Karbonn A19 - indiai fűszer

Multimédia, kamera, összegzés

A Karbonn A19 a szegmensben szokatlanul nagy felbontású, 8 megapixeles hátlapi kamerát kapott, ráadásul a ledes villanót sem spórolták ki, így pozitív érzelmekkel álltunk a fotós teszt elébe. Mielőtt azonban a szemeinket a képekre vetnénk, nézzük, mit tud a fényképezőalkalmazás! A kamerarendszer elvileg autófókuszos, a gyakorlatban azonban fixfókuszos rendszer jár, így a kijelző megfelelő részét megérintve nem az élesség, hanem az expozíció igazodik a választásunkhoz. Baloldalt négy kameramód közül lehet választani (automata, HDR, panoráma és mosolyexpozíció), jobboldalt exponálni, a videofelvételt indítani, a beállításokat előhívni és a képeket visszanézni lehet. Kézi módban expozíciókorrekció, érzékenység, fehéregyensúly, illetve néhány effekt és szcéna választható ki, opcionálisan a GPS-koordináták mentése is bekapcsolható.

Karbonn A19
[+]

Kezdeti lelkesedésünk a fotókat visszanézve alábbhagyott. Ideális fényviszonyok mellett ellőtt képek esetében „csak” az átlag alatti vonalélességgel, az alulexponálással, a képzajjal és az érzékelhető szoftveres utómunkával volt problémánk, egyébként a fehéregyensúly egy-két fura tévedést leszámítva egész megbízható volt. Az agresszívabb fényviszonyokat azonban már nem bírta a szenzordinamika, ilyenkor a HDR-mód szinte kötelező választás volt, ami tovább lassított az amúgy sem túl gyors szoftveren. Nappal azért sikerült egy-két vállalható fotót készíteni (többségében ezeket osztottuk meg a kedves olvasóval), este viszont igen problémás volt a helyzet, komolyabb fényforrásokat még csak-csak, a sötétebb részleteket viszont már nem igazán sikerült megörökíteni, amin az alacsony hatótávolságú ledes villanó sem tudott javítani. Fixfókuszos rendszer miatt makrós próbálkozásainkat sem kísérte túl sok siker. Az A19 VGA felbontású videót tud rögzíteni 30 fps sebességen és 3gp kódolással, a képminőség ehhez mérten átlagon alulinak, a hang pedig tompának bizonyult. Nappali részlet itt, esti pedig ejjel tekinthető meg.

Alcatel One Touch Pop 8 screen shot Karbonn A19 screen shot

A zenelejátszó gyári androidos, vizuális körítés nélkül. Zenéinket rendezhetjük előadók, albumok, számok és lejátszási listák szerint, az utóbbiakat természetesen mi is összeállíthatjuk. Az alkalmazáshoz jár hangszínszabályzó 3D és mélyhangkiemelési funkciókkal. Az A19 FM-rádiót is kapott, amely a füles bedugásával megfelelően működik is. Mindkét alkalmazáshoz jár kezdőképernyős és értesítési paneles widget. A videolejátszó fapados, a H.263, H.264 és mpeg4 kódolású tartalmak lejátszásával nem volt gondja (legfeljebb HD felbontásig), az DivX, Xvid és ac3 tartalmak meghajtásához viszont áruházas alternatívák után kell néznünk, bár ilyen kijelző mellett a dolgot nem nagyon erőltettük. A hátlapi hangszóró egész hangosan szól, bár az apró rács irányából csak közepes minőségű hang árad, de legalább a hívási értesítést jó messziről hallani lehet. A mellékelt, hagyományos kialakítású headset nem is rossz darab. Nem ezzel fogjunk tömörítetlen zeneszáminkat maximálisan kiélvezni, de mellékeltek ennél már sokkal gyengébben szóló fülest is mobiltelefonhoz.

Karbonn A19
[+]

Értékelés: Karbonn A19
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az A19 tesztelésekor két dologra voltunk kíváncsiak: mire képes a készülék a magyar piacon az árszegmensében, illetve, ha már a Karbonn és a MediaTek kulcsszereplői a hamarosan induló Android One projectnek, mennyire lehet használható androidos készüléket összerakni 100 dollárnál kevesebb pénzből. Megfelelve az indiai igényeknek, a készülék 2 SIM-es kiszerelésben, microSD kártyafoglalattal és FM-rádióval jelent meg, úgyhogy az alapok adottak voltak egy decens készülékhez, a kétmagos MediaTek processzor azonban túl gyengének bizonyult a kielégítő napi használathoz. A kijelző is szenved minden létező hibától (alacsony fényerő, hűvös színkalibráció, rossz betekintési szögek, alacsony pixelsűrűség), és az üzemidő is átlag alatti. Úgy gondoljuk, hogy az A19 kedvező indiai ára mellett sem üt meg egy olyan elvárható szintet, ami mellett érdemes a napi teendők egy részét okostelefonra menteni, nálunk pedig valamivel drágábban, 30 ezer forintért lehet megvásárolni. Ez az ár eléggé túlzónak tűnik, bár nyilván tisztában vagyunk vele, hogy a hazai terhek (áfa, Artisjus, stb.) nem csekélyek, de még így sem indokolható ez az árszint, számos sokkal ismertebb márka kedvezőbb árfekvésben kínál hasonló tudású eszközöket.. Ennek ismeretében nem tudjuk a Karbonn A19-et ajánlani, kezdő készüléknek ott van mondjuk a kompaktabb és remekül optimalizált LG L40 , az egész jó Huawei Ascend Y330 vagy a remek windowsos Nokia Lumia 525. Mindenesetre kíváncsian várjuk, hogy egy Android One keretében érkező Karbonn telefon mit tud majd kihozni ugyanakkora forrásból, remélhetőleg többre, mint a nálunk járt darab.

Bone123

A tesztkészülék az eMAG jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés