LG G Pad 7.0 - a következő epizód

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A hozzánk eljutó G Pad variáns nem rendelkezik SIM-foglalattal, ám létezik belőle ilyen változat, mely a 4G/LTE hálózatok sebességét is képes kihasználni. Tesztalanyunknál meg kell elégednünk a 802.11b/g/n szabványokat támogató WiFi-vel, melynek vételi erőssége kimondottan jónak mondható. Rendelkezésre áll még a Bluetooth 4.0, valamint az A-GPS egység is. Utóbbi nem csak a megléte miatt örömteli, hanem azért is, mert látja a GLONASS műholdakat, így rendkívül gyorsan és pontosan határozza meg helyzetünket, nagyjából tíz méteres pontosságra kell számítani. A microUSB csatlakozó 2.0-s, támogatja az USB-OTG-t, így külső eszközöket tudunk a táblagéphez csatlakoztatni.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

A LG kétféle böngészőt telepített a gépre, az egyik természetesen a Chrome, mellyel a könyvjelzőket, az előzményeket, és más adatokat tudunk szinkronizálni az asztali verzióval. A másik a dél-koreaiak gyári programja, szerintem ez jobban sikerült a Google-féle megoldásnál. Internetezés közben több lapot meg tudunk nyitni a háttérben, melyek között fülek segítségével lehet váltani. Egy gombnyomással elérjük a kezdőlapot, a könyvjelzőket, ugyanilyen mozdulattal pedig akár a QSlide funkciót is igénybe vehetjük, aminek a segítségével kis ablakba kerül minden, így böngészgetés közben akár mást is csinálhatunk. Kérhetünk asztali nézetet, a honlapok tartalmát későbbi offline olvasásra menthetjük el, a rögzítés plusz menüpont segítségével pedig egy adott képterületet őrizhetünk meg. Még egy dolgot ki kell emelni, ez pedig az olvasómód, ezáltal könnyebben lehet a szöveget elolvasni, hiszen nagyítani és kicsinyíteni is tudunk a betűkön.

LG G Pad 7.0 vs. Alcatel One Touch Pop 8
[+] LG G Pad 7.0 vs. Alcatel One Touch Pop 8

Értékelés: LG G Pad 7.0
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt egy 4000 mAh akkumulátor látja el energiával a masinát, méghozzá egész jó hatásfokkal. Az átlagos használat azt mutatja, hogy kevés játék, sok böngészés, és közepes mennyiségű filmnézés esetén körülbelül 7 órás üzemidőre számíthatunk, nyilvánvalóan a sima netezést több ideig bírná szuflával a telep, ami egy hét hüvelykes géptől elég jó eredménynek számít.

Nem kell nagyon indok hozzá, az LG megint letette a névjegyét a tabletes asztalra, hiszen a G Pad 7.0 igencsak jól sikerült. Főleg annak fényében igaz ez, hogy két év hivatalos garanciával jelenleg 40 ezer forintért vihető haza a termék, ami azért utat mutat sok konkurens gyártónak. A dél-koreaiak újdonsága ugyanis egész korrekt hardverrel rendelkezik, ami bőséges erőforrást biztosít ahhoz, hogy a rendszer akadásmentesen fusson. A másik, ezzel kapcsolatos pozitívum, hogy az LG rengeteg szoftveres extrát meghagyott tesztalanyunk esetén, átültette a legújabb felületet, megmaradt az infralámpa, ezen felül pedig a gyártó saját szoftveres kínálatának nagy részét és megkapta, rendelkezésre áll az elvileg tuti biztonságos Knock Code, és a kényelmes használatot garantáló többablakos mód is. Az akkumulátoros üzemidő szintén a napos oldalra tartozik, jól bírja a megpróbáltatásokat a táblagép. Két helyzetben érezhetjük, hogy ez azért nem egy csúcskategóriás eszköz, az egyik a kamera, mely inkább csak jelzésértékű, a másik pedig a kijelző fényereje, ami ugyan nem tragikus, de nyáron gondot okozhat a táblagép használójának. Ettől még persze egy majdnem tökéletes termékről beszélhetünk, melynek igazi konkurense az ASUS Memo Pad 7 (ME176C), mely pár ezer forinttal drágább ugyan, ám az Intel négymagos processzora jóval erősebb főszereplőnk erőforrásánál. Ettől még a G Pad 7.0 kimondottan ajánlott kütyü, aki ezt választja, biztos nem fog csalódni sem a gyártóban, sem a kategóriában, sem pedig az Android rendszerben.

LG G Pad 7.0

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Előzetes képen a G Watch R

    Az LG egy hivatalos fotót töltött fel Facebook oldalára, melyen egy kör alakú megjelenítővel rendelkező okosóra pózol.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

  • Még idén érkezhet a G Flex 2

    Az LG hajlított kijelzővel szerelt csúcstelefonjának második generációs változata a hírek szerint még az idei év vége előtt a boltok polcaira kerülhet.

  • Megjelent az LG Wine Smart

    Hazájában bejelentésre került az LG múltidéző, szétnyitható profilú okostelefonja, a Wine Smart

Előzmények

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

  • LG L90 - ellentétek a családban

    Apró eltérések vannak az LG G2 mini és az L90 között. Ezek az LG szerint forintosíthatók, az L90 ugyanis olcsóbb ketyere, de pár dolog hiányzik belőle, amit házon belüli vetélytársa megkapott.

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG G Pad 8.3 - vissza a jövőbe

    Végre megint van LG táblagép a piacon. És ez főleg azért jó hír, mert egy kifejezetten korrekt, mégsem túlárazott masinát tett le a koreai gyártó. Így kell visszatérni.

Hirdetés