Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

Külső

A készülék egyik legnagyobb ütőkártyája a kompakt mérete lehetne, de sajnos a valóságban ezt nem sikerült úgy megoldani, hogy kényelmes is legyen a használata. A 137 x 66 x 10,3 milliméteres dimenziók közül a vastagsági érték kiugróan magas, a 139 grammos tömeg még nem is különösebben vészes, ami viszont problémás, hogy a készülékház összességében nagyon sarkos, sok embernek kényelmetlen, enyhén vágja a kezet, főleg akkor, ha a kijelző távoli széle felé nyújtózkodunk az ujjunkkal. Ezt a problémát tetézi, hogy a bekapcsológomb a telefon tetejének jobb oldalára került, az ergonómia tehát több szempontból is problémás.

Allview X1 Xtreme mini elölről
[+]

Az előlapon található kijelző 4,7 hüvelykes, IPS technológiájú és Full HD felbontású, ami egészen kiváló, 469 ppi-s pixelsűrűségi értéket eredményez. A feketék nem veszik ugyan fel a versenyt egy AMOLED panellel, de a 0,38 nites érték még így is kiváló, a napfényben való olvashatósággal sincs komoly gond, a betekintési szögek pedig szintén rendben vannak, a színek egyáltalán nem invertálódnak, egy kis fényerőveszteség lép fel csupán, ha valamelyik oldalról nézünk rá.

Allview X1 Xtreme mini oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview X1 Xtreme mini Alcatel OT Idol 3 (5.5) Sony Xperia E4g Asus Zenfone 2 ZE500CL
Fehér fényerő 423 nit 539 nit 435 nit 320 nit
Fekete fényerő 0,38 nit 0,56 nit 0,25 nit 0,25 nit
Kontrasztarány 1113:1 962:1 1727:1 1281:1
Színhőmérséklet 7324 K 7887 K 6870 K 7497 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kijelző alatti vezérlőgombok érintésérzékenyek, fehér háttérvilágítást is kaptak, de sajnos ennek ideje nem állítható, 5 másodperc elteltével automatikusan lekapcsolja magát, ez főleg a használat első pár napján lehet zavaró. Ezen az apró bakin kívül viszont minden megvan, mi szem-szájnak ingere, a kijelző fölött, bal oldalon található egy korrekt fényerejű, színes értesítési led, mellette a fény-és távolságérzékelő szenzorok, valamint a beszédhangszóró, illetve a 4 megapixeles előlapi kamera optikája. A készülék tetején található a bekapcsológomb, illetve a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, alulra került az OTG-képes microUSB csatlakozó és a mono hangszóró.

Allview X1 Xtreme mini hátlap
[+]

A hátlap színe megosztó, de összességében jól néz ki, ráadásul alumíniumból készült, így a minőségérzete is rendben van. Leszedni viszont nem lehet, az egyetlen kártya a microSIM, amit az oldalsó tálca kipattintása után lehet behelyezni, bővítési lehetőség nincs és az akkumulátor sem cserélhető. Az összeszerelési minőség viszont kitűnő, semmilyen recsegő hang nem érkezik a készülékház felől és nagyon merevnek érződik az egész eszköz, ez a unibody kialakítás egyik hatalmas áldása. A hátsó rész egyetlen komoly problémája a hátlap közepén erőteljesen kidudorodó kamera, amin kifejezetten nagyokat tud billeni a mobil, ha asztalra helyezve akarjuk kezelni az érintőképernyőt, az nagyon furcsa érzés lesz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

  • Allview V2 Viper S - kihúzták a méregfogát

    Hardverileg kevés, formában viszont annál több változott az Allview V2 Viper X-hez képest, melynek az utódja egy jól ismert csúcskészüléket idéz meg a középkategóriában.

Előzmények

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

  • Allview V1 Viper i4G - vipera a szomszédból

    Az Allview márka lassan, de biztosan válik egyre ismertebbé a magyar piacon is, a V1 Viper i4G egy középkategóriás készülékük LTE támogatással.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

  • Allview P6 Energy - telefon, energiabank

    Berlin, IFA, az üzemidő még tart. Las Vegas, CES, az üzemidő még mindig tart. Barcelona, MWC, és az üzemidő még mindig tart. Tényleg ilyen durva az akkumulátor?

Hirdetés