Gigabyte GSmart Saga S3 - a család feje

Üzemidő, összegzés

Ha sikerül lehámozni az igen passzentos hátlapot, akkor azt láthatjuk, hogy a kártyafoglalatokon kívül nincs semmi más. Az akkumulátor ugyanis beépített, de ennél fontosabb, hogy 3000 mAh-s kapacitással bír, ami azért nem kevés. Már csak azért sem, mert itt nem egy top hardvert kell kiszolgálnia, ami jótékony hatással van az üzemidőre is. Átlagos használat mellett 2 nappal számolhatunk, de egy teljes napot még komoly kínzások mellett is végigbír.

Gigabyte GSmart Saga S3
[+]

Értékelés: Gigabyte GSmart Saga S3
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Egy szimpatikus óriást ismertem meg a Saga S3 személyében. A külső és a minőség igazán korrekt, ami alapvetően befolyásolja az első benyomásokat. A pozitívumok közé tartozik a megfelelő teljesítményű hardver, a jó minőségű IPS kijelző, a vékonysága, az erős akkumulátor, no meg természetesen a dual SIM képesség. Szoftveresen elég fapados, ami nem feltétlenül baj, hiszen így teljesen ránk van bízva, mit hozunk ki belőle, a Play Áruházból meg százával tölthetjük le a nekünk tetsző alkalmazásokat. Persze nem mehetünk el a gyengeségek mellett sem, ezekből leginkább a kamera az érintett, amely a minőségi komponensek ellenére se nyújt olyan színvonalat, mint amit várnánk. Zenében nincs gond, a hátlapi hangszóró jó elhelyezése is jó pont, akárcsak a gyári tartozék kijelzővédő fólia. Egy ekkora masina általában nem olcsó, a Saga S3 kártyafüggetlenül 75 ezer forintért kapható. Ebben ezúttal is benne van minden, tehát ÁFA, teljes doboz tartozékokkal és a 2 éves gyártói garancia. Tudom, hogy megint a kínai típusokat fogják előhozni a fórumban, de ezektől elvonatkoztatva nem olyan rossz ár ez. Ekkora képernyőt egyébként is kevesen adnak (még), így viszonylag kevés konkurense van. Az Alcatel Hero kicsit komolyabb, de drágább, és ugyanez igaz a Sony T2 Ultra-ra is. A legközelebbi vetélytárs a Prestigio 7600, amely teljesítményben nem nyújt többet (van benne NFC), árban kevéssel felette van, szintén elég jól néz ki (bár nekem ez jobban tetszik), adnak tokot hozzá. Noha ezek a készülékek hagyományos mobilként már óriásiak és emiatt mindenképp igényelnek kompromisszumot, a Saga S3-at összegzésként egy Tetszett plecsnivel jutalmazom.

Gigabyte GSmart Saga S3

Rusi

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Xiaomi Redmi Note - nagyra vágyóknak

    Az egyre ismertebbé váló kínai cég is helyet kér magának a phabletek piacán. A Redmi Note korrekt hardvert és méretes kijelzőt kínál elég jó áron.

  • GoClever Quantum 600 - túl nagy az arca

    Nagy kijelzős phablet kedvező áron. Akár ez is lehetett volna a Quantum 600, de a koncepció finoman szólva is zsákutcába futott, számos ponton vérzett el a készülék.

  • Huawei Ascend G7 - ár-rés a pajzson

    A kínai gyártó egy olyan középkategóriás készüléket alkotott, amibe nagyon nehéz belekötni. Prémium minőség, remek szoftver, szuper akkumulátor, de mindezért túl sokat kérnek.

Előzmények

  • Prestigio MultiPhone 7600 DUO - szelfi tepsi

    Hatalmas kijelzővel, igényes külsővel érkezett az eddigi legnagyobb Prestigio mobil, amely olyat is tud, amit eddig nem sűrűn láttunk máshol.

  • Alcatel One Touch Hero - én hősöm

    A kínai gyártó újdonsága a phablet kategóriában szeretne tiszteletet kivívni magának, kiváló kijelzővel, szép formatervvel, és sok tartozékkal rendelkezik.

  • LG G Pro Lite Dual - lájtosan profi

    Egyre többen látnak fantáziát a hatalmas kijelzős mobilokban. Az LG lebutította G Pro készülékét, amihez persze szolidabb ár is társul, az eredmény pedig nem is vészes.

  • Gigabyte GSmart Guru G1 - a név duplán kötelez

    A távol-keletről érkező, de Európát meghódítani vágyó készülék kemény legény, Full HD IPS kijelzőt kapott, nem maradt el a négymagos processzor sem, de borsos áron kínálják.

Hirdetés