Huawei P30 Pro - teletalálat

5x-ös teleobjektíves lencsével emeli a Huawei a tétet, hogy fotózásban ismét hozzá igazodjanak. A sebesség és az üzemidő is ott a szeren, de hová lett a beszédhangszóró?

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A P30 Pro két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával és mindkét kártya esetében elérhető LTE-vel. Minden hazai 4G sáv és a VoLTE is támogatott, a beszélgetési minőség pedig abszolút rendben, bár a legzajosabb környezetben a régi technológia jobban koncentrálja a hangot. A másik oldalon sosem volt panasz, tisztán értettek. A kétcsatornás WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac (wave 2) szabványú kitűnő érzékenységgel (Direct, HotSpot, Display), a Bluetooth pedig 5.0-s (BLE, SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC, LHDC). Elvileg rövidebb a válaszidő, ami játék közben lehet hasznos, és az antenna erősítő funkcióval bővült: ha a készülék érzékeli, hogy gyenge a BT-kapcsolat (mondjuk a telefon két vastag fallal odébb került a hangleadótól), megtolja a jelet. Mondjuk lehet, hogy ez eszköz vagy verziófüggő: a Helm Audio True Wireless, az ATH-SR30BT és az SRS-X11 hangja épp ott szakadt meg a P30 Prótól távolodva, ahol a Mate 20 Próra csatlakozva.


[+]

Az USB 3.1-es (MTP, OTG, DisplayPort – a Type-C portra a legkülönfélébb összekötő- és átalakító kábelek mehetnek EMUI Desktop vagy képernyőtükrözés funkcióhoz, ami vezetékmentesen is opció), ide várja a phablet a fülest vagy a dobozból kispórolt jack átalakítót. A navigációs modul az A-GPS mellett a GPS (L1 + L5), a GLONASS, a BeiDou, a Galileo (E1 + E5a) és a QZSS (L1 + L5) műholdakat használja, a GPStest és a Geo++ appok szerint gyakorlatban is két csatornán, szobabelsőben is gyors pozicionálással. Nem hiányozhat az iránytű (ami kissé pontatlan), az NFC, az infraport, a hall szenzor, a giroszkóp, a gyorsulásmérő, a légnyomásmérő vagy a színhőmérséklet érzékelő.


[+]

A 4200 mAh-s telep kitűnő üzemidőt biztosít, a legbuzgóbb fotózás, videózás és játék esetében is bő egynapos használattal, ami kettőre ugrik, ha nem nyúzza az ember a kamerát folyamatosan, és háromra, ha szupertelefonját méltatlanul elhanyagolja. A képernyőidők 7-8 óra között mozoghatnak szokástól és fényerőtől függően, ami kitűnő, bár még ennél is többet hoz az IPS panellel szerelt sima Mate 20. Fél óra alatt mindenesetre 70% töltöttség kerül a telepbe a 40 wattos SuperCharge töltővel, bő egy óra alatt pedig az egész megvan. Adott a vezetékmentes Qi gyorstöltés 15 watton, illetve az 5 wattos fordított töltés, amivel leginkább füleseket, semmint másik P30 Prót érdemes kisegíteni az alacsony teljesítmény miatt. Megfelelő zsineggel vezetékesen is megoszthatja energiáját a masina, ami alacsony készenléti fogyasztással operál, takarékos és ultratakarékos módot is felkínál, az appok pedig automatikusan és kézzel is felügyelhetők. A szintetikus üzemidőteszt Huawei mobilokon trükkös, 8 óra alatt, 150 niten mindenesetre 60%-ra ment le a töltöttség, azaz 20 órát lehet videózni egy töltésről egyhuzamban, illetve 16,5-öt netezni egy másik kalkuláció szerint.


[+]

Értékelés: Huawei P30 Pro
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9,5 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

Azzal nyitni a végszót, hogy a P30 Pro a Huawei eddigi legjobb telefonja, kötelező frázisnak tűnik, ám akadt már csúcskészülék, amelyik a párnapos teszten elhasalt. Ezért jó aláhúzni, hogy tényleg ez a sencseniek eddigi legjobbja, ami a Mate 20 Próra is lapot húzott, és bár csak FHD+ felbontású a kijelző, a panel minden helyzetben kifogástalan, rajta kívül pedig csak egy cseppnyi kamera maradt az előlapon. Hatékonyabb lett az OLED egység mögül operáló ujjlenyomat-olvasó, roppant gördülékenyen fut az EMUI 9.1, piacvezető az alkalmazáskezelés és a játékélmény, ehhez pedig remek üzemidő, roppant gyors töltés és vezetékmentes visszatöltés jár. Ám ezek mind technikai jellegű dicséretek, mint az IP68-as védelem, miközben a készülék esztétikai oldalról is odateszi magát, több színváltozatban is elégedetten csettinthet az ember. A slusszpoén pedig mi más lenne, mint a tovább lépett, periszkópos rendszerrel megáldott segédkamera, így bármilyen zoomtartományban, nappal és este is vígan lehet kattintani (a ToF modult később próbálom ki).

A plecsnikérdést viszont árra, konkurenciára és arra a megfoghatatlan érzésre kell levetíteni, hogy a jelenlegi készülék mennyit fejlődött a legutóbbihoz képest. 300 ezer forintért 6/128, 330 ezerért 8/256 GB-os kiszerelésben a Huawei is annyit kér el csúcsajánlatáért, amit egyébként más gyártó se szégyell, pedig a magyar pénztárcának ez komolyabb vagyon. Oké: az április 1-jétől elérhető készülékhez két hétig, promócióban Watch GT okosóra jár, ám ha azt vesszük, hogy a microSD foglalat és a jack kimenet után most már oda a sztereó hangszóró és az értesítő LED is, azt érezheti az ember, hogy a gyártó amikor ad, akkor valahonnan elvesz. 230 ezerért ezért ráadásul a jack port odafért a sima P30-ra, nem nagy kompromisszum a Mate 20 Prótól megöröklött, tripla hátlapi kamera, FHD+ ott is az OLED kijelző és Kirin 980 az SoC. Ráadásul maradt annyi káva, hogy a fogás biztosabb legyen, a vétlen érintés pedig ritkább. Oké: nincs Qi töltés, és bár van normál beszédhangszóró, kihagyja a sztereó ziccert. De már Mate 20 Pro ára is esett, így az is belső konkurencia.


[+]

A Huawei aktuális zászlóshajója mindazonáltal magabiztos erődemonstráció akármelyik Galaxy, iPhone, LG vagy Sony mobil ellenében, kevés gyakorlati kompromisszummal. Ilyen a videózás: sokan évekkel ezelőtt összerakták a stabil 4K felvételt, és kiegyensúlyozottságban, képkockasebességben újabb szintet léptek, itt pedig bőven maradt tér a fejlődésre. Ennyi még bőven belefér, hiszen a P30 Próval a vásárló jó időre letudhatja a mobilvásárlást, bár érdemes tokra és jack átalakítóra is hamar beruházni. Egyszerűen csak az a szintugrás hiányzik, amit a Mate 20 Pro hozott pár hónapja, ám ettől még az aktuális csúcsmodell a világelsőségre törő Huawei legtutibb telefonja.

Huawei P30 Pro

Bone123 a.k.a. Hidegkuti Zoltán

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Picit átszabták a Huawei Watch GT-t

    Apró dizájnváltozások mellett leginkább a szíj hoz látható különbséget az új variációkban. A remek AMOLED panel és a sok aktivitáskövető funkció maradt, érkezik a magyar rendszernyelv.

  • Pimaszkodik a Xiaomi

    A Xiaomi Twitteren tett közzé egy közismert mémet, amiben a Huawei P30-at állították pellengérre.

  • Befutott a P30 Pro első frissítése

    A 404 megabájtot foglaló csomag az apróbb javítások mellett elhozta az alkalmazásikonokat a mindig aktív kijelzőre.

  • Csendben startolt el a P30 lite

    Kanadában már előrendelhető, Európába később érkezik a Kirin 710-zel szerelt, kameracseppes középkategóriás.

Előzmények

  • Periszkópos zoomkamerával érkezik a P30 Pro

    Erről Clement Wong beszélt a vállalat részéről, a zoomtartományra pedig Bruce Lee fotói nyújthatnak megfejtést. Hivatalos videoelőzetes is érkezett.

  • Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból

    Az új P-sorozat csúcsmodellje három hátlapi kamerával, OLED kijelzővel, betüremkedéssel és mesterséges intelligenciával próbál tarolni. Irgalmatlan jó telefon, de nem hibátlan.

Hirdetés