Hirdetés

HTC One M9+ - rendszerchipből is csak hazait!

A gyártó tavalyi csúcsmodelljének megnövelt változata ujjlenyomat-olvasóval és dupla hátlapi kamerarendszerrel büszkélkedik, az erőteljesen melegedős rendszerchipet pedig lecserélték.

Hardver, szoftverezettség

A HTC-nél egy huszárvágással oldották meg az M9 melegedési gondjait: a Qualcomm rendszerchipet egy tajvani MediaTek Helio X10-re cserélték. A QHD kijelző megköveteli az emelt órajelű változatot (MT6795T), amely 2,2 gigahertzes Cortex-A53 magokat tartalmaz, egész pontosan nyolc darabot, mellé pedig PowerVR G6200 grafikus gyorsító, 3 gigabájt rendszermemória és 32 gigabájtos tárolóegység jár, ez utóbbiból körülbelül 22 gigabájtot használhatunk fel szabadon. MicroSD kártya segítségével elméletileg akár 256 gigabájttal is kitolhatjuk a háttértárat, viszont az alkalmazások telepítése a jelenlegi szoftververzióval nem megoldott, talán a Marshmallow frissítés elhozza ezt a lehetőséget is.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC One M9+ Samsung Galaxy S7 edge Huawei P9 Plus LG G5
Rendszerchip MediaTek Helio X10 Exynos 8890 HiSilicon Kirin 955 Snapdragon 820
AnTuTu Benchmark 6.x 58585 pont 131697 pont 98408 pont 137651 pont
Vellamo Browser 1873 pont 7032 pont 6106 pont 4484 pont
Vellamo Metal 1473 pont 3522 pont 3114 pont 3459 pont
Geekbench 3 (single) 998 pont 2150 pont 1769 pont 2310 pont
Geekbench 3 (multi) 4830 pont 6588 pont 6539 pont 5455 pont
GFXBench Man. onscreen 5,7 fps 27 fps 19 fps 30 fps
GFXBench Man. offscreen 8,3 fps 40 fps 19 fps 47 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 53 fps 44 fps 55 fps
GFXBench T-Rex offscreen 22 fps 86 fps 43 fps 88 fps

A benchmarkok a várt eredményt hozták, a mobil semmilyen szinten nem veszi fel a versenyt az idei csúcsmodellek hipermodern lapkáival, igazán gyenge pontja a grafikus gyorsító, ami a kijelző felbontása mellett már nem annyira fürge, mint azt elvárhatnánk. Ugyanakkor az optimalizálás rendben van, a memóriakezelés például kimondottan jó, és bár kellő gyötrés hatására tud melegedni a fémház, a One M9-hez képest tényleg kimondottan hűvös az eszköz, a zavaró szintet még a nyári forróságban sem ütötte meg. Játékoknál gyakran visszafogott a képkockasebesség, viszont a rendszerfelület villámgyors, az alkalmazások szinte azonnal megnyílnak, akadozásokkal nagyon ritkán lehet csak találkozni.

A tartózkodási helyünk szerinti kezdőképernyő és a BlinkFeed. A tartózkodási helyünk szerinti kezdőképernyő és a BlinkFeed.
A tartózkodási helyünk szerinti kezdőképernyő és a BlinkFeed. [+]

Ahogy azt megszokhattuk, a HTC a Sense 7 felületet használja a mobiljain, az Android 5.0.2-re épülő megjelenés remekül ötvözi az operációs rendszer funkcióit az elegáns, letisztult formavilággal. A rendszer legfeltűnőbb extrája a BlinkFeed, ami egy jól felszerelt hírösszegyűjtő oldal a főoldal bal szélén, amelybe igény szerint a közösségi média fontosabb tartalmai is beépülnek. A kezdőképernyő másik barátságos extrája egy widget, amely gyakorlatilag egy néhány ikont tartalmazó keret, amit otthoni, munkahelyi vagy távoli időtöltés szerint variálhatunk, annak megfelelően, hogy épp milyen alkalmazásokat veszünk elő gyakran. Az alkalmazáslista továbbra is függőlegesen görgethető, ez kezdetben sokakat megzavar, viszont a számos rendezési mód és a mappázhatóság miatt rövid időn belül megszokható a mobil kezelése.

Témák és Motion Launch gesztusok. Témák és Motion Launch gesztusok.
Témák és Motion Launch gesztusok. [+]

Megmaradt a témázhatóság, használatukhoz persze továbbra is be kell jelentkezni HTC fiókkal, de utána megnyílik előttünk az ingyenes és fizetős témák tárháza, amik a hátteret, a billentyűzet stílusát és a betűtípust is lecserélik adott esetben. A kijelző beállításai közé ismét rengeteg hasznos funkció került, ilyen például a duplakoppos feloldás és lezárás, a hangerő gombbal történő kameraindítás és a BlinkFeed villámgyors előhúzása is. Böngészéshez a Google Chrome áll rendelkezésünkre, a legfontosabb funkciókat itt is megtaláljuk, a sebesség szinte kitűnő, nem mellesleg pedig még 5-6 megnyitott oldal esetén is újratöltögetés nélkül váltogathatunk.

Google Chrome és az öt minta tárolására képes ujjlenyomat-olvasó. Google Chrome és az öt minta tárolására képes ujjlenyomat-olvasó.
Google Chrome és az öt minta tárolására képes ujjlenyomat-olvasó. [+]

Az előlap alján lévő ujjlenyomat-olvasó ergonómiailag jó helyen van, és hamar megszokható, hogy csak egy érzékelő, nyomógombként nem funkcionál. A kijelző feloldásához szerencsére nem kell semmit megnyomnunk, elég, ha a lezárt kijelzőjű telefon biometrikus szenzorát megérintjük, és ha felismeri az ujjbegyünket, akkor két másodpercen belül a főképernyőn vagyunk. Nem a leggyorsabb rendszer, amivel valaha találkoztunk, Marshmallow nélkül még a funkcionalitása is visszafogott, viszont nagyon megbízhatóan működik, akár enyhén koszos vagy nedves ujjal is.

Alkalmazásváltó és Peel Smart Remote. Alkalmazásváltó és Peel Smart Remote.
Alkalmazásváltó és Peel Smart Remote. [+]

A tárhelyet vaskosan lecsípi a mobil az első bekapcsoláskor, de ennek ellenére nem rakja tele felesleges applikációkkal magát a készülék, a Peel Smart Remote kimondottan hasznos, hiszen a mobil tetején lévő infraportot remekül tudja vezérelni, más alternatívát nem is ad rá a rendszer. A Google-féle alkalmazások megléte magától értetődő, a billentyűzet viszont a gyártó sajátja: kényelmesen használható és hibátlanul teszi a dolgát, magyarul is. Az első One óta nem maradhat el a Zoe videoszerkesztő, amivel montázst készíthetünk fotóinkból és filmjeinkből, méghozzá különösebben sok munka nélkül, kellemes zenei alávágással.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés