LG L80 - megy a levesbe?

Multimédia, kamera, összegzés

Az LG L80 8 megapixeles, BSI technológiájú hátlapi kamerát kapott, amely legfeljebb 3264 x 2448 pixelen képes fotót rögzíteni. A videofelbontás érdekes módon csak WVGA, azaz 800 x 480 pixel, 30 fps sebességen. Mivel a kamerarendszer autofókuszos, az érintőfókusz is támogatott és működik is, bár az élesítés sebessége meglehetősen lomha. Az élőképen elérhetők a ledes villanó opciói, a váltógomb a VGA felbontású előlapi kamerára, a módválsztó, a beállítások menü, a fotó/video kapcsoló, a galéria és persze az exponálógomb. Fényképezni egyébként a hangerőszabályzóval is lehet. Kézi módban az expozíciókorrekció, a fókuszmód (auto, kézi, arckövető), az érzékenység (ISO100-800), a fehéregyensúly, az önkioldó és némi effekt állítható. Exponálni lehet hangvezérléssel is. Kameramódokból a normál mellett jár sorozatfelvétel, sport a gyors mozgások elkapására, valamint panoráma. A galériához járnak alapvető képszerkesztési módok, emellett a fotókból diavetítés is indítható.

Az LG L80
[+]

Az L80 fotói a középkategória alsó szegmenségben elfogadhatók. Nappal leginkább a fénydinamika szűkössége szúrhat szemet, bár nem vészes a helyzet, ahogy a vonalélességre sem lehet túlzottan panaszkodni. Azért némi elmosódást és témától függően valamennyi színes zajt ki lehet szúrni, tehát a drágább készülékekkel az L80 nem tud versenyre kelni. A képek expozíciója és fehéregyensúlya általában pontos volt, az élesítés is oda sikerült makró témák esetében, ahova szerettük volna. Komolyabb kritika inkább az esti képességeket érheti, automatikus módban, magas érzékenység mellett komolyan visszaesik a részletgazdagság, és jó adag képzaj is megjelenik, bár alacsonyabb ISO-t kiválasztva – amely stabil kezet és mozdulatlan témát igényel – akár egy-két használható fotó is lőhető. Ebben egyébként segítségünkre lehet az átlagos fényerejű vaku is. A videominőség az alacsony felbontás és bitráta miatt csak vészmegoldásnak javallott, a magas tömörítési zaj és a tompa hangok miatt nem ezzel a készülékkel érdemes életünk fontos momentumait rögzíteni.

 LG L80  LG L80

Az L80 az LG saját zenelejátszó szoftverét kapta meg, amely albumok, előadók, műfajok, listák és mappák alapján képes rendezni zeneszámainkat. A lejátszóhoz jár kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles widget is, valamint opció YouTube tartalom keresésére a számokhoz. Extraként megemlíthető, hogy a fülhallgató csatlakoztatásakor az értesítési panelen megjelenik egy multimédiás ikonsor, amivel villámgyorsan elérhetjük hangalapú tartalmainkat. A hangszínszabályozó viszont sajnos kimaradt. FM-rádió is jár RDS-sel, a beüzemeléshez csatlakoztatni egy fülest, például a gyári headsetet, ami egyébként nem egy nagy szám, ha zenei képességek felől vizsgáljuk, a mélyhangok igen gyengék, de a magas tartományok sem szólnak túl szépen. A hangszóró viszont kiemelkedően hangos is tud lenni, igaz a maximum fele már hallgató torzítás. A hiányzó mélyhangokat leszámítva alacsonyabb hangerőn azonban egész jó minőségben szólalnak meg a zenék, amennyiben a hátlapi hangszórót nem tompítja mondjuk az asztal lapja.

 LG L80

A videolejátszó rendelkezik egy-két extrával, így az ujjunkat a képernyő baloldalán függőlegesen csúsztatva a fényerő, a jobboldalon pedig a hangerő állítható. A tartalmak átméretezhetők, lejátszhatók ablakos módban és képernyőképet is lehet róluk lopni. A H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokkal az L80 rendben megbirkózik, az Xvid, DivX és AC3 tömörítésekkel viszont nem, ezek lejátszásához az Áruházban kell alternatíva után nézni. A lejátszott tartalmak közül a HD felbontásúak még rendben futnak, a Full HD-s videók viszont már erősen dadognak.

Az LG L80
[+]

Értékelés: LG L80
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Ha rutinszerű összefoglalót kellene tartani, azt mondhatnánk, hogy decens készülék az L80, ugyanis a középkategória aljának elvárásaihoz mérten elfogadható sebességet és számos szoftveres extrát nyújt, valamint a szegmensben egész jónak mondható kamerát. Továbbá a képernyő/képernyőkeret arány is igen előnyös, az üzemidő pedig kifejezetten jó. Csakhogy mindennek a WVGA, azaz 480 x 800 pixeles kijelző az ára, ami 5 hüvelyken nagyon alacsony pixelsűrűséget jelent. Éppen ezért az LG felületének betűmérete már-már zavaróan nagy, a webes tartalmak megjelenítése pedig az apró karakterek miatt problémás. A készülék ára meg valóságos hidegzuhany, mi jelen pillanatban 68 ezer forintért látjuk a GSM boltok polcain, ami érthetetlen árcédula. Ennyiért bőven belefér egy HD kijelzős Ascend G630, vagy egy immáron itthon is hivatalosan forgalmazott Xiaomi Redmi 1s , ugyancsak HD megjelenítővel. Aztán ott a WayteQ Talk 5H még nagyobb kijelzővel, vagy az Alcatel One Touch Idol 2 S, ugyancsak 720p-s panellel. Ráadásul a fenti készülékek mindegyike négymagos SoC-vel kapható, amelyek jobban szerepelnek a szintetikus teljesítményteszteken is. Az, hogy az L80 a qHD-s LG L90 -nél is drágább, végképp megpecsételi a sorsát, aki mindenképpen az LG kötelékein belül szeretne középkategóriás készüléket, jobban jár azzal a modellel.

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • LG G Pad 7.0 - a következő epizód

    Az LG egyre komolyabban veszi a tabletes piacot, újdonságuk korrekt hardverrel rendelkezik és megkapta a legújabb rendszerfelületet is.

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

  • LG L90 - ellentétek a családban

    Apró eltérések vannak az LG G2 mini és az L90 között. Ezek az LG szerint forintosíthatók, az L90 ugyanis olcsóbb ketyere, de pár dolog hiányzik belőle, amit házon belüli vetélytársa megkapott.

  • LG L70 - nem pejoratív koppintás

    Gazdag szoftvercsomaggal, kopogtatós funkciókkal és KitKattel érkezett meg az LG új ötvenezrese, ám a szerény hardver és a néhány apró hiba rontja az összképet.

Hirdetés