Gigabyte GSmart Saga S3 - a család feje

Külső

Két jelző jut eszembe a Saga S3-ra nézve. Az egyik, hogy hatalmas, de hát ez már csak így van a phableteknél. A másik viszont, hogy egyáltalán nem néz ki rosszul. Valószínűleg a képek nem adják vissza, de nagyon gusztusos csomagolást hoztak össze a mérnökök, semmi nyoma nincs a „kínai gagyi” effektusnak. Az óriási méreteket a sarkok mellőzésével és lekerekített formákkal igyekeztek elfedni. Nem volt rossz ötlet, mert fogásra nagyon jó a gép. Nyilván egy kézzel kezelni lehetetlen, de ha csak a kezünkben van, biztosan meg tudjuk markolni. A gusztusos külső mellé nagyon korrekt minőséget is párosítottak. Az anyagválasztás teljesen rendben van, a hátlap finom tapintású matt műanyag, az előlap üveg, az összeszerelés pedig tényleg kifogástalan, kifejezetten masszív hatást kelt. Erősíti ezt az is, hogy a hátlap leszedése komoly erőfeszítésbe kerül, lötyögés, nyikorgás vagy hibás illesztés szóba sem kerül. A méretén felül viszont a súlyával is kicsit barátkozni kell, a 190 gramm nem vészesen sok, viszont a súlyelosztás kicsit az alsó térfél felé húz, ezt kézben tartva lehet csak érezni.

Gigabyte GSmart Saga S3
[+]

Maga a gyártó is büszke rá, hogy az előlap 72%-át a kijelző foglalja el, ami ugye már említve lett, hogy 6 hüvelykes. Ezen a területen 720p felbontással gazdálkodhatunk, és még fontosabb, hogy IPS panelről van szó. A képminőséggel nincs is baj, jók a színek, bőven van fényerő, a betekintési szög szintén remek, kicsit a napfényben láthatósága lehetne jobb. A szolid méretű kijelzőkeret alsó részére a szokásos három androidos érintőgomb került, itt a megvilágításon picit csiszolhattak volna még, valamint a jobbkezesek nem fognak örülni a balra került Vissza billentyűnek. Felül előlapi kamera, közelség- és fényszenzor, na meg a hangszóró osztozik a helyen. Ami hiányzik innen, az az állapotjelző LED, pedig biztos elfért volna. A hangszóró megfelelően teljesít, de egy kicsivel több hangerő a zajosabb helyeken jól jönne.

Gigabyte GSmart Saga S3
[+]

Hátulról sem egy csúnya jószág a Saga S3, a matt fekete felület nem csak kinézetre, hanem tapintásra is kellemes. Alul egy hosszúkás résen szól a kihangosító és noha ez a fajta elhelyezés 50-ből 49-szer rossz, ez most itt épp az az egy kivétel. Asztalra letéve ugyanis nem hogy veszít a hangerejéből, hanem még erősebbé is válik az amúgy sem halk ordítás. Szokásos módon márkajelzés sehol sincs, a hátlapon lévő GSmart felirat azonosítja, hogy kinek a termékét látjuk. Még feljebb a kamera kiemelkedő optikájába botlunk, melyhez dupla LED-es vaku is tartozik.

Gigabyte GSmart Saga S3
[+]

Oldalt egy vékony, fémes hatású csík fut körbe, itt találjuk a minimálisan szükséges gombokat és csatlakozókat. Jobbra van a bekapcsoló (durva lenne, ha a tetejére tették volna), balra a hangerőszabályozó. Lentre került alig észrevehetően a mikrofon, felül pedig a 3,5 mm-es jack és a microUSB lakik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Xiaomi Redmi Note - nagyra vágyóknak

    Az egyre ismertebbé váló kínai cég is helyet kér magának a phabletek piacán. A Redmi Note korrekt hardvert és méretes kijelzőt kínál elég jó áron.

  • GoClever Quantum 600 - túl nagy az arca

    Nagy kijelzős phablet kedvező áron. Akár ez is lehetett volna a Quantum 600, de a koncepció finoman szólva is zsákutcába futott, számos ponton vérzett el a készülék.

  • Huawei Ascend G7 - ár-rés a pajzson

    A kínai gyártó egy olyan középkategóriás készüléket alkotott, amibe nagyon nehéz belekötni. Prémium minőség, remek szoftver, szuper akkumulátor, de mindezért túl sokat kérnek.

Előzmények

  • Prestigio MultiPhone 7600 DUO - szelfi tepsi

    Hatalmas kijelzővel, igényes külsővel érkezett az eddigi legnagyobb Prestigio mobil, amely olyat is tud, amit eddig nem sűrűn láttunk máshol.

  • Alcatel One Touch Hero - én hősöm

    A kínai gyártó újdonsága a phablet kategóriában szeretne tiszteletet kivívni magának, kiváló kijelzővel, szép formatervvel, és sok tartozékkal rendelkezik.

  • LG G Pro Lite Dual - lájtosan profi

    Egyre többen látnak fantáziát a hatalmas kijelzős mobilokban. Az LG lebutította G Pro készülékét, amihez persze szolidabb ár is társul, az eredmény pedig nem is vészes.

  • Gigabyte GSmart Guru G1 - a név duplán kötelez

    A távol-keletről érkező, de Európát meghódítani vágyó készülék kemény legény, Full HD IPS kijelzőt kapott, nem maradt el a négymagos processzor sem, de borsos áron kínálják.

Hirdetés