Hirdetés

Huawei Color Band A1 - a napra lehet nézni

A Huawei pofás ketyerével lép a filléres aktivitásmérők piacára. A Color Band A1-et nálunk feketében járt, ám elérhető trendi színekben, és mérhető vele az edzésmunka, illetve az UV-sugárzás.

Bevezető, külső

Az aktivitásmérők a csatlakoztatott eszközök legszimplább variánsai, túlzás is volna az okos jelzőt rájuk aggatni, mert egyszerű a működésük, mint a faék. A kapcsolódó mobilos szoftverek azok, amelyek a Bluetoothon érkező adathalmazból valami használhatót és hasznosat generálnak, persze ettől még történhet visszafelé kommunikáció, mondjuk az értesítéskijelzés vagy az ébresztés a karperec rezgésével. Ennyiben és egy-két esetleges extrában mindenesetre a legolcsóbb kütyük kimerülnek, cserében viszont aprók, és hetekig bírják egy töltéssel, nem véletlen a népszerűségük. Ebbe a kategóriába jelentkezik be a Huawei a Color Band A1-gyel, amely májusban, Honor Band A1 néven is debütált Ázsiában.

A Color Band A1 a Huawei Watch társaságában
A Color Band A1 a Huawei Watch társaságában [+]

A gyártónak eddig is széleskörű volt a csatlakoztatott eszközkínálata: valamivel drágábban a kerek Band értesítéskijelző, feljebb lépve a TalkBand headset/értesítéskijelző hibrid, a csúcson pedig a mindenféle kiszerelésben lenyűgöző Watch szerepel. A sencseniek tehát a legaktívabbak közé tartoznak a karra csatolható kütyük körében, és nem egy termékük bukkant már fel ajándékként egy-egy mobiljuk mellett. A Color Band A1-et szeptember elejéig, bolttól és készlettől függően a P9 lite megvásárlásával lehet beszerezni, októbertől pedig önállóan, a szilikon változatért 13 ezer forintot kifizetve (fekete, bézs, rózsaszín és türkizkék színváltozatok érhetők el). Létezik bőrszíjas variáns is (fekete, sötétlila, okkersárga, vörös), bár ezek külföldön kétszer annyiba kerülnek, és itthon valószínűleg nem lesznek kaphatók.

A Color Band A1 kiterítve
A Color Band A1 kiterítve [+]

Maga a ketyere roppant könnyű (20 g), keskeny (20 mm) és enyhén ívelt (7,4 mm), a viselése ezért teljesen észrevétlen, az ingben, pulóverben nem akad meg, különösebben az ember edzés közben sem izzad alá. A rozsdamentes acél ház IP57-es szabvány szerint por- és vízálló, a gyártó tájékoztatása szerint legfeljebb 1 méterig és 30 percig tartja kívül a vizet, használni egyébként -20 és +50 Celsius-fok között lehet. A szíjon rengeteg kis luk garantálja, hogy bármekkora csuklóra ráférjen, a csatolás a gomb benyomásával történik. Az apró eszközön se kezelőgomb, se kijelző nincs, többek között így garantálva az ígért, 28 napos működést a 70 milliamperórás teleppel. Az előlapon mindössze egy kék/narancs színű LED villog, ezt kell a nap felé fordítani az UV méréshez.

A Color Band A1 és töltőbölcsője
A Color Band A1 és töltőbölcsője [+]

A hátlapon a dokkoló két pöttye várja a mágneses bölcsőt, a felhasználó által biztosított, microUSB kábelt az utóbbira kell rádugni. A mágnesség lehetne erősebb, a Color Band könnyedén lecsúszik róla. Maga az A1 a szíj egyik vége felül kicsúsztatható a pántból, azaz a szíjak cserélhetők. Az adatokat a giroszkóp működése alapján rögzíti a karperec, a kommunikáció pedig Bluetooth LE szabvány szerint, 4.1-es vagy 4.2-es alapokon alapokon épül fel, androidos vagy iOS-es eszközzel párosítva. Az A1 a halovány LED-del vagy elég gyenge rezgéssel jelez funkciója szerint, erről már a következő oldalon írunk részletesen.

Szoftverek, összefoglaló

A Color Band A1-hez a megegyező nevű szoftvert a Play Áruházból vagy az iTunesról lehet beszerezni. Az alapkövetelmény Android 4.4 vagy iOS 7.0, illetve 4.1-es vagy újabb Bluetooth. A szokásos, mobilos párosítás után a szoftver beállításai között kell a kapcsolatot létrehozni, innentől kezdve automatikus az adatcsere. A Color Band A1 app főoldala a megtett napi lépésszámot és kilométereket egy kör közepén jelzi, körülötte grafikusan látszik, hol tartunk a cél felé. Kicsit lejjebb a sétálás, a futás és a kerékpározás aktív percei látszanak, az A1 automatikusan érzékeli, épp melyik tevékenységformát gyakoroljuk. A kört megérintve grafikonon is megtekinthetők a napi aktivitásértékek, idő vagy kalória szerinti lebontásban. Elérhető havi nézet is, az eredmények pedig megoszthatók.


[+]

Jobbra lapozva az alvásciklusok adatait lehet megkukkantani. Az A1 szintén automatikusa dönti el, mikor tértünk nyugovóra, majd mélyalvás, könnyed alvás és ébrenlét kategóriák szerint listázza, mennyire volt hatékony a szundink (ha ezt nem tudnánk reggel magunk megállapítani). A harmadik lapon lehet az UV-indexet mérni: az eszközt csak a nap felé kell fordítani (a sugaraira merőlegesen), és öt másodperc után kijelzi a szoftver, egytől kilencig, hogy milyen intenzitással tűz. Alul, kis ikonok villannak fel, kéken jelezve, hogy milyen fajta védelmet javasol a Huawei (napszemüveg, naptej stb.).


[+]

Nincs pontos aktivitáskövetés az alapadatok megadása nélkül: a Color Band a nemre, az életkorra, a magasságra és a testsúlyra kérdez rá, és a kalóriaégetést, illetve a megtett távokat ezek alapján próbálja kalkulálni, a szokásos korlátokkal (a GPS-es kütyük például sokkal pontosabbak a méterek és kilométerek számlálásában). Ugyanitt tudjuk a napi lépéscélt megadni, ezer és 40 ezer lépés között. Alapból 10 ezer lépést vár el tőlünk az A1.


[+]

Az aktivitáskövetésen túl kérhető, hogy az A1 rezegjen és a LED felvillanjon bejövő hívás vagy SMS üzenet esetében. Ennek a működési időintervalluma beállítható, azaz nem a mobilok hangüzemmódjától függ a dolog. Sajnos egyéb alkalmazásértesítést nem kezel a Color Band. Ébresztés viszont beállítható, noha a rezgés annyira gyenge, hogy én nem keltem fel rá. Végezetül pedig, a karkötőre rá lehet keresni Bluetooth hatótávolságon belül, ám ha nincs szem előtt, a rezgés és a halovány LED aligha fogja leleplezni a helyzetét.

Pont azt hozza a Color Band A1, amit a belépőszintű aktivitáskövetők
Pont azt hozza a Color Band A1, amit a belépőszintű aktivitáskövetők [+]

A Huawei Color Band A1 pont annyira egyszerű, mint bármelyik ilyen jellegű riválisa, 13 ezer forintért ne is várjunk GPS trekkert, értesítéskijelzést, pulzusszám mérést vagy komolyabb vízállóságot. Cserében nem kell érte otthagyni egy vagyont, az automatikus aktivitáskövetés roppant takarékos (három-négy hét kijön egy töltésből), és az A1 nem csak apró, kényelmes és észrevétlen a csuklón, egész pofásan is néz ki, legyen szó a szilikon vagy bőr variánsokról. Az extrát az UV-szint mérése jelenti, melynek pontosságát ugyan nem tudtuk ellenőrizni, ám többszöri próbálkozásra is ugyanazt az értéket dobta ki, tehát nincsenek komoly inkonzisztenciák. Ha még a szélesebb körű értesítéskijelzés és a hangjelzés is belefér, illetve a bölcső erősebben vonzza magához a Color Bandet, nem marad kifogásolnivaló, ám a folytatásra is kell hagyni fícsöröket, nem igaz? Az A1 nekünk határozottan tetszett.

Huawei Color Band A1

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

  • Bemutatkozott a Xiaomi Mi Band 2

    A Xiaomi OLED kijelzővel dobta fel aktivitásmérő karperecét, az ár maradt arcpirítóan kedvező, az üzemidő pedig állítólag 20 napos.

  • Huawei Band / Honor Zero - amennyi kell

    Itthon Huawei Band néven kapható a kínai cég minimalista, alapvetően nőknek ajánlott okosórája, ami elérhető áron nyújt pont annyit, amennyit kell neki.

  • Huawei Watch - pontosan egy klasszikus

    Okos, gyönyörű, érzi a szívdobbanásom és gondosan felügyeli minden lépésem. Ez nem az eszményi feleség, hanem csak egy okosóra. De abból az eddigi legszebb.

  • Microsoft Band - a bóvlinak látszó tudás

    Roppant satnya élőben a Microsoft Band, viszont tényleg az egyik legjobb olyan termék, amit csuklóra kell rögzíteni és kommunikál a telefonnal. Ráadásul mindhárom nagy platformmal működik.

Hirdetés