Evolveo StrongPhone D2 Mini - bírja a kiképzést

Bevezető, tartozékok

Az világosan látszik, hogy bizonyos gyártók elkülönítik egymástól a hagyományos, értsd komolyabb védelemmel nem rendelkező, valamint a természet elemeinek jobban álló, mondjuk vízálló telefonokat. A Samsung épp a legújabb csúcstelefonjától vonta meg a korábbi modellnél már bevezetett IP-védettséget, a Sony-nál viszont ezzel ellentétesen a középkategóriás eszközök is élvezik ezt a kiváltságot, ők alapvető szolgáltatásnak gondolják a táblagépeknél és telefonoknál. Kicsit megint más tészta az Evolveo, akik korábban már belekóstoltak az okostelefonok és a tabletek fabrikálásába, és nem idegen tőlük a riasztó, a sportkamera, és az olyan szerkezetek sem, melyeknek a rendkívül hosszú üzemidő biztosítása a célja. Náluk viszonylag egyszerű a helyzet, hiszen nem csak a vízállóság fontos szempont a termékeknél.

Evolveo StrongPhone D2 Mini kézben tartva
[+]

A vállalatnál mobilos téren nincs is sok opció, csak strapatelefonokat lehet választani, ezek robusztusak, éppen ezért jóval ellenállóbbak normál társaiknál. A StrongPhone Q4 még mindig nagy sikernek örvend itthon, a kissé visszafogottabb változatnak számító D2-t pedig szintén szép számban keresik. Mai tesztünkben a D2 Minivel foglalkozunk, aminél rögtön érdemes leszögezni, hogy ha van olyan szerkezet, amire nem illik a mini kifejezés, akkor ez kétségtelenül abba a körbe tartozik. Elöljáróban annyi elmondható, hogy a készülék KitKat operációs rendszert futtat, két SIM-et kezel, és igazából a rendszersebességbe sem köthetünk bele, a nagy kapacitású akkumulátor pedig sokáig tartó nyomkodást biztosít. A hardver viszont sok helyen már limitációkat tartalmaz, a kamerás képességeket most sem lehet pozitív szavakkal illetni, szóval szűk lesz az a réteg, akinek pont ilyen mobil kellene majd.

Evolveo StrongPhone D2 Mini doboz
[+]

Az Evolveo annak idején megálmodott egy dobozfestést, melytől az évek alatt egy kicsit sem tértek el, a lángnyelvek jelzik, hogy valamilyen ellenálló mobilt tartalmaz a telefonról készült fotót is tartalmazó csomagolás. Belül legfelül látható maga a mobil, a papírkarton legalján pedig egy microUSB kábelt, egy töltőfejet, egy normál kialakítású headsetet, valamint a csavarok kilazításához szükséges fém lapot találunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • CAT B30 - hagyományos munkagép

    Tesztalanyunk a numerikus billentyűzettel szerelt mobiltelefonok számát bővíti, ám különleges képessége, hogy víz-, por- és ütésálló, két SIM-et kezel és hosszú üzemidővel rendelkezik.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • Evolveo EasyPhone D2 - hátrébb a robotokkal

    A csehek egy idősebb korosztály számára ajánlott készülékkel rukkoltak elő, melynek vonzereje nem a hardverben vagy a lélegzetelállító kijelzőben, hanem a sok fizikai gombban keresendő.

Előzmények

Hirdetés