LG L80 - megy a levesbe?

Szoftverek

Az LG L80 az Android KitKat 4.4.2-es verzióját futtatja, azon pedig a LG saját, jelentősen átdolgozott szoftveres felülete fut. A kezdőképernyőnek legfeljebb hét oldala lehet, amelyre 4 x 4-es kiosztásban lehet ikonokat és widgeteket dobálni. Utóbbiból jár néhány extra, így multimédiás minialkalmazások, kedvencek, könyvjelzők, naptár, vaku, óra és világóra.

A kezdőképernyő hosszú érintéssel vagy kétujjas csiptető mozdulattal rendezhető újra. Widgeteket a zárképernyőre is lehet helyezni, ugyanitt a Knock Code, vagyis koppintás kódos védelem is elérhető, erről bővebben itt lehet olvasni. A zárképernyőn egyébként négy ikon is el lett helyezve, hogy a telefonkönyvbe, SMS-applikációba, az e-mail kliensbe, vagy a kameraalkalmazásba gyorsan be lehessen lépni. A képernyő két koppintással felébreszthető és lezárható, az utóbbit a kezdőoldalak üres felületén, valamint az értesítési sávon lehet véghez vinni. A Google asszisztense és a QuickMemo ablak a home, az alkalmazásváltó pedig a menü gomb hosszú lenyomásával érhető el.

 LG L80  LG L80

Az értesítési panel meglehetősen zsúfolt, köszönhetően a nagy betűméretnek. A legfelső sorban a gyorskapcsolók találhatók, egyszerre öt, a többit jobbra gördítve lehet elérni. Alatta a QSlide, vagyis ablakos alkalmazások ikonjai láthatók (videók, böngésző, névjegyek, üzenetek és naptár), ami alá a fényerőállító csúszkája lett elhelyezve. A képernyőnek nagyjából a fele jut az értesítésekre. Az L80 beállításmenüje fehér hátterű, fekete szövegekkel és apró ikonokkal. A menüpontok négy részre vannak osztva. A hálózatok fül alatt az antennák és az internet-megosztás részéletei állíthatók. A hang menü pont alatt a profilok és értesítési hangok mellett a csendes mód beállításai érhetők el hívásszűrési opcióval. A kijelző alatt a szokásos beállítások mellett a betűméret (ami alapból a grafikus felületen elég nagy) és a betűtípus állatható. A többi beállításhoz az általános fül alatt lehet hozzájutni.

 LG L80  LG L80

A gesztusok közül a kétkoppintásos megoldás mellett elérhető a híváselutasítás és értesítési hangok elnémítása a telefon lefordításával, ugyanilyen módszerrel a videolejátszás is megállítható. A vendég üzemmóddal az általunk kiválasztott applikációkra és kapcsolattípusokra korlátozhatjuk egy másik felhasználó lehetőségeit készülékünkön, a mód aktiválásához mintás kódot kell megadni. Az L80 támogatja a QuickWindow készülékvédő tokokat is, így a megfelelő kiegészítővel az ablakosan kivágott részen keresztül is irányítani lehet a készüléket.

 LG L80  LG L80

A telefonkönyv és névjegyek alkalmazás öt fülből áll. A tárcsázó rendelkezik gyorshívó opcióval. A névjegyek megtekinthetők ABC sorrendben, csoportok és kedvencek szerint is. A tételeket rendezni lehet vezeték- és keresztnév szerint. Rendben működik a névjegyek összefűzése és szűrése, valamint a szinkronizálási opciók is. Az SMS és email applikációk egyszerű kivitelezésűek, használatukkal nem volt gond. Beviteli módból jár a Google hangalapú gépelése és az LG billentyűzete. Az utóbbi rendelkezik magyar szótárral, szójavaslatokkal és szókiegészítéssel, valamint támogatja a QWERTZ karakterelrendezést is. Kellemes extra, hogy a számbillentyűk a betűk fölött elérhetők. Az kijelző panel mérete és érintésérzékenysége miatt a gépelés egész kényelmesnek mondható.

 LG L80  LG L80

Az alapvető szoftverek közül jár a Google csomagja (Kereső, Gmail, Google+, Drive, Fotók, Hangouts, Térkép és Play szolgáltatások), valamint olyan alaptudású eszközök, mint a számológép, diktafon, óra, ébresztő, időjárás vagy a jegyzetelő. Biztonsági mentéseket az LG Backuppal lehet végezni, akár ütemezve is. Az LG által telepített alkalmazásokat a Frissítés / App központ kezeli, további tartalmakat az LG Smart World segítésével lehet beszerezni. A RemoteCall Service segítségével az LG munkatársaival lehet a készüléken eligazodni, vagy valamilyen problémát megoldani. Box.com fiókunkat saját alkalmazásával lehet elérni, dokumentumainkat pedig ThinkFree Viewerrel megtekinteni, szerkeszteni azonban nem. A naptár éves, havi, heti, napi és listázott nézetben is képes a dátumok és események megjelenítésére. Az egyes tételekhez helyszín illetve névjegyek is rendelhetők, és természetesen működik a Google-fiókos szinkronizálás is. A fájlkezelő a hagyományos tallózás helyett multimédiás típusok szerint is rendezi fájljainkat, emellett az alkalmazással Dropbox fiókunk is böngészhető, Box.com tartalmaink viszont érdekes módon nem.

 LG L80  LG L80

Az L80-hoz kétféle böngésző jár: a Chrome és az AOSP alapú LG variáns, mi az utóbbit vizsgáltuk meg. A szoftver támogatja a QSlide, vagyis ablakos megjelenítést, több fület is rendben kezel, ahogy az asztali nézet és az offline megjelenítés is rendben működik. A böngészett oldalt továbbá képfájlba is lehet menteni a rögzítés plusz nevű funkcióval. A kétmagos SoC egész jó sebességen képes a honlapokat kezelni, nyilván ennek a WVGA felbontás az oka. A közepesen komplex tartalmak esetében azért néha érezni bizonytalanságot, a legzsírosabb oldalak pedig képesek komolyabb megakadásokat is előidézni, azonban a sebesség a kategóriában így is elfogadható. Az élmény az igen alacsony pixelsűrűség miatt viszont kevésbé jó, az apró betűk megadják magukat az alacsony felbontásnak, zoomalapú sortörés pedig nem elérhető a nagyításhoz, így aligha ideális a böngészés.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • LG G Pad 7.0 - a következő epizód

    Az LG egyre komolyabban veszi a tabletes piacot, újdonságuk korrekt hardverrel rendelkezik és megkapta a legújabb rendszerfelületet is.

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

  • LG L90 - ellentétek a családban

    Apró eltérések vannak az LG G2 mini és az L90 között. Ezek az LG szerint forintosíthatók, az L90 ugyanis olcsóbb ketyere, de pár dolog hiányzik belőle, amit házon belüli vetélytársa megkapott.

  • LG L70 - nem pejoratív koppintás

    Gazdag szoftvercsomaggal, kopogtatós funkciókkal és KitKattel érkezett meg az LG új ötvenezrese, ám a szerény hardver és a néhány apró hiba rontja az összképet.

Hirdetés