BiggiFi - nagyot akar, kicsit tud

Ismerkedés

Helyes kis dobozban ül maga a cucc, bizalomgerjesztő a csomag, a használati útmutató viszonylag rövid: dugd be a BiggiFi-t a HDMI-be, telepítsd az appot és kész. Azért ennyire nem egyszerű, mert kell neki egy microUSB töltés is, de a tévé mögött általában mindenkinél úgyis van egy sereg konnektor, szóval ez nem egy hatalmas probléma. A BiggiFi hátsóján egy szép USB host is van, ide lehet mondjuk egeret passzintani, de akár pendrive-val is meghosszabbíthatjuk a kütyüt. Oldalról microSD-t lehet betolni, erre mondjuk szükség is lesz, mert a belső tárhely 4 GB méretű. A csomagban akad még egy HDMI hosszabbító is, ami kedves gesztus.

Jó, akkor lássuk, bedugtam, átkapcsoltam a tévét a megfelelő bemenetre és rögtön láttam, hogy nagy erőkkel javasolja a képernyő, hogy töltsem le az appot. Külön Androidhoz és iOS-hez, egy-egy QR-kód is segít ebben. A szoftver ingyenes (naná), telepítést követően egyből szétnéz, megtalálja a kütyünket és elkéri annak a WiFi-nek a jelszavát, ami otthon használandó. Igen, a BiggiFi alapvetően WiFi-n kommunikál, különben nincs sok értelme, bár egy egeret beledugva még elszórakozhatunk vele, de akkor felesleges volt a sok HDMI dongle közül pont ezt választanunk, mert a BiggiFi lényege pont az, amihez kell a vezeték nélküli hálózat a működési helyén.

Apple kütyüt használóknak egy plusz lépéssel több a beállítás, de így sem vészes, ha minden sikerült, akkor a tévéből csüngő BiggiFi felugrik a hálózatra, bebootol (szép szóval), egy androidos tablet képét fogjuk a tévén látni, a telefonunkon (vagy tabletünkön) pedig egy kékeslilás hátteret kapunk egy logóval és pár felső gombbal. Innentől pedig a történet elkezd működni, a BiggiFi használatra kész.

Mielőtt azonban elkezdenénk belemélyedni a működtetés sötét bugyraiba, tekintsük át, hogy igazából milyen hardvert is kapunk 90 dollárért (vám és áfa nélkül). Egy ismeretlen márkájú SoC szolgáltatja az energiát, a kétmagos, magonként 1 GHz-es proci nem egy túl combos valami, azt viszont biztosan tudjuk, hogy a grafikus gyorsítást egy Mali-400 MP végzi, a RAM mérete pedig 1 GB. Ez elég karcsú dolog, az AnTuTu 6700 pontot adott rá úgy, hogy 720p-re állítottam a HDMI kimeneti felbontását. Pont azért, mert Full HD esetén hát, izé, kissé megizzadt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés