LG Optimus L9 - nagyravágyóknak

Alkalmazások

A névjegyzék csak kinézetében változott az alap androidos verzióhoz képest, tudásra ugyanazt kapjuk, azaz egy komplex felépítésű listát, amely rengeteg forrásból táplálkozhat (Google, Facebook, Twitter, SIM, belső memória, Exchange). A keresés nem gond, a görgetés sebessége tökéletes. Az üzeneteknél is a szokásos funkcionalitás érhető el, azaz SMS, MMS és email jellegű írások érkezhetnek be és hagyhatják el gépünket. A billentyűzet szép, szellős, jól áttekinthető és nemigen üt félre az ember egy ekkora képernyőn. Viszont teljesen megdöbbentő módon a levelek frissítése abszolút leköti az egész masina figyelmét, ha éppen zajlik a háttérben a szinkronizáció, akkor minden más durván belassul. Ilyet más készüléken még nemigen tapasztaltam, legalábbis nem ebben a kategóriában. A gombsor egyébként elrejthető az ujjunk lelkes lefelé való húzásával, ami ötből egyszer sikerült nekem, de a vissza billentyű ugyanezt az eredményt hozza, szóval úgy láttam, hogy felesleges bűvészkedni.

LG Optimus L9 LG Optimus L9 LG Optimus L9

A naptár a szokásos eszköztárral bír, van ébresztőóra, számológép, világóra, pénzügyi információs programocska (árfolyamokat mutat), a feladatkezelő pedig szépen listázza, hogy melyik alkalmazás éppen mennyire harap bele a CPU teljesítményébe. Találunk diktafont, fájlkezelőt, a backup ikon pedig a telefon teljes felhasználó tartalmát, beleértve a widgetek elhelyezkedését is, lementi vagy a belős memóriaára, vagy microSD-re, s innen ezt vissza is tudja állítani. Találni fogunk jegyzettömböt, teljes verziós Polaris Office-t a dokumentumaink szerkesztéséhez, az NFC képességeket pedig az LG Tag+ nevű applikáció próbálja meg kiaknázni, ami környezeti beállítások gyors bekapcsolását teszi meg egy megfelelő tag használata esetén. Akad még szótár, illetve DLNA kliens, összességében nem lehet panasz a szoftveres kínálatra.

LG Optimus L9 LG Optimus L9 LG Optimus L9

Az L9-ben debütál az LG saját fejlesztésű applikációja, amely a Quick Translator nevet kapta. Ez a szoftver elindítása után igényel némi adatforgalmat, hogy a megfelelő szótárakat letöltse, majd ezt követően bekapcsolja a kamerát. Két opciónk van alul: szó és vonal. Előbbi azt tudja, hogy egyetlen szót keres a kijelző közepén, ha talál valamit, akkor rögvest lefordítja (igen, tud magyarul), a vonal pedig húz egy sávot a kamera képének közepén és a felette levő teljes szövegrészletet megpróbálja kisilabizálni. Egyébként működik szépen, meglepően gyors, egész jól fordít, de hosszabb szövegekre ne vállalkozzunk vele.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés