Evolveo StrongPhone D2 Mini - bírja a kiképzést

Multimédia, kamera

A hátlapon egy autofókuszos, ledes villanóval kisegített, 5 megapixel felbontású képek készítésére alkalmas fényképezőt találunk, az előlapra pedig egy VGA kamerát szereltek. Videókat is fel tudunk venni az elsődleges modullal, méghozzá maximálisan 720p-ben. A szoftveres felület egyszerű, de jól használható, kapásból tudunk HDR-re, panorámára és a másodlagos kamerára váltani, valamint egy gombnyomásra elérjük a galériát és a beállításokat. Utóbbiban a helycímkével ellátást, a színhatást (fekete-fehér, szépia, negatív), a kép jelleget (éjszakai, felhős), a fehéregyensúlyt, a mosolyfelismerést, valamint a felbontást babrálhatjuk. Van önkioldóra (2, 10 másodperc), sorozatfelvételre és ISO konfigurálásra is lehetőségünk.

A képminőség jobb, mint az eddigi modelleknél, ám ez a kamera is inkább csak arra való, hogy ha nincs fényképezőgép a közelünkben, akkor végső soron ezt is használhassuk. A dinamikatartomány az egyedüli, ami igazság szerint egész jó, már a HDR sem tud sokat javítani a fotókon. Innentől kezdve viszont egyre rosszabb a helyzet, minden alkotásra jellemző ugyanis, hogy kissé fátyolos és egyben fakó. A makró módnál igen messze kell vinni a tárgytól a telefont ahhoz, hogy valamelyest éles legyen a kép, ráadásul a fókusz ilyenkor is össze-vissza ugrál. A vaku gyenge, holott erre a zseblámpa funkció miatt szükség lenne egy strapatelefonnál, sok a zaj, és a vonalélességgel sem lehetünk elégedettek. Az elvileg HD felbontásban rögzített videók borzasztóan rossz minőségűek, elég csak egy pillantást vetni a tesztfilmünkre, olyan, mintha egy 240p-s videót nagyítana fel szoftveresen a telefon 720p-re.

Evolveo StrongPhone D2 Mini oldal
[+]

Rendhagyó módon érdemes az FM-rádióval kezdeni a zenés képességek taglalását, mivel körülbelül két éve nem teszteltem olyan telefont, amiben fülhallgató nélkül működött volna ez a modul. A D2 Mini viszont tudja ezt, mindenféle kábel nélkül elérjük a csatornákat, még a szoba belsejében sem recsegett egyik adás sem. Ennél egy kicsit kevésbé izgalmas maga a zenelejátszó, mely előadók, albumok, dalok és listák szerint válogatja szét a számokat. Rendelkezésünkre áll a hangszínszabályzó, az ismétléses és a véletlenszerű lejátszás. Mivel strapatelefonról beszélünk, a hangszóró igen fontos szempont, hiszen sokan meglehetősen zajos környezetben fogják használni a mobilt. Az biztos, hogy nagyon lármás a kütyü, a csengéseket könnyen meg lehet hallani, maximumra tekerve viszont már nem érdemes zenehallgatásba kezdeni, mivel a mély hangok torzítani fognak.

Evolveo StrongPhone D2 Mini Screen Shot Evolveo StrongPhone D2 Mini Screen Shot

A videókat 3GP formátumban veszi fel a kamera, viszont nem csak ezeket, hanem az MP4-eket is megeszi reggelire a szoftver, egyedül a DivX lejátszása nem ment már neki. A formátumoknál sem minden papsajt, a HD tartalmak szépen futottak, a Full HD mozik esetén azonban már nem volt apelláta, szinte mindegyik tesztfilm akadozott, ha eseménydús jelenetekre került sor.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • CAT B30 - hagyományos munkagép

    Tesztalanyunk a numerikus billentyűzettel szerelt mobiltelefonok számát bővíti, ám különleges képessége, hogy víz-, por- és ütésálló, két SIM-et kezel és hosszú üzemidővel rendelkezik.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • Evolveo EasyPhone D2 - hátrébb a robotokkal

    A csehek egy idősebb korosztály számára ajánlott készülékkel rukkoltak elő, melynek vonzereje nem a hardverben vagy a lélegzetelállító kijelzőben, hanem a sok fizikai gombban keresendő.

Előzmények

Hirdetés