók készítése nem egy ablakból indítható, ez kicsit körülményes akkor, ha az ember gyorsan akar váltani a két mód között.

Allview X1 Xtreme mini kamera

A fenti képek nem sikerültek kimondottan rosszul, de azért nyújthatna többet a készülék, az elsődleges probléma a fókuszálással volt, a távoli tárgyakra nagyon lassan és sokszor pontatlanul fókuszált, egy rendszerfrissítés után ez a probléma enyhült valamelyest, de annyit sajnos nem, hogy tökéletes legyen, ráadásul a képeken elég sok zaj is látszik, a dinamikatartomány sincs épp a helyzet magaslatán. Videót 1080p-ben, 30 fps-sel tud felvenni a ketyere, a beállítási lehetőségek listája egészen bőséges, állíthatjuk a felbontást, a videó kódolását (MPEG4, H263, H264), az audio kódolását (AAC, AMRNB), a videó maximális hosszát (korlátlan is lehet), illetve a színeffektet és a fehéregyensúlyt. A 20 másodperces tesztvideónk ide kattintva megtekinthető.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

FM-rádió sajnos nem került a repertoárba, zenelejátszásra gyárilag csak a Google Play Zenét hívhatjuk segítségül, ami tökéletesen teszi a dolgát, a legtöbb veszteségmentesen tömörített zeneformátumot gond nélkül képes lejátszani, ráadásul egy hatalmas online zenemegosztó szolgáltatás is tartozik mellé némi havidíj ellenében.

Teszt Allview X1 Xtreme mini Sony Xperia Z3+ Galaxy E7 Huawei P8 Nexus 5
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,06 -0,32, -0,36 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -88,4 -89,7 -90,8 -90,2 -86,7
Dinamikatartomány, dB (A): 86,8 90,2 90,8 90,6 86,6
THD, %: 0,0065 0,0057 0,0083 0,0074 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,017 0,014 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -88,8 -87,2 -88,4 -63,6 -86,5

A gyári fülhallgató in-ear kialakítású, flat kábeles, felvevőgombos, sajnos csak egy pár közepes méretű gumiharang tartozik hozzá, ha valakinek kisebb vagy nagyobb méretű kell, akkor külön kell hozzá vásárolni a későbbiekben, de szerencsére megéri, mert az Allview olyan headsetet csomagolt a telefon mellé, amit akár zenehallgatásra is érdemes lehet használni, nem üti meg ugyan a Piston-fülhallgatók szintjét, a legmélyebb hangtartományokban kifejezetten szenved a reprodukcióval, de összességében bőven hallgatható.

Az átlagnál jobb headsethez korrekt audio chip is tartozik, ami a Yamaha műhelyéből érkezett, ennek jótékony hatásait pedig nem csak hallhatjuk, hanem audio méréseinknek köszönhetően láthatjuk is, a frekvenciamenet görbéje kitűnő, zaj szinte egyáltalán nem lép fel, a táblázatos értékek alapján pedig az X1 Xtreme mini még felsőbb kategóriás gépek mellett is megállja a helyet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

  • Allview V2 Viper S - kihúzták a méregfogát

    Hardverileg kevés, formában viszont annál több változott az Allview V2 Viper X-hez képest, melynek az utódja egy jól ismert csúcskészüléket idéz meg a középkategóriában.

Előzmények

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

  • Allview V1 Viper i4G - vipera a szomszédból

    Az Allview márka lassan, de biztosan válik egyre ismertebbé a magyar piacon is, a V1 Viper i4G egy középkategóriás készülékük LTE támogatással.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

  • Allview P6 Energy - telefon, energiabank

    Berlin, IFA, az üzemidő még tart. Las Vegas, CES, az üzemidő még mindig tart. Barcelona, MWC, és az üzemidő még mindig tart. Tényleg ilyen durva az akkumulátor?

Hirdetés